עמיד ומעשי – כך ניתן לתאר חממות מפוליקרבונט. מבחינת הביצועים, הם עולים על מערכות דומות העשויות סרט וזכוכית. עם זאת, כדי שחומר מודרני זה יוכל להראות את התכונות הטובות ביותר שלו, חשוב לדעת מה לחפש בבחירת יריעות מרובות עור לחממה או למסגרת הקרה וכיצד להרכיב אותן נכון..

היתרונות של יריעות פוליקרבונט

חממה עשויה יריעות פוליקרבונט לעגבניות

מדוע כדאי להשתמש ביריעות מרובות עור מפוליקרבונט לחממה או למסגרת הקרה שלך? התשובה היא: מכיוון שלחומר יש תכונות חיוביות רבות ומציע הרבה יתרונות, כגון:

  • בידוד תרמי מעולה
  • העברת אור גבוהה
  • הגנה אמינה מפני קרינת UV
  • חוזק גבוה, חוזק פגיעה, קשיחות וקשיות (בהשוואה לזכוכית, חוזק הפוליקרבונט גבוה פי 50, חוזק הפגיעה פי 250)
  • התקנה קלה
  • עמידות ארוכה
  • עמידות בפני לחות גבוהה והשפעות אטמוספריות שונות
  • אסתטיקה גבוהה: אתה חייב להודות שחממת פוליקרבונט (או מסגרת קרה) נראית יפה מאוד, מסוגננת וטבעית בכל גינה, ויכולה גם להשתלב בצורה מושלמת עם גינון מודרני..

7 טיפים לבחירה והתקנה של יריעות מרובות עור לחממות ולמסגרות קרות

יריעות מרובות עור לחממות ולמסגרות קרות, בהירות, כהות או אופלות

לא משנה אם אתה קונה חממה או מסגרת קרה מפוליקרבונט או שאתה רוצה לבנות אותה בעצמך, ההוראות להתקנת הסדינים מרובי העור כמעט ולא שונים. יש להקפיד כאן על התכונות המיוחדות הבאות:

יריעות מרובות עור לחממות – שקופות או אופלות?

חממה עשויה מרבדים מרובי עור לגידול צמחים צעירים.

יש להשתמש בפוליקרבונט שקוף בלבד לחממה או למסגרת קרה. יריעות קיר כפולות כהות נראות אטרקטיביות יותר, כמובן, אך הן מכניסות הרבה פחות אור והצמחים שלך לא יקבלו מספיק שמש. וזה חיוני ליבול טוב.

עמידות UV חשובה במיוחד

בעת בחירת יריעות מרובות עור לחממה או למסגרת הקרה, וודא שיש להן שכבת הגנה מיוחדת UV לפחות בצד אחד. בעת ההתקנה, הניחו את הלוחות כך ששכבת ההגנה תהיה מבחוץ.

איזה עובי צלחת הוא הטוב ביותר?

חממה לגידול עגבניות

עובי יריעות הפוליקרבונט תלוי כיצד בדיוק אתה מתכוון להשתמש בחממה שלך. המשמעות היא שאם אתה רוצה להשתמש בחממה שלך רק באביב ובסתיו (ללא חימום) לגידול צמחים צעירים, עובי פנל של 5 עד 10 מ”מ מספיק לחלוטין. אֲפִילוּ 6 מ”מ יריעות קיר כפולות למסגרת הקרה הם פתרון אופטימלי. אם יש לחמם חממה, עובי יריעות הפוליקרבונט לא צריך להיות פחות מ -15 מ”מ.

שימו לב לכיוון ההנחה של הסדינים מרובי העור

לכל יריעות הקיר הכפולות יש תאים חלולים הפועלים במקביל לאורך הסדין. במהלך ההרכבה, תמיד צריך להניח את היריעות מרובי העור כשהתאים בכיוון זרימת המים ולא לרוחב.

הר גיליונות מרובי עור בצורה נכונה

הדקו יריעות מרובות קירות בעזרת ברגים ומכבסים

יש להתקין יריעות פוליקרבונט עם פרופילי התקנה מיוחדים עשויים אלומיניום או פלסטיק. ברגים לחיצה עצמית עשויים נירוסטה משמשים לחיזוק היריעות מרובות העור. יש להתקין מכונת כביסה מגומי מתחת.

מכיוון שלפוליקרבונט יש מקדם הרחבה תרמי גבוה הקוטר חייב להיות מעט גדול יותר מהבורג. ההידוק צריך להתחיל מקצה הצלחת במרחק של כ- 5 ס”מ, המרחק בין נקודות ההידוק לא יעלה על 30 ס”מ.

לעולם אל תסמר את הסדינים מרובי העור – הדבר יפגע בשלמותו של הסדין ויוביל בהכרח להרס שלו. קח בחשבון גם שהלוחות אינם יכולים לחפוף.

אל תפספסו פרטים חשובים

מסגרות קרות עשויות עץ וסדינים מרובי קירות לסלטים

אל תחסוך ברכיבים הנדרשים להרכבה מקצועית של הסדינים מרובי העור! פרטים חסרי חשיבות לכאורה כגון סרטים דביקים, פרופילי קצה ואטמים מאריכים את חיי החממה שלך באופן משמעותי ומונעים זיהום בלתי הפיך מאבק, אצות וחרקים..

הזול הוא יקר

בהתחשב במגוון יריעות הפוליקרבונט הקיימות בשוק, יש להקדיש תשומת לב מיוחדת לאיכות. במקרים רבים המחיר נתפס כאינדיקציה לאיכות, ולכן עדיף להשתמש ביריעות רב עוריות בינוניות או יקרות יותר-הן יחזיקו הרבה יותר זמן.

הסדינים מרובי העור פופולריים מאוד גם כגגות למרפסת. תוכל ללמוד עוד על כך במאמר זה.

יריעות 10 מ