מיני גן עם בשרני זכוכית קקטוס בפלוריום חול צבעוני

בין אם יחד עם בשרניים בפלוריום, עם כיסוי קרקע בעציץ ובין אם עם גבישים, חצץ ואבנים בקערת אדניות: קקטוסים הם שחקני צוות אמיתיים וניתנים לסידור יצירתי בנופי מדבר צבעוניים. נראה לכם כמה רעיונות עיצוב לגינת מיני עם קקטוסים וניתן לכם עצות שימושיות על אילו פרחים וצמחים מתאימים, כמו גם כיצד לטפל נכון בקקטוסים ולגרום להם לפרוח. הרשה לעצמך לקבל השראה מההצעות בסדרת התמונות והכניס את הטבע לבית, למשרד או למרפסת עם גינת מדבר אקזוטית במיניאטורה.!

יצירת מיני גינה עם קקטוסים: צמח המדבר די תובעני

מיני גינה עם עסיסי קקטוס קישוט פסחא קערה אקזוטית

קקטוסים הם מאוד פופולריים והם נמצאים לעתים קרובות בגינות באזורים מדבריים בארצות הברית ובמקסיקו. בגרמניה הם שותפים פופולריים ומביאים נגיעה של טבע לארבע הקירות שלכם. הסוקולנטים, שמקורם בדרום אמריקה, נחשבים כצמחי בית נוחים ולכן מעטרים מעט את בתיהם של רווקים עסוקים או גננים תחביב נלהבים מדי פעם. על מנת שירגישו טוב, המינים האקזוטיים הבלתי תובעניים זקוקים למיקום מתאים, מצע חדיר מים והשקיה מתונה..

1. האתר. קקטוסים זקוקים לאור שמש ולחום במשך מספר שעות ביום, כך שחלון הפונה דרומה או גינת חורף הוא אידיאלי עבור הצמחים. מצד שני, אדני החלון המזרחיים והמערביים, המקבלים רק שמש יומית לזמן קצר, פחות מתאימים. כמה אור שמש ישיר הסוג היחיד יכול לסבול תלוי במספר גורמים. בעיקרון: קקטוסים שעירים או קוצניים הם רעבים יותר לאור מאשר קקטוסים עלים.

כל צמחי המדבר בדרום אמריקה יכולים לשגשג ללא בעיות בשל תנודות הטמפרטורה. מסיבה זו, מיקומים שמחממים הרבה במהלך היום ומתקררים במהירות בערב הם גם אופציה. מדובר למשל בחדרי מדרגות מזוגגים או בחממות.

הצמחים זקוקים בהחלט למיקום מוגן בקיץ ולמקום בטוח לטיוטה בחורף.

צור מיני גינה עם קערת עסיסי קקטוס

2. המצע החדיר זמין בשלוש גרסאות: עבור מיני הקקטוסים שאינם יכולים לסבול חומוס, מוצעת תערובת מינרלית של אבן לבה או חרס מורחב, ספוג וחול. תערובת עשירה בחומוס מורכבת מקומפוסט (בן ארבע שנים לפחות לפחות) וכבול. עבור קקטוסים ההריים המומחים ממליצים על תערובת של אדמת עציצים עם תוכן חרס גבוה וחימר מורחב או אבן לבה שבורה. לא משנה באיזה מצע גנן התחביב בוחר, לכל שלוש הגרסאות יש מכנה משותף: ערך ה- pH הוא בין 5 ל -5.6.

תלוי אם הגן המיני מונח עם קקטוסים בקערה גדולה או בפלוריום קטן, ניתן לבחור את גודל הדגן הנכון. ככלל אצבע, ככל שהסיר קטן יותר, כך התבואה דקה יותר. ביסודו של דבר, הפרופורציות לא צריכות להיות גדולות מ- 1 ס”מ.

3. דשן ניתן לצמחי מדבר לפי הצורך במהלך עונת הגידול באביב ובקיץ. לרוב, הקקטוסים זקוקים לדשן כאשר הם נטועים בסיר קטן ולכן מנצלים את חומרי ההזנה של הקרקע במהירות. במקרה זה, ניתן לתת להם דשן קקטוס מיוחד פעם בחודש.

מיני גינה עם עציץ שולחנות קקטוסים עציצים לשולחן

הרביעי. למים. קקטוסים אוגרים מים בפקעות שלהם לפרקי זמן ארוכים יותר ולכן זקוקים להם פחות מים מהצמחים האחרים. כאשר המצע החולי מתייבש לחלוטין, הצמח מושקה ביסודיות. לאחר מכן על גנן התחביב לחכות שוב עד שהאדמה תתייבש ורק אז להשקות את הצמח שוב ביסודיות. תמיד יש לוודא כי לא מתרחשת חפיפות מים. אף קקטוס לא יכול לסבול את זה. אם אינך בטוח באיזו תדירות הסוקולנטים שלך זקוקים למים, עדיף להשקות לעתים רחוקות מדי מאשר לעתים קרובות מדי.

מיני גינה עם זכוכית קקטוס משלבים צמחים בשרניים פלוריום יוצרים חצץ צבעוני

5. השתילה ו Repot. בדרך כלל צריך לסגור קקטוסים כל 4 עד 5 שנים. זה הכרחי מכיוון שהצמחים משתמשים במצע שלהם לתקופה או מכיוון שהוא הפך להיות גדול מדי עבור העציץ הישן. העתקה מחדש יכולה לעודד צמיחה ויצירת פרחים. הזמן הנכון לעציצים והעתקה הוא מאמצע פברואר עד סוף מרץ או בסתיו, ממש לאחר סיום תקופת הפריחה. גננים מנוסים מייעצים להשקות את הצמח למשך שבוע לפחות לפני הסירה מחדש, כך שניתן יהיה להסירו ביתר קלות מהעציץ. יריעות קלקר או כפפות מיוחדות לקקטוסים יכולות להגן על גנן התחביב מפני הקוצים בעת הזריקה מחדש.

מיני גינה עם בשרני קקטוס בשר הנהר אבני פלוריום

השישי. קקטוסים של שינה. בחורף הקקטוסים מרשים לעצמם הפסקה. במיוחד בתקופה זו הצמחים יכולים להסתדר עם פחות אור וחום באופן משמעותי וניתן לאחסן אותם בקלות בחדרים לא מחוממים. גם דרישות המים שלהם נמוכות משמעותית, יש להשקות אותן כל 3-4 שבועות. מכיוון שגידולם מוגבל בתקופה זו, הם אינם זקוקים לדשן.

יצירת מיני גינה עם קקטוסים בכוס: העקרונות הבסיסיים של פלוריום

צור מיני גינה עם קקטוסים פלוריום בשרניים גבישי חול צבעוניים

נוף מדבר קטן בזכוכית נראה מאוד דקורטיבי ומביא מגע של אקזוטיות לארבעת הקירות שלכם. כך שהמיני גן עם קקטוסים ישגשג היטב בפלוריום, למצע הנכון, לניקוז ולמספר הצמחים תפקיד מכריע. אנו נותנים לך הוראות שלב אחר שלב לגן מיני בכוס.

פלוריום הוא טרריום בפורמט קטן הנטוע. למרות שכלי פלוריום זכוכית מיוחדים נמכרים בשוק, קערת זכוכית עמוקה או צנצנת בנייה מתאימים לא פחות.

חומרים: עבור פלוריום אתה צריך חצץ נוי לבן, חול צבעוני, מצע לקקטוסים וסוקולנטים, פחם פעיל (מפחית היווצרות ריח) וחימר מורחב, אבנים דקורטיביות וקריסטלים (על פי בקשה), כלי זכוכית פתוח כגון אגרטל, קערה או טרריום, קקטוסים וסוקולנטים אחרים לבחירתכם.

הוראות: השכבה התחתונה בגובה 2 ס”מ משמשת כניקוז ומורכבת מחצץ דקורטיבי. לאחר מכן שכבה עבה באצבע של פחם פעיל וחימר מורחב ולאחר מכן שכבה של מצע קקטוס בגובה 3 ס”מ. לאחר מכן משתמשים בצמחים. אם תרצה, ניתן להניח מעליו חומר כיסוי (במקרה זה החול הצבעוני). הוא מגן על כדור הארץ מפני התייבשות ועשבים זרעים. לבסוף, ניתן לקשט את הפלוריום כרצונכם באבנים דקורטיביות וקריסטלים.

צור מיני גינה עם בשרני קקטוסים בגן פלוריום מדברי

כבר אמרנו כמה פעמים שקקטוסים מעדיפים מיקום שטוף שמש. בכל מקרה, עליך למקם את הקקטוסים בפלוריום במיקום מוצל חלקית. אחרת אור השמש העז הזורח מבעד לקירות הזכוכית של הפלוריום יכול לשרוף את הצמחים. מכיוון שהכלי סגור בתחתית, כדאי להשקות את הגן המיני בקקטוסים פחות ופחות מהרגיל.

צור מיני גינה עם קקטוסים בקערה

מיני גן עם צמחים עסיסיים של קקטוס יוצרים רעיונות

עציץ הוא עציץ שטוח המושלם לסידור עם קקטוסים, כיסוי קרקע אוהב שמש וסוקולנטים אחרים. צמחים בגבהים שונים עם צורות עלים שונות ובצבעים שונים מביאים מגוון והופכים את הפאר הירוק של הצמחים למרגש יותר.

מיני גינה עם עציץ צמחים עסיסי של קקטוס

אם אתה שומר על מרחק מינימלי של 2 – 3 ס”מ בין הקקטוסים לסוקולנטים שבקערה, אז רוב צמחי המדבר מסתדרים די טוב. המינים הבאים נבחרים לעתים קרובות כשחקני צוות על ידי גנני תחביבים:

צמח השורש האמיתי Aztekium hintonii, הצמח הקומפקטי בעל העלים הצרים Agave victoriae-reginae, קקטוסים ננסיים Sulcorebutia והצמח Haworthia attenuata יכולים להיות קרים בחורף ובעלי דרישות דומות מבחינת מצע והשקיה..

מיני גינה עם קקטוסים בקקטוסים הזכוכית

עם זאת, לכל הסדרי הקקטוסים יש חיסרון אחד גדול: השתלה היא הרבה יותר קשה. תמיד קיים הסיכון ששורשי הצמח ייפגעו במהלך החפירה. אם משימה זו גוזלת יותר מדי זמן וקשה עבורך, תוכל לשתול את הקקטוסים הבודדים בעציצי מיני צמחים ולאחר מכן לסדר אותם בפלוריום. עציצי הפרחים לאחר מכן “מוסתרים” בשכבת חול דקורטיבי. לאחר מכן יכול גנן התחביב להחליף צמחים בודדים במידת הצורך וליצור סידור חדש תוך זמן קצר. במקרה זה, הקקטוסים והסוקולנטים מוציאים מדי חודש ושקועים בנפרד במים.

בין אם כסולן בגן מיני או כחלק מסידור אקזוטי באדנית: קקטוסים חותכים דמות טובה בכל מקום. ריכזנו עבורכם דוגמאות נוספות של עיצוב דמיוני בסדרת התמונות.

מיני גינה עם חול בשרני קקטוסים חול עיצוב פלוריום

מיני גינה עם בשרני קקטוסים חצץ פלורריום

מיני גינה עם קקטוסים עציצים צמחיים עסיסיים כחול טרקוטה

מיני גינה עם עסיסי קקטוסים עציצים קופסת ביצים מיני

מיני גינה עם גן שתילת גזע עץ קקטוס

מיני גן עם עיטורי חול חול בשר קקטוסים

מיני גינה עם בשרני קקטוסים סידורי פרחים אזוב

מיני גינה עם בשרניים של קקטוסים יוצרים רעיונות פלוריום חתונה

מיני גינה עם קקטוסים בשרניים מעץ קופסת עץ

מיני גן עם בשרני קקטוס גן סלעים בסגנון יפני

מיני גינה עם בשרני קקטוס בסגנון פנג שואי

מיני גינה עם קקטוס עצי עצי עציצים גן מדברי

מיני גן עם בשרני קקטוסים אבני פלוריום חצץ גינת מדבר

מיני גינה עם בשרני קקטוס מדבר חול

מיני גן עם רעיונות לעיצוב אבנים עסיסיות של קקטוסים

מיני גינה עם בשרניים של קקטוסים היוצרים רעיונות לכוסות תה

מיני גן עם רעיונות לקישוט השולחן של קקטוסים שולחן חתונה מדברית