לדלתות המוסך יש לעתים קרובות מוניטין של מראה משעמם ולא בדיוק מודרני. עלה הדלת במיוחד יכול להיות מושך את העין או סיבה להסיט את מבטו. מי שהולך למוסך יסתכל על האלמנט הזה במודע או שלא במודע. ככל שהשטח גדול יותר, כך הוא אמור להיראות בעל ערך רב יותר. גודל עלה הדלת בדרך כלל סביב 5 מטרים רבועים. המידות הסטנדרטיות הן 2375 × 2000 מ”מ, 2500 × 2125 מ”מ ו 3000 × 2125 מילימטרים. במקרה של מוסך כפול, השטח לצפייה יכול להיות גדול משמעותית, בין 4500 × 2125 מ”מ ל -5000 × 2250 מ”מ נפוצים. אם יש כמה מוסכים אחד ליד השני, שטח הצפייה גדל בהתאם. הצבע, הדוגמא והמראה הכללי משחקים תפקיד. חשוב יותר מכך שדלת המוסך תיראה מודרנית ונצחית בו זמנית ושסולם הצבעים יתאים לנוף. באופן אידיאלי, עיצוב המוסך ודלת המוסך יתואם עם הבית שלך או עם כניסות אחרות.

תכננו מחדש את השער הישן

תכנן מחדש וייפה את דלת המוסך הישנה

כל מי שיגלה שדלת המוסך הישנה שלו כבר לא במצב טוב יידע שישנן דרכים שונות לשנות זאת. דלתות מוסך מודרניות עשויות בדרך כלל מפלדה או עץ. כאן, למשל, הצבע יכול להתקלף לאחר מספר שנים. במקרה של עלי דלת עשויים פלסטיק, לעומת זאת, הצבע דוהה ובהתאם לחומר המשטח הופך שביר עם הזמן.

אם המראה של דלת המוסך כבר לא נעים, אין צורך לצבוע אותו לחלוטין או להחליף אותו מיד.

מוסכים עטופים בנייר כסף – דוגמאות למראה בלעדי

נייר כסף ומדבקות לדלת המוסך

מראה בלעדי ניתן למימוש מהר מאוד בעזרת סרטים איכותיים ועמידים בפני מזג אוויר. מה שנקרא אשליות אופטיות פופולריות במיוחד בכל הנוגע לחיפוי דלתות המוסך בנייר כסף או בעיצובן בנפרד. דוגמה טובה הן כניסות שער ארוכות או “הנוף הירוק”. סרטים ומדבקות למוסך מיוצרים במגוון רחב של מוטיבים.

תוחלת החיים של המדבקות ארוכה במיוחד. המשמעות היא שסרט כזה יכול להישאר בקלות על דלת המוסך במשך כמה עשורים ויישאר ללא נזקים גדולים. העובדה היא שהמדבקות עמידות בפני מזג אוויר. גשם והבדלי טמפרטורה גבוהים אינם משפיעים על הסרטים.

נייר כסף או הדפסה דיגיטלית

מכסה את דלת המוסך בהדפסה דיגיטלית על נייר כסף

סרט דקוגרין (עיצוב: אלון לילה) | Duragrain (עיצוב: Rusty Steel): הדפסה דיגיטלית

מי רוצה להסוות את דלת המוסך שלו, הם יכולים לבחור בהדפסה דיגיטלית או בנייר כסף, למשל, כדי ליצור מראה חדש לגמרי. התהליך מזכיר את זה של המדבקה הקלאסית. לעומת זאת, עם הדפסה דיגיטלית, המוטיב מודפס ישירות על דלת המוסך בתהליך מורכב. לרוב ניתן להזמין דלתות מוסך חדשות מהמפעל באמצעות נייר כסף או הדפסה דיגיטלית, מה שכמובן חוסך הרבה זמן ומאמץ.

עיצוב מודרני לדלתות המוסך: מה המגמות כרגע?

דלת עץ מוסך מראה חשמלי מודרני

בימים אלה, דלתות המוסך מעוצבות בצורה משוכללת ביותר. חיתוכים קלים עם זיגוג פלסטיק, דקורים בודדים או אפילו מוטיבים של קלטות הם רק דוגמאות בודדות לאופן עיבוד דלת המוסך. לבן קלאסי הוא עדיין צבע שאנשים אוהבים להשתמש בו. בנוסף, למשל, אנתרציט בגווניו השונים מבוקש מאוד בכל הנוגע להזמנת דלת מוסך חדשה או צביעה מחדש של דלת קיימת. גם מראה דלת המוסך האצילית במראה עץ מבוקש יותר ויותר. זה לא בהכרח חייב להיות עץ אמיתי. לסכלים או לציפויי פלסטיק יש לעתים קרובות תפקיד חשוב בכל הנוגע לעיצוב דלתות המוסך.

מגוון עיצוב לדלתות חתך

דלת המדור התעשייתית ALR F42 מבית הורמן מתאימה לחיפוי אישי

אם כי גם שערי הנדנדה הקלאסיים או שניתן לעצב בנפרד את הדלתות המעודכנות שנבדקו, כיום ניתן לראות מבחר גדול של מוטיבים לדלת המדור..

יכולות להיות לכך שתי סיבות, בין היתר. מצד אחד בפועל: בהשוואה לשערי נדנדה או שערים מעלה, דלתות חתך נפתחות אנכית כלפי מעלה. המשמעות היא, לדוגמא, רכב יכול לחנות ישירות מול המוסך מבלי שייפגע בעת פתיחת הדלת. מצד שני בעיצוב: משטח עלה הדלת, גמיש ועם זאת נראה כיחידה אחת, מציע הרבה מקום ליצירתיות.

דלת מוסך גלי ברוש ​​כמו אשוחית נורדית (סדרת LTH Hörmann)

מבחינת העיצוב, יש לציין כי דלת חתך מורכבת ממקטעים. אלה חלקים בודדים של דלתות, שבתורם מורכבים מכמה לוחות. בניגוד לדלת הגלילה, לא ניתן לראות את הדקים בצד החיצוני של הדלת, מכיוון שהם עטופים בלוח כיסוי דק הפועל כעור חיצוני. לדוגמה, ארבעה לוחות עם לוח כיסוי יכולים ליצור קטע. העור החיצוני מהווה את החלק הגלוי של משטח עלה הדלת שאמור להיות מעוטר. ניירי מוטיב למטרה כזו נחתכים למידות הקטעים על מנת להצמיד אליהם את הרצועות.

דלת חתך מודרנית לבנה בשתי גרסאות חרוזים

משמאל: דגם 2500 × 2125 עם חרוז L (מרווח חרוזים גדול יותר)

מימין: דגם 2500 × 2125 עם חרוז M (מרווח חרוזים קטן יותר)

קישוט נפוץ לדלת מסוג זה הם חרוזים. אלו קווים דקורטיביים אופקיים שנטחנים אל פני השטח של הקטעים. בהתאם לסוג החרוז שנבחר, נוצר מראה חדש. בעוד שחלק מהלקוחות מעדיפים דלתות עם קווי עיטור רבים ככל האפשר, אחרים בוחרים באלה עם חרוזים פחותים או רחבים יותר.

בכל הנוגע לצבע, בדרך כלל אין גבולות לדמיון ולרצונות של הלקוחות. עם זאת, גוונים אפורים או לבן קלאסי הם עדיין גרסאות הצבעים הנפוצות ביותר, ללא קשר אם מדובר בדלתות חתך, מעלה או מעל, או דלתות גלילה.

כסו את דלת המוסך בנייר עץ

גרגר עץ (תבנית חיתוך מסור) ואלון זהב (דקוקולור, חיקוי עץ)