רעיונות לעיצוב מרפסת גג ריהוט מראה מראה

דניאל קילי, מייסד ומנהל חברת Design DK בפייטוויל, ארקנסו, עיצב לאחרונה מחדש שתי חפיסות גג צמודות לכיכר פייטוויל המציגות חיים עירוניים בחוץ במיטבה. ה עיצוב מרפסת הגג מציע אווירה ייחודית לבילוי ורגיעה עם חברים ובני משפחה. יחד עם אווירה זו מגיעה מערכת תנאים ייחודית המשפיעה על כל תהליך התכנון והבנייה. כאן, Keeley חולקת חמישה שיקולים עבור בעלי בתים המעוניינים להפוך את הגג שלהם לחלל מגורים יוקרתי.

עיצוב מרפסת הגג – חלקו את השטח לאזורים שונים

מרפסת גג עיצוב אח ריצוף טלוויזיה חיצונית

למי שמחפש גינה על הגג או מרחב מחיה חיצוני, תכנון וארגון מפורט הוא חיוני. האתגר הגדול ביותר עבור קילי וצוותו בעת עיצוב מרפסת הגג היה הלוגיסטיקה. הדירות היוקרתיות נמצאות ברמה השנייה מעל יחידה מסחרית, כך שהבאת כל הציוד, החומרים והריהוט דרשה יצירתיות. מנוף שימש לאלמנטים הכבדים יותר בעוד חלק מחומר הצמח הועבר במעלית.

“היה מוכן להוציא יותר כסף על תכנון או שיפוץ מרפסת גג מאשר לבנות אותה על הקרקע”, מזהיר קילי. עבודות הבנייה על הגג יקרות יותר בגלל הסיבות שציינתי קודם לכן “, הוא מוסיף.

עיצוב מרפסת הגג – הגנה מפני השמש והרוח עדיפות

פינת ישיבה מעוצבת עם מרפסת גג מנורות גן מעוצבות

כאשר עובדים על הקרקע, עצים מספקים צל צפוף ומשמשים הגנה מפני רוח. על גג לפעמים יכולים להיות תנאי עבודה קיצוניים, שמש ורוח יכולים להיות כמעט בלתי נסבלים, ולכן ההגנה מפני שני אלה היא בראש סדר העדיפויות שלנו. על אחת הטרסות בנוי ביתן אוהל המטיל צללים על פינת הישיבה. “מכיוון שהרוחות לפעמים חזקות מאוד כאן – עד 60 קמ”ש, חיברנו את המבנה עם תוספות פלדה מתחת לקורות התקרה”, הוא מסביר. באזור אחר של המרפסת הזו כבר היה מספיק צל, פרגולה ארז הוצמדה לדירה. בנוסף, Keeley ממליצה על אזורי אחסון מובנים לכריות רהיטים וכריות הניתנות לנשיפה בקלות ברוח חזקה. על אחת הטרסות שלה יש קיר של ארונות נירוסטה המשרתים מטרה זו.

עיצוב מרפסת הגג – מסך הפרטיות הנכון

ריפוד כסאות חיצוניים בעיצוב מרפסת גג

מרפסות הגג נמצאות בדרך כלל במרכז העיר, שם הבניינים קרובים מאוד זה לזה והנוף לא תמיד הטוב ביותר. דירות אלה אינן באמצע מנהטן, כך שקלי נאלצה לשקול את קרבת השכנים. “רק מעקה הפריד בין הטרסות הללו זו לזו והן בעצם הציעו מעט פרטיות”, הוא נזכר. לוחות גדר ומשוכות קופסאות עוזרות להפריד בין שני האזורים בצורה ברורה. משוכות קופסאות שימשו גם לחסימת נופים לא רצויים, כך שאפשר להביט למרחק בהרי אוזרק..

עיצוב מרפסת הגג – הצמחים בחר

עיצוב גג כיסאות גדר עץ שולחן עץ

“ידענו מההתחלה שהטרסות האלה צריכות להיות הרחבה של חלל המגורים הפנימי עם אלמנטים של גינה”, אומר קילי. פירוש הדבר כי יהיה צורך שם יותר מצמחים דקורטיביים. ריהוט מרופד שימש בשתי המרפסות לריכוך העיצוב. בכל פטיו יש גם בור אש שמחמם את האווירה החיצונית בערבים הקרים האלה כאשר בעלי הבית רוצים לצפות בכדורגל בחוץ על הגג, באוויר הפתוח..

עיצוב מרפסת הגג – הריצוף צריך להיות החלקה

עיצוב מרפסת גג אריחי רצפה ריהוט עץ

גם הריצוף של כל מרפסת נבחר בקפידה. “במקור שני הסיפונים היו מרוצפים בעץ, אבל רציתי משהו שעדיף לרגליים יחפות”, אומרת קילי. עבור מרפסת אחת, הוא בחר מרפסת טרקס ממוחזרת במראה עץ, שקל לטפל בו ולא להחליק, כך שאין סכנת החלקה לנכדי הבעלים. במרפסת השנייה, לוחות הקוורציט מציעים משטח חלק, קריר ואלגנטי.

תכננו את מרפסת הגג – כך עושים זאת אנשי המקצוע

ערב רעיונות תאורה לעיצוב מרפסת גג ערב בחוץ

כאשר אתם מתכננים מרפסת גג משלכם, חשוב שתוודאו תחילה שהמרפסת מתאימה לאורח החיים שלכם. התפקיד העיקרי של כל אחד מהתחומים הללו הוא לשמש מקום מפגש למשפחה ולחברים. כל טרסה כוללת פינות אוכל וישיבה, כמו גם מטבח חיצוני. עם זאת, לשתי המשפחות יש בתים חדשים בהם ניתן לבלות חלק מזמנם. מרפסות הגג דורשות גם תחזוקה מינימאלית. מסיבה זו, קילי שמרה על הירוק למינימום והתקינה השקיה אוטומטית בטפטוף. “מערכת ההשקיה הטפטוף האוטומטית הזו מונעת מהצמחים להתייבש מהר מדי בגלל הלחץ הקיצוני שהם נחשפים אליו כאן למעלה”, הוא מדגיש..

מרפסת הגג מחולקת לאזורים שונים

מרפסת גג עיצוב ריהוט גן ספות טרקלין

פרויקט מאת עיצוב DK