יין יאנג עיצוב גינות אנרגיות פנג שואי - עולם הפרחים של שי צ'י

הוראת הפנג שואי ידועה ואפילו מאוד פופולרית. בעזרתם תוכלו ליצור הרמוניה גם בבית, במשרד ובגינה. היום אנו רוצים להסביר לך את הכללים הבסיסיים שלפיהם אתה פנג שואי בגינה יכול להשתמש בו כדי להפוך אותו ליפה וריחני וכדי להשתמש באנרגיה שם כראוי.

פנג שואי בגינה – ממה צריך להיזהר?

יין-יאנג אנרגיות-בגן-חוקי הפנג-שואי האסייתיים מתבוננים בעיצוב

ראשית, נתחיל בלספר לכם על שני סוגי האנרגיה – צ’י אנרגיה ואנרגיה שא. אנרגיית הצ’י היא האנרגיה של תנועה חיובית, היא מסמלת חיים, אושר ובריאות. אנרגיה זו נמצאת בכל היצורים החיים. אנרגיית הצ’י מעדיפה הרמוניה, הרמוניה בבית, במשרד או בגינה. אנרגיית הצ’י היא תנועה, אך היא תנועה איטית ורגועה. זו התנועה המרגיעה של הנחל המפטפט באופן טבעי בחוץ בטבע או נהר זורם לאט.

אנרגיות פנג שואי במבט חטוף

חוקי הגן היפניים פורסים סידורי-צמחיית אבני מפל

אנרגיית שא היא ההפך מאנרגיית צ’י. שא מתגעגעת או עומדת, צ’י לא חיובית בהוראת הפנג שואי. כלומר, כאשר אנרגיית הצ’י מונעת בזרימתה הטבעית, אז עולה שא. בטבע יש רק תנועות זורמות, אבל קווים ישרים ולא טבעיים יותר נוצרים בידיים אנושיות, ואז הצ’י הופך לשאה. אנרגיה זו אף מתחזקת בזוויות ישרות בפנים, שבילים ישרים ללא עקומות, מסדרונות ארוכים. לכן מומלץ להימנע ככל האפשר מאנרגיית השא המזיקה ולהדגיש את אנרגיית הצ’י החיובית. זה יביא לך מספר יתרונות בחיי היומיום שלך.

שחררו אנרגיות באמצעות תכנון ממוקד ובחירת צמחים

פנג שואי בגינה עצות שביל גינה מעץ צמחייה ריחנית

כעת ננסה להשתמש בכמה כללי צ’י בעת עיצוב הגינה. מי פנג שואי בגינה רוצה ליישם, אינו זקוק לשבילים וזוויות ישרות. השבילים שלך צריכים להיות מתוכננים כך שיהיו להם עקומות ופיתולים חלקים. רצוי ששבילים קטנים יעברו בגן. הנסיגה החיצונית שלך חייבת להיות בהרמוניה מלאה איתך, המחשבות והרגשות שלך. אתה יכול למקם את ערוגות הפרחים, שבילי האבן ומדשאות כרצונך, בהתאם לצורת הגן שלך ולגודלו.

עיצוב גינות עם פנג שואי

גינה אסייתית קרשי עץ פנג-שואי לחיפוי עצים צומחים-יושבים

אתה יכול גם לארגן אלפיניום קטן בגינה שלך. בעת שתילת צמחים, עליך לעקוב גם אחר כללי הפנג שואי. תהיה לך הרבה אנרגיה חיובית בגינה שלך כאשר הצמחים שלך שם מסודרים בהרמוניה ונראים יפים. צ’י מעדיף פרחים וצמחים קטנים וצומחים. יש כיום מבחר גדול של כאלה, החל משושנים, בשרניים (כגון Sempervivum) וסדום.

צור גינת סלעים

שביל גן חלוקי נחל גן פנג שואי יוצרים גינת סלעים

גן הסלעים יכול להיות מקום נפלא בו הצמחים מראים את יופיים, למשל, כאן פורחים צמחים רב שנתיים (Arabis caucasica), כל זני הטימין, קמצן. ירוקי עד יכולים לשגשג באזורים מוצלים. צמחים קטנים השומרים על ידי צמחים ירוקים ניתנים לשילוב מושלם עם עצי מחט. נוסף על כך – מים זורמים בגינה – זהו מקור רב עוצמה לאנרגיית צ’י. אמליץ על מזרקה קטנה או בריכה מלאכותית.

צור בריכה מלאכותית

גינות מים-עיצוב פנג שואי יצירת טיפים של בריכת מים

ניחוחות ריחניים מעצימים את הצ’י החיובי. לכן, כדאי מאוד לשתול את הגינה שלכם עם חבצלות, לילך, מנטה, ורד, יסמין, יערה, עצי מחט. תנו לריחות הצמחים האלה למלא את האוויר סביבכם! קח נשימה עמוקה באוויר הטהור, יש לו השפעה חיובית מאוד! צמחים מטפסים גם עוזרים לצבור אנרגיית צ’י בגינה. ניתן להשתמש באפשרות זו אם ברצונך להסתיר קצוות זוויתיים איפשהו. ניתן לשתול ויסטריה וזלזלת ברחבי הבית או סביב סככת הגן. ואל תשכח, הגינה, הבית או המשרד שלך חייבים תמיד להיות מסודרים! אנרגיית הצ’י מופרעת מכל הפרעה. השבילים שלך בגינה צריכים להיות נקיים, תמיד צריך לכסח את הדשא מוקדם, לא לתת לעשבים לגדול גבוה בערוגות הפרחים שלך, להסיר אותם בזמן טוב!

ריחות ארומטיים בגן הפנג שואי

חוקי הפנג שואי בעיצוב גינה אסיאתית בהנחת שביל הגינה

הסר גם פרחים מתים! זה נהדר אם השטחים הירוקים והערוגות שלך אינם זוויתיים, אלא בעלי צורה מעוגלת. עקוב אחר כללי הצ’י והגינה שלך תמיד תשאיר אותך עם יופי מפואר וניחוח נפלא ניחוחות לתת מתנות. תוכלו לבלות שם שעות נפלאות מלאות בהרמוניה!

עיצוב הגינה נותן שקט ושלווה

פנג שואי בגינה, טיפים וטריקים, מדשאות עיצוב, נטיעות ופינות ישיבה

פנג שואי בגינה – יוצרים נווה מדבר צמחי

בריכות מים אנרגיות הפנג שואי משתמשות בעולם הצומח השופע

בריכות זן