האם יש לכם כלים ישנים ושחוקים שהייתם רוצים לעשות אופניים? יש לנו כמה רעיונות כיצד לשתול מנות ישנות. צור מיני גינה בכוסות, קערות מרק וקומקום וצור קישוט דמיוני מדברים ישנים לבית ולגינה שלך.

שתילת כלים ישנים: כך תוכלו להפוך כוסות פורצלן לעציצים

כוסות ישנות לשתול מיני גינה עם פרחים וצמחים לגן סלעים

ניתן להפוך מנות ישנות במהירות ובקלות לעציצים. אתה צריך את החומרים הבאים:

 • כוס אחת או יותר (עם תחתיות)
 • לחלופין: קערת מרק או קומקום לא בשימוש
 • מקדחה עם מקדחה מקרמיקה או מקדחה חלולה או שקיות צמח
 • כרית (למשל לוח עץ)
 • נייר דבק
 • נֵפט
 • מספריים
 • זרעי פרחים / צמחים צעירים / פקעות
 • מצע

כוסות וקנקני תה עשויים חרסינה נטועים עם כלים ישנים

בהמשך אנו מסבירים צעד אחר צעד כיצד ניתן ליצור מיני גינה יפהפייה מחרסינה ישנה:

1. ניקוז טוב מאוד חשוב על מנת שהמים יזרמו ולא ייווצר סתימת מים. אם זה אפשרי, אתה יכול לנסות לקדוח חורים קטנים בתחתית הכוסות. לשם כך יש למרוח כמות ליברלית של נפט בחלק הפנימי והחיצוני של הכוס. המשטח צריך להיות רטוב לחלוטין. לאחר מכן הדבק פיסת נייר במקום שבו ברצונך לקדוח חור. עבדו עם מקדח הקרמיקה וקדחו דרך כלי החרסינה בלחץ נמוך ובמהירות הנמוכה ביותר. שוטפים היטב את הכלים ונותנים להם להתייבש. בדוק אם יש סדקים במשטח. מרפדים את תחתית כל כוס בשכבה דקה של חימר מורחב. זה ימנע מהחורים הקטנים להיסתם באדמה ויבטיח שהמצע לא ידלוף בעת השקיה.

רעיונות קישוט עלוב שיק עם כוסות ישנות

2. אם החרסינה דקה או שבירה מדי, ניתן לשים בכל כוס שקית צמחים קטנה. מלאו את שקית השתילה באדמה והכניסו את הצמחים הצעירים.

3. בחר את הפרחים או הצמחים המתאימים. עשבי תיבול, למשל, משגשגים היטב בשקיות צמחים. בשרניים מסתדרים עם מעט מאד אדמה ומים, ולכן הם מתאימים לשתילת כוסות תה. בכוסות תה ניתן גם לביים צמחי נורה בודדים כגון כרכומים או נרקיסים כסולנים. אם אתה רוצה לשתול קערת מרק, אז אתה צריך לבחור צמחים שמסתדרים טוב. צמחי מרפא כמו שמיר, מיורן ופטרוזיליה מתיישבים היטב. רוזמרין ובזיליקום או אורגנו ומרווה מתאימים גם לתרבות מעורבת. שילובי פרחים תואמים הם פעמוני קסם ואצת חלב או ורבנות וגרניום.

נטיעת כלים ישנים, צביעת כוסות תה וקישוט בשרניים

4. ממלאים את כוס התה, הקנקן או קערת המרק באמצע במצע (אדמת עציצים לפרחים, אדמה מיוחדת לעשבי תיבול ואדמת קקטוס לסוקולנטים) ואז מכניסים את הפרחים, הסוקולנטים או צמחים אחרים לבחירתכם. מכסים את השורשים באדמה.

נטיעת כלים ישנים: צמחים לגינת המיני

לשתול קומקום עם צמחים זוחלים

עשבי תיבול ופרחים עונתיים הם קלאסיקות אמיתיות בקרב צמחים לגינת המיני. אך ישנן גם חלופות, למשל:

 • מיני בשרניים. מיני בשרניים הם צמחים צעירים בני שנה וגובההם לכל היותר 6 ס”מ. סטים של 20 או 30 בקופסאות עץ נמכרים במרכזי הגן.
 • כיסוי קרקע פורח. קל לטפל בצמחים זוחלים, להסתדר עם מעט מים ובעיקר שורשים רדודים (כך שהם לא צריכים סיר עמוק). ישנם, למשל, שני סוגים של פעמון: פעמון כרית הכוכבים, פעמון השטיח.
 • עצי מחט זוחלים כמו גם מחטניים שונים לכסות הקרקע מתאימים לשתילת כלים ישנים. כאלה הם, למשל, פרוסת האבן, ערער השטיח ועץ החיים הכדוריים הננסיים.
 • קקטוסים הם ניצולים אמיתיים שירגישו בנוח גם בכוסות קטנות.
 • טילנדיה לשגשג גם בכוסות שתוכל למלא בחול דקורטיבי.

מה אני יכול לעשות עם כלים ישנים? הופכים את קנקן התה לעציץ

הכינו בעצמכם קישוטי גן ושתלו את קנקן התה עם פרחי הקיץ

כבר קדחת חורים, מילאת את המיכל בחימר ובמצע ושתלת צמחים צעירים, פקעות או זרעים. זה הזמן לתבל את המנות הישנות. למטרה זו תוכלו לצבוע את כלי החרסינה בכל דרך שתרצו. בחנויות המלאכה תוכלו למצוא צבעי חרסינה מיוחדים שאין צורך לפטר אותם. צבעי אקריליק מתאימים גם לצביעת כוסות חרסינה, קומקומים וסירות רוטב. אלה אינם עמידים בפני שחיקה ואינם מתאימים לשימוש חיצוני.

השתמש בכלים ישנים כקישוט גן. שתל את קנקן התה

כוסות, סירות רוטב וקערות הן בצורת אליפסה וציור אותן יכול להיות משימה קשה. לכן, מתחילים יכולים להשתמש בשבלונות. ניתן להשיג מספר רב של שבלונות הדבקה עצמית בסגנון וינטאג ‘בחנויות המלאכה. כל שעליך לעשות הוא למרוח את הסטנסיל על ספל נקי ויבש ולאחר מכן להבריש עליו בעזרת צבע בעזרת מברשת שטוחה. לאחר מכן הניחו לצבעים להתייבש והסירו בזהירות את התבנית.

נטיעת כלים ישנים טיפים לקישוטי גינה לקיץ

לחלופין, תוכלו לייפות את המנות הישנות בטכניקת המפיות. זה יוצר דפוסי פרחים יפים במהירות ובקלות, המעניקים למנות מראה וינטג ‘. גם אם הם מיוצרים באופן המוני, הכוסות והצלחות נראות דומות מאוד לממצאים משוק הפשפשים.

מנות ישנות לשתול קערת מרק עם פרחים

אם מדובר בערכת כלי אוכל ישנה, ​​חלקים מסוימים עלולים להישבר או ללכת לאיבוד. למרבה המזל, סגנון המיקס והתאמה הוא במגמה. ניתן לשלב כוסות ותחתיות מסטים שונים.

מה לעשות עם כוסות קפה אתה יכול לשתול כוסות קפה ישנות

שתילת כוס תה עם בשרניים. רעיונות לקישוטי גינה

שתלו כלים ישנים והציגו אותם על שולחן הגן

שתילת מנות ישנות עם עשבי תיבול וסוקולנטים

רעיון לקישוטי גינה העשויים ממנות ישנות

שתילת רעיונות למנות ישנות לקישוטי גינה עלובים

צובעים ושותלים קומקומים

לשתול כלים ישנים, לצבוע את קומקום התה וליצור מיני גינה עם פרחי קיץ

קומקום ישן בגן הים התיכון

מנות ישנות רעיונות לקישוט צמחים עם דברים ישנים

שתילת כלי חרסינה

כלים ישנים שותלים עיטורי גן בסגנון שיק עלוב שפורח