הקמליה היא ללא ספק אחד הפרחים הפופולריים ביותר, מכיוון שהיא כובשת בפרחים יפים. בדרך כלל יש לה את זמן הפריחה שלה בסוף החורף או האביב, אך ישנם גם זנים המרשימים בפארם הפורח כבר בסתיו. קמליה אחת פורחת סתיו היא קמליה Sasanqua (Camellia sasanqua). היום נכיר לכם את הדגימה המפוארת הזו ונסביר מה הצמח צריך כדי להרגיש טוב.

קמליה פורחת סתיו – עובדות מעניינות על יופי

מאיפה מגיעה קמליה סאסנקווה??

עבור קמליות Sasanqua, מערבבים אדמה חומצית עם אדמת רודודנדרון

הקמליה פורחת הסתיו מגיעה גם מדרום יפן וסין, כלומר המזרח הרחוק. שם הצמח מעדיף מורדות הרים, שם הוא יוצר סבך שלם ומעטר אותם בפרחים חולמניים שלהם.

מאפייני הצמח

גזרו רק קמליה בסתיו במשורה בעת הצורך

ש פריחה מדהימים, כפי שכבר הזכרנו. הם מתנשאים לגובה של 7 ס”מ, וכפי שהשם מרמז, מופיעים בסתיו. אז צפו שהקמליה הזו תפרח בין ספטמבר לנובמבר. הצבעים נעים בין לבן לוורוד לאדום וגם משדרים ניחוח עדין, אך בו זמנית ייחודי. למרות שהצמח בדרך כלל שופע מאוד, פרח הקמליה הבודד אינו חי במיוחד כשלעצמו. מבחינה ויזואלית הפרחים לא יכולים להיות שונים רק בצבעם. ישנם גם פרחים פשוטים, חצי כפולים וכפולים, אך כולם עגולים וצורתם סימטרית.

ה משאיר הם בצורת אליפסה ועור, בעלי צבע ירוק חזק וחלק עליון מבריק וגובהם כ -5 ס”מ. גם הקצה המשונן והצורה המתחדדת אופייניים.

יש להגן על סאסנקה קמליה מפני הקור בעזרת צמר

לאחר הפריחה מופיעים קטנים פרי בגודל 3 ס”מ, הצבעוניות היא ירוקה לאדום. כאן מתפתחים הזרעים, שהשמן שלהם מאוד פופולרי. הוא משמש לא רק בקוסמטיקה, אלא משמש גם במטבח.

השמן מזרעי קמליות Sasanqua הוא אכיל וגם מאוד פופולרי בקוסמטיקה

הקמליה פורחת הסתיו היא שיח נוי, אחד גוֹבַה של עד 5 מטר. הזרדים והענפים האישיים שלך עדינים ודקים למדי ותלויים באלגנטיות, כך שהשיח הוא לוכד עיניים אמיתי מכל הבחינות. היורות הצעירות משמשות לעתים קרובות גם להכנת תה.

קמליה פורחת סתיו – מיקום וטיפול

טיפול נכון בקמליות סתיו - טיפים למיקום, מים ודשן

ברור שכאשר אתה קונה קמליה בסתיו, עליך למצוא גם את המתאימה מקום טיפול המתאים לצרכיהם. איזה מהם? למרות שהזנים המודרניים פחות רגישים לקור, כדאי לוודא שהצמח יקבל מקום בגינה המגן עליו מפני הרוח וגם מפני השמש החורפית. שאלו במשתלת העצים או במרכז הגן על הזן הנבחר – חלקם זקוקים לרבעוני חורף קרירים כמו גינת חורף מוצלת חלקית, אחרים מספיקים שכבה עבה של מאלץ ופליסה תרמית בטמפרטורות מתחת למינוס 10 מעלות. כדי שהקמליה בסתיו תוכל לייצר פרחים רבים, היא זקוקה למיקום שטוף שמש בקיץ, אך היכן שהיא מוגנת מפני השמש החזקה של הצהריים.

טיפוח צמחים לגננות תחביב - קנו שיחי נוי ושתלו אותם בגינה

של ה קוֹמָה צריך להיות מעט חומצי ועשיר בחומוס. לשם כך, אתה יכול להכין את האדמה לפני שתילת הקמליה. חופרים את החור ומערבבים את האדמה עם אדמת רודודנדרון מיוחדת. מניחים את הקמליה פורחת הסתיו בחור השתילה המיועד וממלאים אותה באדמה.

כיצד לטפל בתכשיט שלך

קמליה סאסנקה זקוקה למיקום מוגן בגינה

למים קח את הקמליה פורחת הסתיו באופן קבוע, אך וודא שאין עומס מים. זה מוביל במהירות לריקבון שורשים וליצירת עובש, מה שפוגע בצמח וגורם לו למות. המים גם לא צריכים להיות קשים מדי. מי גשמים הם הטובים ביותר. ה הַפרָיָה לְהִתְרַחֵשׁ. אתה יכול להפרות את הקמליה שלך מסוף האביב עד סוף הקיץ.

קמליה סתיו בצבע לבן עם פרחים בשפע לגינה

ניתן להשתמש בקמליה פורחת הסתיו לפי הצורך גזירה. בגדול, גיזום סדיר מיותר, אבל אתה מוזמן לקצץ יורה ארוך לאחר הפריחה. אתה יכול גם להסיר יורה פראי. גיזום גדול יותר צריך להתבצע רק על צמחים ישנים יותר וגם אז אסור להגזים. עדיף לבצע גיזומים כאלה רק כל כמה שנים ורק על חלקים קטנים של יורה.

קמליות סתיו ורודות עם פרחים פתוחים ואבקה צהובה

כמו רוב הצמחים, גם הקמליה פורחת הסתיו יכולה כמובן לצמוח ממנה מחלות ומזיקים לִשְׁרוֹץ. חרקים בקנה מידה, תריפסים, עכברים, אך גם מגפת קמליה ומחלות פטרייתיות אחרות עלולות לפגוע ולהחליש את הצמח שלכם. חשוב לזהות ולטפל בהם בזמן טוב.

קמליה בסתיו עם פרחים כפולים בעלים ורודים וכהים