צמחים לגן סלעים צבעים צבעוניים ורוד צהוב כיסוי קרקע

מה שנקרא גינות סלע הונחו על ידי האנגלים כבר במאה ה -18. הם כיוון בתחום הגינון בו בנויים סלעים, סוללות ומישורים ביד האדם על סמך דוגמת הטבע וצמחים מקבוצות שונות של פרחי גינה מחוברים יחד. אלה כוללים צמחים רב שנתיים, עשבים, שרכים ופרחי נורות, כמו גם שיחים כגון מינים מבוגרים ונשירים. אז נוצר המונח “צמחים אלפיניים” במילון הגינון. הוא מציין מינים וזנים של הצמחים הנ”ל המתאפיינים במידות קטנות יותר. הם גם עמידים בחורף. אלפיני מתאים צמחים עבור גן סלעים לא רק מגיעים מההרים, אלא גם מגיעים מהערבה, הטונדרה, היערות והמדבריות. חשוב שתציעו לצמחים, בהתאם לאזור מוצאם ולגינה הספציפית, מקום מתאים, כמויות ותנאי האור הנכונים, כמו גם האדמה הדרושה. אם אלה כבר מוקשים ויציבים צמחים לגן סלעים על ידי קבלת התנאים המתאימים לצרכים שלך, אתה יכול להיות בטוח שהגינה שלך תהיה הצלחה.

ליצור, לעצב ולשתול גינת סלעים

צמחים לגינת סלעים לוחות אבן בעיצוב קטן כיסוי קרקע עסיסי צהוב כחול

התפקיד של הקטנים צמחים לגן סלעים, או, ב- Alpineum, אי אפשר להגזים. גם אם הם נבחרים רק כאלמנטים נוספים, הם מעניקים לנוף מבנה ואופי מסוימים, גוונים וצורות קסומים. שיחים רבים פורחים וזה, יחד עם שנותיהם הארוכות, צמיחתם האיטית וגודלם הקומפקטי, הופך אותם לבחירה הנכונה לאזורים הקטנים באזור גן סלעים. בעת בחירת צמחים, עליך לברר מראש על מהירות הצמיחה. חשבו מראש את הגדלים האפשריים. זכור כי גם אם צמח מסוים גדל רק 5 עד 6 ס”מ בשנה וזה לא נראה הרבה בהתחלה, זה אומר שבעוד 10 שנים הוא יגדל 50 ס”מ מכל הצדדים. חובבי הסבלנות של צמחי המיני ולפעמים גם עצי הגמד צריכים לדעת שאלו אידיאליים לקישוט גן הסלעים. בנוסף ליצירת אפקט אסתטי, השיחים יוצרים גם מיקרו אקלים. אפילו מינים בעלי צמיחה נמוכה מספקים צל לצמחיהם השכנים. אבל זה לא תמיד רצוי.

צמחים לגינת סלעים – רעיונות לעיצוב גינה מזמין

צמחים לגינת סלעים שיחי כיסוי קרקע פורחים ורוד אדום לבן

יש עוד דבר אחד שאתה יכול לעשות בנוגע לזה צמחים לגן סלעים צריך לזכור. הצמחים הנשירים יכולים ליצור עבודות נוספות בכל סתיו. זה לא אומר שהם כבר לא יקשטו את גן הסלעים, אלא שהעלים הנופלים עלולים להשפיע לרעה על הצמחים הירוקים עד שלא יוסרו בזמן. זו גם אחת הסיבות לכך שבעיקר ירוקי עד צמחים עבור גן סלעים מועדפים, אם כי אלה יכולים בתורם להיפגע מהקור בחורף. חשוב גם לדעת שהעלים שלהם מתאדים מים כל השנה. המשמעות היא שצריך לשפוך אותם כל 12 חודשים. מכיוון שהשורשים אינם פועלים וממשיכים לצמוח בכדור הארץ הקפוא, המשמעות היא שהעלים רק מתייבשים ואינם קופאים למוות..

סוגי צמחים, המתאימים לגינה מסוג זה – משיגים רושם כולל הרמוני

צמחים לגינת סלעים איבריס פרחים לבנים עלי כסף

המגוון של צמחים ירוקי עד מוגבל רק על ידי העובדה שרבים משתייכים לסוג הקאלונה, הדורשים לפרוח אדמה חומצית. הרודודנדרונים המרהיבים, בעלי העלים הקטנים והנמוכים מזן הרודודנדרון הכחול-סגול (Rhododendron impeditum) אינם מתאימים כלל לגן הסלעים היפה העשוי אדמה גירנית. אחד החריגים הבודדים הוא האברש (אריקה קרניאה ואריקה טטרליקס). בניגוד לשאר בני המשפחה הזו (רוזמרין – אנדרומדה, הרוזמרין – לדום והרודודנדרון), הם אינם תובעניים מבחינת האדמה ולחות האוויר. שטוף שמש ויבש מקומות לגן סלעים עם אדמה חולית הם סביבה מצוינת לטימין, אברש נפוץ ולנוברי. לא פחות מן הראוי להזכיר את הצורות הזעירות, הירוקות, הנשירות, של הקוץ החמצמץ והערבה הקלאסית, כמו גם הדפנה האמיתית, הטימין המצוי, חוט הזקן, האברש האדום, הדובדבן של הקרנל, הדאבוציה, יערה, המגל הגמדי והחמוץ.

Lonicera בצהוב

צמחים עבור מסלעת lonicera פרח צהוב כתום אלפיני

לוניצ’רה בצבע ורוד

מיקום יבש של דובדבני גידור Lonicera משלבים צמחים בגן הסלעים

ברברי צהוב

צור גינת סלעים שתילת פרחים צהובים בעלי עלים קטנים

לדום

יצירת גינת סלע מבחר צמחים Ledum Groenlandicum

תימוס וולגריס לגן סלעים

מקומות לסוגי אדמת גינת סלעים-טיפוס תימוס וולגריס

גן סלעים המעוצב בהרמוניה וקל לטפל בו

צור גינת סלעים - אבני נהר, צמחים חובבי צל נחלים

עיצוב עיצוב גינות עם צמחי אבן בוחרים מיקום שטוף שמש

טיפים לגינת סלעים מוצאים את המקום הנכון, תנאי האור הנכונים כדור הארץ

צמחים לגן סלע מוצל חלקית משלבים פרחי אזוב

צמחים לגינת סלע-עיצוב הרמוני לגינה קדמית

עזרת תכנון גינת סלע שטופת שמש בחרו מיני צמחים מתאימים

צמחים עבור עצות סלע לבחור מיקום מוצל

סיוע לתכנון ליצירת נטיעת גן סלעים עם צמחי חיבור

טיפים לטיפול ועיצוב בחצר הקדמית צמחים ירוקי עד לגן סלעים