יישון עץ משטח עץ שחוק-שידה-קישוט-תמונה-אגרטל-ספה

האם אתה רוצה עץ עתיק בן לילה? לרהיטים שנראים כאילו הם ישנים למדי יש קסם וסגנון מיוחד ובמובן מסוים נושאים חיים קודמים. כדי לקבל את גיל העץ ולתת לו מראה בשימוש מלאכותי, יש הרבה אפשרויות וטכניקות שנכיר לך במאמר זה.

גיל העץ עם תרופות ביתיות

יישון עץ לוח-שכבת עץ-כחול-הדבק-סודה-מים-כוס מדידה

אם אתה רוצה לתת משטח שחוק לרהיטים או לפריטים שלך מעץ, יש כמה תרופות ביתיות אליהן תוכל לגשת. כדי להעניק לעץ מראה חם, כפרי וכהה יותר, ניתן לצבוע אותו עם קפה.

גילאי עץ עם קפה

יישון עץ קפה-מרק-מכתים-שולחן-ריהוט גן-מברשת-כיסא מיכל-פלסטיק

מכינים קפה חזק, נותנים לו תלול ומקרר. לאחר מכן מרחו את החליטה על העץ והמתינו עד שהקפה יתייבש לגמרי. לאחר מכן צחצחו את משטח העץ ומראה הוינטג ‘הרצוי כבר הושג.

אפור עץ עם סודה לשתיה

שידת עץ מזדקנת-מיכל זכוכית-אפור מזג אוויר-סל-טלוויזיה

בעזרת סודה לשתייה, הנמצאת בדרך כלל בכל בית, תוכלו להעניק לעץ מראה מזג אוויר תוך זמן קצר. השתמש בתערובת של סודה לשתייה ומים כדי לתת למשטח העץ את היצוק האפור האופייני, כאילו השמש הלבנה את החומר לאחר שעמד זמן רב בחוץ..

יישן את העץ באופן מלאכותי עם סודה לשתייה

יישון עץ סודה-קערה-כף עץ-בסיס עץ-חריצים-סימני שימוש-שריטות

מרחו את הדבק שהתקבל על העץ והניחו לרהיט להתייבש בשמש לפחות 6 שעות, אם גודל והמרקם של החפץ מאפשרים זאת. לאחר מכן יש לצחצח את המסה המיובשת ולשטוף את המשטח.

תנו לעץ להתיישן עם צמר פלדה וחומץ

יישון עץ-חומץ-פלדה צמר-צנצנת-מברשות-לוחות עץ-שולחן-בית תרופות

עוד דרך לא מסובכת להזדקנות העץ היא שילוב של צמר פלדה וחומץ. צמר פלדה זמין כמעט בכל בית בדמות ניקוי תבניות. יוצקים חתיכת צמר פלדה וקצת חומץ תפוחים לצנצנת בנייה. הניחו לתערובת זו לעמוד בכלי האטום למשך 24 שעות, כך שתקבלו את התוצאה הרצויה.

קבע את עוצמת הצבע

עץ הזדקנות-בהיר-כהה-צביעה-לוחות-מברשת-ניואנס-משטח עץ

אם אתה רוצה כתם עם צבע עז יותר, השתמש בצמר פלדה יותר ועדין יותר ותן לתערובת לעמוד לאורך זמן. ברגע שהחומץ קיבל צבע מתכתי ואפור כתוצאה מהתגובה הכימית, ניתן להשתמש בספוג לציפוי העץ בכתם.

עץ להבה

יישון-עץ-מבער-גז-להבה-שחור-אור-שכבה-בוער-נקודה-אפר

שיטה קצת יותר מורכבת לתת לעץ להתיישן, אך איתה מושגת תוצאה מצוינת, היא להבה את השכבה העליונה של העץ באמצעות מבער גז. העץ חייב להיות מטופל כאן, אחרת עלולים להיווצר אדים מזיקים. גרסה זו של עבודות עץ מתאימה לחפצי עץ הניתנים להנחה על משטח חסין אש בחוץ. תחילה יש לשרוף את העץ כראוי עם המבער כך שיתחיל לעשן. ניתן להשתמש במברשת תיל כדי להבריש בצורה מסודרת את שכבת האפר הדקה עד שהצבע הופך לא אחיד ומופיעים רכסים. זה מראה את הדגן ומעניק לעץ משטח נחמד, מחוספס ומובנה. המשטח נראה בליה באופן טבעי.

עץ גיל – מברשת בעזרת מברשת תיל

יישון עץ-מלאכותי-כלי-חוט-מברשת-מצורף-עץ-לוח-חדר עבודה

אם שיטת הלהבה לא מושכת אותך, תוכל להשיג את אותו אפקט בעזרת מברשת חוט או פליז. עבור משטחים גדולים יותר, אתה יכול גם לקבל מצורף למברשת תיל למקדח ולהשתמש בו לעבודה על העץ. כל שעליך לעשות הוא ללכת אופקית עם קצה המברשת מעל חומר העץ ולהעניק לעץ את מראה הוינטג ‘הרצוי.

עץ מיושן באופן מלאכותי – משאיר עקבות שימוש

יישון עץ-כלים-כלים-מברשת תיל-פטיש-משקפי מגן-אוזניים

רהיטים ישנים או חפצי עץ נראים שחוקים, מראים מספר סימני שימוש ויש להם פגמים. כדי לגרום לעץ להיראות ישן, אתה יכול להשתמש בכמה כלים מחדר העבודה שלך. לדוגמה, אתה יכול להשתמש בפטיש ליצירת חריצים עמוקים על פני העץ. אתה יכול גם להכות בכובע בקבוק עם פטיש וליצור חריצים מעניינים על העץ.

תן לו מראה עתיק על ידי להכות אותו

יישון עץ-פטיש-עץ-משטח-מחט-מתכת-שקעים-סימני שימוש

אם אתה רוצה לחקות כמה חורי תולעת בעץ, אתה יכול להכות את משטח העץ שיש לטפל בו בעזרת נקודת מחט. כדי שהעץ יקבל שריטות, אפשר למלא גרב עם מסמרים או ברגים ולהכות איתן בעץ.

יישן את העץ באופן מלאכותי בעזרת שרשרת מתכת

יישון עץ-שרשרת מתכת-אגוזים-ברגים-שריטות-לוח עץ-לא אחיד

לקבלת משטח שרוט ומראה מציאותי, אתה יכול להשתמש בשרשרת מתכת המצוידת בנוסף בברגים ואומים. אתה צריך להיות זהיר עם גרסה זו, מכיוון שהשרשרת לעתים קרובות נחטפת לאחור ועלולה לפגוע בידך.

לתת לעץ להתיישן באופן אופטי – אפשרויות שונות

עץ-יישון-שולחן-וינטג '-טיפות-מים-כתמי-חריץ-שריטות

תלוי איזה סוג של חפץ עץ אתה רוצה להזדקן, יש כמובן טכניקות אחרות. אפקט נהדר לשולחנות, למשל, הם טבעות קטנות שנותרו מאחור בכוס רטובה על משטחי עץ כהים יותר. אתה יכול לקבל פינות מגורדות בעזרת אזמל קטן, למשל.

תנו לעץ להתיישן כימית

הזדקנות עץ-כימיקל-אמוניה-מים-מבחנת-מבחנה-לוקה

אתה יכול להשיג אפקט יישון על עץ עם לוט עשוי אמוניה ומים או על ידי עישון עם אמוניה. מכיוון שהריח חזק מאוד ויכול להזיק, עליך בהחלט להשתמש במכונת הנשמה או לקבל מומחים לצידך.

בהתאם לסוג העץ, מושגות תוצאות סופיות שונות

יישון-עץ-גרגר-צבעים-שונים-שריטות-סימני שימוש

התוצאה לאחר עיבוד העץ שונה כמובן מסוג עץ אחד למשנהו, ולכן מומלץ לבצע בדיקה מקדימה. אם אתה רוצה לתת לעץ להתיישן, עליך לקחת בחשבון שלא ניתן לבטל את הנזק. אז התחילו לאט צעד אחר צעד והוסיפו עוד שקעים במידת הצורך.