חזית סאונה בצורת ביצה המשקפת ביצת זהב

צמד האמנים השוודי ביגרט & ברגסטרום השלים פרויקט אמנות יוצא דופן בשנת 2017 שתוכנן במיוחד לעיר הצפונית ביותר בשבדיה. זוהי סאונה חיצונית ציבורית עם צורה יוצאת דופן של ביצת זהב ענקית. הפרויקט נקרא ביצה סולארית והוא ממלא את הצורך במקום חמים ומסביר פנים לתושבי העיר שברונה קירונה. הסאונה בצורת ביצה מרשימה בעיצוב הייחודי שלה ונראית כמו פנינה אמיתית באמצע הנוף הארקטי. המשך לקרוא למידע נוסף על הפרויקט המיוחד של האמנים.

סאונה בצורת ביצה ביצה סולארית שוודיה

ביצת השמש לא רק בהשראת האקלים הארקטי בקירונה, אלא גם מתנאי האור הקיצוניים באזור הקוטב. יום קוטב ולילה קוטב שולט כאן במשך חצי שנה. המעטפת החיצונית של הסאונה החיצונית בצורת ביצה מכוסה אפוא בכמעט 70 לוחות נירוסטה מצופים זהב המשקפים את השמש ואת הנוף הארקטי במהלך יום הקוטב. בדרך זו הופכת הסאונה לתכשיט אמיתי באמצע האזור המכוסה בשלג.

חזית עיצוב ביצת עיצוב סאונה חיצונית

גובה יצירת האמנות המיוחד הוא חמישה מטרים, רוחבו ארבעה מטרים ויכול להכיל עד 8 אנשים. חיפוי העץ, המאפיין את עיצוב הפנים של הסאונה, ממוקם מתחת לקליפה המחזירה. הסאונה בצורת ביצה עטויה בפנים אך ורק עץ אספן ואשוח. דוד סאונה בצורת לב ממוקם באמצע הביצה הענקית, בהרמוניה עם הצורה הסגלגלה. התנור המיוחד מספק מספיק חום ומבטיח את רווחת המבקרים. מבפנים, צורת לוחות הנירוסטה משוכפלת על ידי חיפוי העץ, כך שההשפעות הפנימיות והחיצוניות של הסאונה תואמות..

דוד סאונה בעיצוב פנים

הסאונה בצורת ביצה היא חלק מפרויקט השינוי העירוני של העיר השבדית. כריית עפרות הברזל, שנמשכה עשרות שנים, גרמה לאדמה לרדת לפני השטח, ולכן יש להעביר חלקים שלמים של העיר. מסיבה זו, הסאונה החיצונית מעוצבת באופן שניתן להעביר אותה למיקומים שונים.

סאונה חיצונית בעיצוב תנור חימום

סאונה מרשימה זו בעיצוב מקורי היא התגלמות של רווחה. הוא מביא חמימות גם בימים הקרים ביותר באזור הקוטב ומתוכנן כולו לשימוש ציבורי. הבניין המיוחד מהווה סמל להתחלה חדשה בעיר ויוצר חיבור בין אנשים, טבע וטכנולוגיה.

עיצוב סאונה בתוך מחמם סאונה באמצע

מראה סאונה חיצונית מראה זהב סגלגל

סאונה חיצונית סאונה שלג חזיתי

סאונה בצורת ביצה נוף מכוסה שלג חזית זהובה

חזית שיקוף סאונה חיצונית ביצת זהב

* פרויקט ביצת השמש הוא מהסטודיו השבדי ביגרט & ברגסטרום מְעוּצָב