כיסא טווס Pfauenthron מעוטר בדליות

כסא הטווס היה פופולרי מאוד בשנות השישים והשבעים וחזר לקאמבק הגדול שלו בשנים האחרונות. עם הפרטים הארוגים בצורה משוכללת והצורה הדומה למניפה של משענת הגב, כיסא הטווס ימשוך מיד תשומת לב. כורסת הראטן משתלבת בצורה מושלמת גם עם סגנון הבוהו-שיק, שגם לאחרונה הפך לפופולרי מאוד בקרב מעצבים ובעלי בתים. בדיוק כמו הטווס המלכותי, אי אפשר להתעלם מכס הראטן הזה והופך למושך עיניים בחדר.

מקור ועובדות מעניינות על כורסת הטווס

אייקון עיצוב כורסת הטווס בריטנית בארדו שר

לרוע המזל, כיום איננו יודעים בדיוק מיהו המעצב של הרהיט הייחודי. אבל מקום המוצא הוא דרום מזרח אסיה, כלומר הפיליפינים. כיסאות הטווס לא יובאו לארה”ב עד 1876 לתערוכה העולמית בפילדלפיה. כס הטווס הפך במהרה ללהיט מפורסם. מפורסמים רבים צולמו אז על כיסא טווס: אליזבת טיילור, שר, דולי פרטון, דיאנה רוס, צ’ארלי צ’פמן, בריז’יט בארדו וטרומן קפוטה הם רק כמה מהם..

רקע כורסא טווס רקע אופנה צילום

בתחילת המאה ה -20, כורסת הראטן האקזוטית עם הקסם הבוהו-שיק שלה הפכה לחלק בלתי נפרד מאולפני צילום, סלונים וחדרי עישון בבתים אמידים. עם הביקוש הגובר, הכיסאות היו בייצור המוני. בתחילה, כיסא הטווס היה בצבע הטבעי של הראטן. אבל כיום יש יותר ויותר דגמים צבעוניים. צבעים כמו לבן, טורקיז, ורוד או אפילו שחור פופולריים במיוחד.

תכונות של כיסא הטווס

כורסת טווס עיטור בסגנון אתני בוהו בסגנון אתני ריהוט משענת

בשל משענת הגב בצורת מניפה, כיסא הטווס מזוהה בצדק עם הציפור המפוארת. דפוס משענת הגב יכול להידמות לנוצות ציפורים או להיראות כמו עבודת נצרים רגילה. בסך הכל, כל כסאות הטווס נראים מלכותיים ומביאים כשרון מיוחד מאוד לחדר.

כורסת טווס עשויה ראטן, דוגמאות שונות במארג

פרשנויות מודרניות של כיסא הטווס

כורסת טווס פרחי משענת קש מבנב איטליה קרינולינה

כמובן, כיסא הטווס הקלאסי נראה ייחודי ויכול להתחרות עם פריטי אמנות רבים אחרים. אולם מעצבים מפורסמים כמו פטרישיה אורקיולה, האנס וגנר וקנת קובונפו פירשו את העיצוב בדרכם שלהם..

כיסא טווס מעצב דני הנס וגנר

בשנת 1947 פיתח המעצב הדני הנס ווגנר גרסה חדשה של כיסא ווינדזור, שחלקו האחורי מתפשט מלמטה למעלה כמו גלגל טווס. עם הקווים המודרניים במכוון ומוטות העץ המעוצבים באופן מופקע, המעצב בחר באסתטיקה ארגונומית. החלק השטוח הוא המקום בו השכמות מונחות.

בשנת 2008 יצרה פטרישיה אורקיולה כורסה עבור ב ‘&B Italia, שבצורתו כמעט ולא שונה מהאנלוגי המפורסם. אולם במקום ראטן הוא עשוי סיבים סינתטיים עמידים בפני מזג אוויר. אגב, לכיסא יש גם שם אחר – קרינולינה.

המעצב הפיליפיני המפורסם בעולם קנת קובונפו יצר פרשנות מודרנית לכורסת הראטן האיקונית בשנת 2017. עבודת נצרים מעוקלת מחקה את תבנית נוצה הטווס ומעטרת את משענת הגב. כריות מושב רכות מספקות נוחות רבה יותר ומעגלות את התמונה הכוללת.

כס הטווס כגולת הכותרת במסיבות

כורסת טווס ראטן מעוטרת בפרחים כלת כס מסיבת תרנגולות

בין אם מדובר בחתונה, מסיבת תרנגולות או מקלחת תינוקות – המראה הבוהו -שיק לגמרי במגמה. משענת הגב הייחודית של כיסא הטווס מהווה את הרקע המושלם לצילום ומתמקדת באופן מושלם ביושב. ניתן גם להצמיד פרחים וזרים לרשת הראטן במהירות ובקלות רבה.

בוהו קישוט מסיבת תרנגולות פלמינגו כס הטווס ורוד

כורסת טווס במקלחת תינוקות בסגנון בוהו

כורסת הטווס עשויה ראטן מתאימה לסגנונות חיים רבים

כורסת טווס בסלון פנים אתנו בוהו

לכסא הנצרים האוורירי יש מידות מרשימות, בעיקר בגלל המשענת הרחבה, אך ניתן לשלב אותו יפה במיוחד בחדרים מרווחים וקטנים. הוא חותך דמות דקה בפינה של חדר שינה קטן, כמו גם בסלון-אוכל גדול. עם כריות רקומות, פרוות ושטיחים במראה אתני, אתה מקבל תחושת בוהו מזדמנת בביתך.

מצאו את כורסת הטווס המתאימה לכם

כורסת טווס הדגשה מזרחית דרמטית שחורה

ניתן למצוא כסאות טווס חדשים או משומשים באמצעות מעצבים, באינטרנט ובחנויות עתיקות מסוימות. חפש מציאה במכירות מוסכים, חנויות יד שנייה או מכירות פומביות מקוונות. לפני שמחליטים על כיסא, כדאי לדעת כמה מקום יש לך ולמדוד את הכיסא בעצמך, כי כיסאות טווס יכולים להיות שונים מאוד בגודלם. חלק מהדגמים די קומפקטיים וחלקם ענקיים.

תן לכסא הטווס שכבת צבע בהירה

כורסת טווס פינת קריאה מודרנית בצבע ירוק מנטה

בשל המראה הדמוי וכס המלוטש שלהם, כסאות טווס הם תמיד לוכד עיניים מיוחד מאוד. בצבע עז, העיצוב יתבלט עוד יותר ויכול לתת לחדר אווירה רעננה. צבעים כמו טורקיז ולבן פופולריים במיוחד.

כורסת הטווס נראית מפוארת במיוחד בגינת חורף או במרפסת, למשל. מוקף ירק שופע, צורתו נראית הרמונית להפליא.

וילון ורוד ורוד רומנטי דגם פרח ורוד כורסת טווס נערת חדר נוער

כורסת טווס בנות חדר שינה בגוון ורוד קש

הניחו את כיסא הטווס על רקע כהה

כורסת טווס קש עץ שינה בנזין כחול בצבע קיר תריסים קפלים כהים

הודות לחומר האוורירי, הארוג והצורה הדרמטית, כס הטווס נראה טוב במיוחד מול קיר צבוע בצבעים עזים או מכוסה בטפט מעוצב באומץ. זה ידגיש את הצמה.

כס הטווס בחדר הילדים

כס הטווס ורוד לילדים קישוט חלומי בבוהו שיק

כיסא הטווס מיועד לחולמים. מסיבה זו, הוא אידיאלי גם לחדר הילדים. כסא הנצרים נראה יפה במיוחד כשהוא מאיר בצבע רענן ועליז. כורסה יפה ונוחה חיונית גם בחדר התינוקות. בה, ההורים יכולים להיות קרובים לתינוקם ולחוות הרבה רגעים נפלאים יחד.

כורסת טווס קש ילדים חדר ילדים כינור תאנה תאנה

חדר תינוקות בוהו Aftika כורסת טווס ריהוט לבן צבע קיר כחול בהיר

כורסת טווס קש כריות פרווה טבעית חדר שינה זר ציצית

כורסת טווס בכרית מושב זר ציצית לבן בזהב

שמיכת פרווה קש כורסת טווס גינת חורף צמחית גדולה

כיסא טווס דקל עם שינה בג'ונגל בצבע ירוק מנטה

חדר שינה במקרם נצרים בסגנון בוהו שיק

כורסת טווס סלון לבן מקרמה קישוט שטיח צבעוני