בית נופש בניין בניין זכוכית בנפרד בנפרד

פיורדים על החוף, הרים גבוהים, יערות ירוקים – נורבגיה ידועה במיוחד בזכות הטבע המדהים והמגוון שלה. מי שרוצה לפנק את עצמו בהפסקה מרעש הולך למדינה הזאת בצפון הרחוק. היום אנו הולכים להראות לכם נסיגה אחת כזו המתנשאת מעל פיורד וממנה תוכלו ליהנות מנופים מדהימים של יער. פרויקט “Retang Malangen” ממוקם בטרומסו בצפון המדינה והושלם בשנת 2017 על ידי משרד האדריכלות Snorre Stinessen. בית הנופש מעוצב באופן כזה שלבעלים יש מספיק מקום לקבל את חבריהם ומשפחתם תוך שמירה על הפרטיות הדרושה. זהו בית נעים בעיצוב מדהים שבו עץ חם פוגש גוונים אפורים קרים.

בית נופש נוף ליער האגם

הבית מורכב משטח מרכזי והרחבה, המופרדים זה מזה על ידי החצר המקורה המרכזית. אתה נכנס לבית דרך דלת אלון הזזה גדולה בעלת תבנית גיאומטרית מעניינת. על מנת להתאים את הארכיטקטורה לאקלים הקר של האזור, חדר זה משמש גם כגן חורף עם מטבח ואח. מכאן תוכלו להגיע גם לבניין הראשי או לספח.

כניסה לבית נופש דלת הזזה חזית לוחות עץ

החדרים

בית הנופש מחולק לכמויות בניין נפרדות על מנת להבטיח דרגה גבוהה יותר של פרטיות וגם כדי לשפר את הקשר בין אזורים פנימיים וחיצוניים. אזור המגורים הראשי והרחבה מורכבים כל אחד משני מבנים. באגף ישנם חדרי שירות, אזור מנוחה עם סאונה, חדרי האירוח וחדר בידור. הסאונה מצוידת בקיר זכוכית מהרצפה עד התקרה שלא רק מכניס אור יום רב, אלא גם פותח נוף של היער.

דלת הזזה מעץ אלון אח פתוח נירוסטה

בחלק העיקרי יש חדר ילדים, סלון קטן (בקופסה הראשונה) וחדר השינה וחדר הרחצה הראשי (בשני). כמה צעדים מובילים אל המטבח הפתוח עם פינת ישיבה המשקיפה על הפיורד. ממטבח זה תוכלו לגשת לאזור החיצוני הפונה דרומה, שם המשפחה יכולה ליהנות מארוחת הערב בימי הקיץ החמים.

גן חורף אי מטבח אח פתוח רצפת בטון

החומרים

כל כרכי הבניין עטופים בפנים ובחוץ בעץ ארז. לוחות העץ טופלו בברזל סולפט ושמרו בחוץ במשך חודשים לפני ההרכבה כך שנוצרה פטינה אחידה. עבור המשטחים הפנימיים, האדריכלים השתמשו באלון ללא עץ עץ כדי ליצור ניגוד חם יותר כלפי חוץ. לכל החללים שביניהם יש רצפת בטון להדגיש כי חללים אלה מחוברים בצורה שונה לבית ולטבע. התקרות בחדרים אלה כולן כוללות עץ אלון, שהוא שחור באופן טבעי כאשר הוא מטופל עם סולפט ברזל בשל תכולת הטנינים הגבוהה. התקרות השחורות מבדילות את עצמן מבחינה ויזואלית ויחד עם זאת מבטיחות אקוסטיקה רכה מעט יותר.

קיר עץ חם תקרת אי פלדה

ריהוט וקישוט

רוב הרהיטים שאנו רואים בבית נופש זה, למשל השולחן והספסל בחדר האוכל, המיטות, הארונות, האח ודלת הזזה בגינת החורף, עוצבו בנפרד על ידי Stinessen.

לקישוט, האדריכלים בחרו שטיחים רכים ושמיכות נעימות כדי להעניק לחדרים יותר חמימות. אורות התליון מעץ מכניסים גם מבטאים יפים. עם זאת, ההתמקדות היא בשימוש בעץ ובחיבור עם הטבע.

זיגוג רצפת רצפה עד התקרה מבטון אי חם מעץ בטון

שטיח כורסה להתקנת ארון בקיר בטון חשוף

תקרות לוחות עץ חשופים קירות בטון אזור מגורים

מטבח סקנדינבי עץ חם כהה

מטבח פינת אוכל עם ספסל ליער

פינת ישיבה במטבח תאורת בטון חשופה

אזור מגורים חיפוי קיר קיר מעץ חם

מרפסת כורסת אדירונדאק אח לוחות אבן טבעית

מרפסת פינת ישיבה אח חזית עץ חם

סאונה קיר זכוכית Outlook יער טבע

פרויקט של סטודיו Snorre Stinnessen