שני עכברים בבית קליפת קוקוס

עכברים בגינה הם עניין לא נעים עבור אנשים רבים. אבל לא לצלם סיימון דל. לאחרונה הוא גילה משפחה של עכברים המתרוצצים בחצרו. במקום להגיע למלכודות, הוא החליט לבנות מיני כפר למכרסמים הקטנים. בתור תודה, העכברים התייצבו מול המצלמה שלו.

אל תסלק עכברים בגינה, רק תאכיל אותם

עכבר בתפוחי הבית המיני מסביב לכניסה לבית

סיימון יצא יום אחד לצלם את הציפורים בגן. הוא הבחין שמשהו זז במדשאה. הוא כיוון את מצלמתו על הקרקע וראה עכבר בית קטן וחמוד מאוד שעמד כמו סוריקת בעשב הטרי. הוא היה המום, אבל גם מאוד שמח.

הצלם ידע מיד שהעכבר הקטן הוא כוכב אמיתי ורץ חזרה לבית להביא לה בוטנים. זה לקח רק כמה דקות עד שהעכבר יצא. באותו רגע סיימון חשב שהוא ייתן לו מעט מחסה ומקום בטוח להסתתר ולהאכיל אותו.

מיני כפר לעכברים קטנים בגינת צלם

לסימון היה קצת ניסיון בצילום בעלי חיים ואפילו עכברים כשהיה לו עכבר אחר בשם סטיוארט שגר בסככה בגינה שלי ולא יצא החוצה עד רדת החשיכה. פעם הוא היה רווק ועזב את הגן של סיימון בתחילת האביב 2018 כדי אולי למצוא בן זוג. הצלם מקווה שסטיוארט יחזור בחורף הקרוב ואולי יוכל לפגוש את העכברים החדשים בגינה.

סולם מיני מוביל לכניסה לבתי העץ

כל מיני חיות בר מבקרים בגן של סיימון. כולל מיני ציפורים רבים כגון זרזירים, דרורי בית, ציפורים, רובינים ועוד. אפילו אנפה אפורה שדגה את רוב דגי הזהב מהבריכה. שועל, קיפודים וסנאים רבים מגיעים גם הם מדי ערב.

בהתחלה היה רק ​​עכבר אחד. היה חתך באוזנו והם קראו לו ג’ורג ‘. כדי להפוך אותו לבית קצת, העמיד הצלם כמה בולי עץ מסביב לקופסה וכיסה אותם באזוב וקש. ערימת העץ העניקה לעכבר הקטן קצת יותר ביטחון מכיוון שהחתולים היו במרחק של שלושה מטרים בלבד מהצד השני של הגדר..

קישוט חורף עם קונוסים ושלג מלאכותי מול בית העכברים

כדי למנוע מהחתולים להגיע לעכבר, סימון דל חיזק את גדרו בחוט. לצלם יש גם כלב ג’ק ראסל טרייר קטן. אז החתולים ידעו שאסור להם להיכנס לגן והכלב לא שם לב לעכברים. כמה ימים לאחר מכן הוא הבחין כי יותר מעכבר אחד חי בערימת העץ ולא עבר זמן רב ושניהם יצאו לאכול משהו לאכול..

סיימון בנה כפר מיניאטורי לעכברים בגינה שלו

שני עכברים בגינה חללו תפוח

הצלם החליט לבנות בית לעכברים מכיוון שהוא רצה לתת להם מקום בטוח בגינה כדי שלא ייפלו טרף לחתולים או לבעלי חיים אחרים. כצלם, הוא גם רצה ליצור רקע נחמד לתמונות שלו.

הגרסה הראשונה של המחבוא הייתה פשוטה מאוד ולוקח רק כשעה לבנות. ככל שהגיעו עכברים נוספים בימים שלאחר מכן, הוא ביצע שינויים והוסיף חדרים נוספים. למבנה יש כעת 2-3 כניסות ויציאות כך שיוכלו להימלט במידת הצורך. במהלך השבועות והחודשים גדלה הכפר המיני בהתמדה.

מיני כפר עשוי בתי קוקוס לעכברים בגינה

סיימון הוסיף יותר מקום והתכונן לחורף קר כך שלעכברים היה הסיכוי הטוב ביותר להישרדות. הוא מנה כחמישה עכברים או יותר, והנקבה, מילדרד, נראית בהריון מאוד. הוא מקווה לראות עכברי תינוקות סביב חג המולד. עכברים יכולים ללדת עד 14 תינוקות, ולכן עליו לבנות הרבה יותר בתים עמודי עץ. עם זאת, יש לו מקום ולא אכפת לו לחיות ליד יצורים קטנים חמודים ומאוד פוטוגניים.

עכבר קטן יושב ליד השולחן. האוכל מוגש בצלחות קטנות

נראה שהעכברים אוהבים את הבתים ולא בזבזו זמן על מעבר דירה. הם חיות בר ויברחו אם הצלם יתקרב מדי או ילך מהר מדי. עם זאת, הוא הצליח לצלם כמה תמונות עם עדשת זום במרחק של כמה מטרים משם.

סיימון דל בדרך כלל מאכיל את העכברים במזון טבעי לחלוטין. הוא קוטף או אוסף פירות יער, אגוזים ופירות הגדלים פרא ממש מעבר לכביש באזור השימור של עמק שיר ברוק. הוא גם נותן להם את אותו תערובת של זרעים שהוא שם בתחנת האכלת הציפורים יחד עם גרעיני חמניות ואגוזי לוז או אגוזי מלך אחרים. בתור פינוק, הוא נותן להם כמה תולעי ארוחה, כדורי טאלוג.

עכבר חמוד בין שני פירות יער תפוחים ועלי סתיו

סיימון תמיד אהב צילום, אך היה לו DSLR רק 3 שנים. הוא בונה לאט לאט את הציוד שלו כדי לשפר את כישוריו וגם לצלם טוב יותר את חיות הבר. ציוד טוב עוזר, אך הדבר החשוב ביותר הוא שימוש נכון במצלמה והבנת חיות הבר.

עכבר חמוד שמתחבא בין פירות יער לצנובר בסתיו

העכברים עדיין נמצאים בגינה של סיימון ומנהלים חיים מאושרים מאוד. עכשיו חורף ולכן הימים קצרים יותר והם יוצאים בתדירות נמוכה יותר. ברגע שמחשיך, זה יכול להיות קשה לראות. עם זאת, אתה יוצא לאכול במהלך היום והכל נעלם למחרת בבוקר. הוא גם נותן להם קומץ נוצות מכרית ישנה והם לוקחים אותם פנימה כדי לבנות את מיטותיהם ולהתחמם בלילות החורף הבריטיים הקרים האלה..

עכבר קטן מוסתר בתפוח

עכברים בגן חיים בכפר מיניאטורי

עכברים מתייצבים מול המצלמה צעצועי מנוע מול הכניסה

ריצוף אזוב פירות ועיטורים לכפר העכברים

עכבר סקרן מציץ מבית עץ

עכבר חמוד אוכל תפוחים וגרגרים של ענבים

עכבר צילום בעלי חיים בגן תפוחים פירות יער תירס צנובר

עכבר ביישן מסתתר באחד הבתים

קישוט חורף עם כדורים וקרקרים לעכברים

למידע נוסף, בקר בדפי הפייסבוק: הצילומים של סיימון דל וג’ורג ‘העכבר בבית ערימות עץ

קאזה&דיסניו