רהיטי הגסטרונומיה הסקנדינבית של היי-חדר אוכל-שחור-לבן

דנמרק ופינלנד מפורסמות בעיצובן יוצא הדופן והנצחי ויכולות להביט לאחור על סמלים רבים כמו אלוור אלטו, ארן ג’ייקובסן וקיי בוג’סן. לעיצובים שלה הייתה השפעה מתמשכת על עולם העיצוב – והם עדיין פופולריים כיום. אם אתם מחפשים רעיונות חיים יצירתיים, הגעתם למקום הנכון עם עיצוב הבית הסקנדינבי החדש מבית Muuto, Hay או Iittala..

Iittala – חלוץ העיצוב הסקנדינבי האהוב

עיצוב בית סקנדינבי-פינלנד-מחזיק נרות-מתכת-לבן-איטלה

ב- Iittala אין ריהוט ישיבה, אך מבחר כלי המטבח, קישוטי השולחן ואביזרי הבית הוא עצום. החברה המסורתית נוסדה כמפעל זכוכית בסוף המאה ה -19 בעיר הקטנה איטאלה שבדרום פינלנד. בסדנת ניפוח הזכוכית שלנו, אמנות הזכוכית נוצרת בידיים אנושיות. החומרים קרמיקה, מתכת ובטון משלימים כעת את סל המוצרים המגוון. בניגוד לחוסר הרצון הסקנדינבי להשתמש בצבעים, איטלה אמיצה. עיצובים צבעוניים ועיטורים גרפיים של כלי נרות, פמוטים, אגרטלים, כלים וטקסטיל לבית מבהירים זאת. סקרן? אלה ודגשי ריהוט אחרים מ- Iittala כלולים נמצא אתה.

קמין ביואתנול שתוכנן על ידי אילקה סופאן עבור Iittalla

סקנדינבי-עיצוב הבית-פתוח-אח-מתכת-זכוכית-איטלה

אחרי מעצבים ידועים כמו אלוור אלטו, טפיו וירקלה ואויה טויקקה, זכתה לאחרונה היצרנית הפינית במעצבת צמרת נוספת: האיסיי מיאקי היפנית ידועה ביצירות ובניחוחות אופנה. עבור איטלה הוא עיצב את קולקציית “Iittala X Issey Miyake”, המורכבת מטקסטיל, חרסינה וזכוכית בצורות בהשראת אומנות הקיפול של האוריגמי..

היי – עיצוב מדנמרק

סקנדינבי-ריהוט-עיצוב-לבן-אלון-כיסא בהיר-aac22-חציר

מותג העיצוב הצעיר Hay מקופנהגן מסעיר את עולם העיצוב כבר כמה שנים. מייסד החברה רולף היי מחייה בכוונה את עיצוב הרהיטים הקלאסי של שנות החמישים והשישים. מסורת הרהיטים המוכחת תמשיך ותפותח בהמשך למען העתיד. תוכנית אמיצה, אחרי הכל, דנמרק הקטנה כבר יצרה מעצבים גדולים כמו ארן ג’ייקובסן. קולקציות Hay כוללות מקומות ישיבה, שולחנות צד, שטיחים ואביזרי בית. יש גם מראות, אביזרי אמבטיה ואביזרים פרקטיים לבית. היתרון של חָצִיר: עיצוב מעולה במחירים נוחים.

וודי מרשים בצורתו המצומצמת

עיצוב סקנדינבי-חי-מדפים-מערכת-חציר אלון-לבן

המותג, שנוסד לפני כמעט 15 שנה, זכה לתהילה בין היתר באמצעות “יד העץ”, יד עץ דקורטיבית בגודל של כ -20 סנטימטר עם מפרקי אצבעות נעות. הוא מציב מבטאים על השולחן כמו גם על מדף הספרים, אך גם כמחזיק תכשיטים בחדר השינה. רעיון מגורים נחמד ורעיון מתנה נהדר.

חברת Muuto

סקנדינבי-סלון-חדר-אוכל-אפור-אנתרציט-צהוב-מנורה תלויה-מואטו

העיצוב של Muuto נועז ומודרני מאוד. שם החברה בא מהמילה הפינית muutos, שפירושה “נקודת מבט חדשה”. זה מתאים! הדגש הוא על קיימות ופונקציונליות. Muuto ידועה בישיבה מסוגננת, שולחנות, אורות, מערכות מדפים רב תכליתיות ואפשרויות אחסון מעשיות. בדיוק כמו Hay, Muuto עדיין צעיר למדי. החברה נוסדה בשנת 2006. מאז עיצבה באופן משמעותי את סגנון החיים הסקנדינבי החדש.

ספת אוסלו בעיצוב אנדרסן וול

סקנדינבי-מגורים-עיצוב-אדום-2-מושבים-ספה-עץ-מנורת שולחן-muuto

מחבר התמונה: Hay Design / F4Y

Iitala / F4Y

Muuto / F4Y