עיצוב אדריכלות זן סין תאורה עקיפה

זן היא תחושה, גישה לחיים האופיינית לתרבות יפן וסין. הוא נע בין אדריכלות לעיצוב גינות, טקס התה, אמנות הקליגרפיה ואיקבנה ועד אומנויות הלחימה. השפעות הזן בודהיזם משמשות השראה לעיצוב ולאדריכלות גם מחוץ לאסיה. הדגש הוא על יופי עם צורה ועיצוב פשוטים. עיצוב זן נראה מינימליסטי ויחד עם זאת מעורר אווירה רגועה ונינוחה. האדריכלים בעיצוב פנים Yiduan שנחאי השתמשו בעקרון זה לעיצוב מתחם מלונות ביונאן, סין. אלמנטים של שיטת הבנייה הטיבטית העתיקה “שנגרי-לה”, עץ ואבן במראה טבעי נמצאים בקשר מושלם עם סגנון ריהוט מינימליסטי..

zen עיצוב מדרגות תאורה עקיפות מחוץ לנרות עששיות

מלון Karesanui ממוקם באזור שנגרי לה ההיסטורי, שלוש דקות מכביש סיפאנג הפופולרי. הבנייה הסתיימה לפני שנתיים, כוללת שישה בניינים בסך הכל ומתאימה לסגנון האדריכלי המסורתי. האדריכלים שמו לב לכל פרט. הן מבפנים והן מבחוץ משתמשים רק בחומרים טבעיים כגון עץ, אבן ובטון. זה מאופיין במראה המחוספס, הלא מטופל, שמשלים באופן מושלם את עיצוב הזן. במלון 15 חדרים, מסעדה, חדר תה נפרד ולובי, כולם מעוצבים בסגנון טיבטי עם ריהוט נמוך וישיבה שקועה..

zen עיצוב תאורה עקיפה בחוץ אבנים בחוץ

חדרי האירוח ממוקמים בבניינים השונים, המרוחקים ומחוברים באמצעות מדרגות חיצוניות. בין לבין יש כמה גני זן קטנים ואזורים ירוקים שמקרבים את הטבע. האלמנטים והמבנים הייחודיים באמת מגיעים לשלהם, במיוחד בשעות הערב הודות לתאורה העקיפה. חללי הפנים מאופיינים באותה פרשנות מודרנית של סגנון הזן הנראה גם מבחוץ.

zen design תאורה עקיפה עץ בטון

בטון, אבן ועץ מזוהה נמצאים בהרמוניה מושלמת אחד עם השני הן בחוץ והן בפנים. שילוב החומרים הייחודי מעורר אווירה מהורהרת ותחושת זן מיידית שאורחי המלון בוודאי ייהנו ממנה.

עיצוב זן תאורה עקיפה מחוץ לבית מלון בחזית

זן עיצוב אדריכלות גג תאורה עקיפה

זן עיצוב מי גינה אבנים חיצוניות תאורה עקיפה

zen עיצוב גינה אבן בטון מקורה חומרים גסים

zen עיצוב גן אבני חצץ לבנות

עיצוב זן עץ מחוספס טבעי לא מטופל

זן אדריכלות בית מלון עיצוב בית בטון

zen design intereur חצץ לבן לבן

חצץ עץ אפור זן עיצוב חדר שינה

חדר מלון עיצוב זן בטון מעץ בהיר

חדר מלון עיצוב זן חצץ עץ לבן

עיצוב זן בטון עץ מינימליסטי סיני

zen עיצוב אמבטיה קיר זכוכית עצמאי

זן עיצוב רצפת עץ בטון קיר חלון עגול

חדר מלון עיצוב זן קירות בטון מעץ מינימליסטי

מלון זן אדריכלות מלון סין תכנית קומה

* פרויקט מאת עיצוב פנים Yiduan שנחאי