מעצבי רהיטים נותנים לנו השראה בחידושים מעניינים יותר ויותר, רעיונות מקוריים בתחום עיצוב הפנים. לאחרונה, רהיטי שרף אפוקסי צברו פופולריות מסיבה זו. הודות למראה הייחודי של החומר, ריהוט זה משפר את הסביבה הביתית באופן ייחודי. בפוסט זה נראה לכם כמה דוגמאות יצירתיות מנגרות שיכולות לעורר אתכם בפרויקט DIY או בשיפוץ הבא שלכם. אנו מספקים לך גם מידע שימושי על תכונות החומר הרב תכליתי.

ריהוט שרף אפוקסי – יתרונות וחסרונות

פינת שולחן עשויה שרף אפוקסי ועץ טבעי במראה כפרי כרהיט מודרני

המשטח המבריק יוצר את הרושם שהחלל הולך וגדל. אשליות אופטיות, משחק אור מדהים, תחושה של עוצמת קול – זה מה שמבטיחים מוצרי שרף אפוקסי. למשטח העבודה של שולחן שרף אפוקסי, למשל, יתרונות רבים והיבטים חיוביים. החומר עמיד מאוד ואינו מתעוות, והמשטח אינו רגיש לנזק. בנוסף, לא נוצרים סדקים או שבבים במהלך השימוש. בנוסף, בשל העובדה שמחיר חומרי הגלם הראשוניים נמוך בהרבה מאנלוגים אחרים, אתה יכול גם להפחית משמעותית את עלות המוצר הסופי..

משטח מטבח עם דפוסים של צמחים טבעיים מצופים אפוקסי על פני השטח

עמידות ללחות היא אחד היתרונות העיקריים על פני משטח עץ, וזה נכון במיוחד במטבח שבו הסביבה לחה. יתר על כן, ריהוט שרף אפוקסי קל לטיפול ואינו כפוף להשפעה השלילית של רוב מוצרי הניקיון. לכן התחזוקה אינה דורשת עלויות נוספות. שרף האפוקסי לבניית רהיטים מרשים גם בזכות עמידותו בפני שחיקה. רהיטים עשויים שרף אפוקסי אינם משתנים כאשר הם נחשפים, למשל, לקרינה אולטרה סגולה. הם שומרים על המראה שלהם ללא רבב לאורך זמן.

עיטור במסדרון עם שידת מדפים עשויה מתכת בשילוב עץ ישן ואפוקסי

החומר מציע גם שפע של אפשרויות לפתרונות עיצוב, בהם חלק מהנגרים יכולים להשתמש ביצירת יצירות מופת אמיתיות. בשילוב עם עץ נוצרים יצירות נוף ייחודיות, חיקויים של משטחי מים ועיצובים מעניינים אחרים. האפוקסי המומס הוא גם גמיש מאוד כך שתוכל לתת לו כמעט כל צורה. בנוסף, ניתן לעבד את השרף המוקשה בקלות בעזרת מכונת שחיקה או ליטוש. במידת הצורך, ניתן גם לחתוך חריצים או לקדוח חורים.

כמה חסרונות

ספה כחולה בהירה עם שמיכה וכריות מאחורי שולחן קפה מעץ ואפוקסי

עם זאת, למרות זמינותם של חומרי גלם כאלה, יש לקחת בחשבון כי עלות חפצי העיצוב יכולה להיות משמעותית. אז כשאתה קונה רהיטי אפוקסי ממעצב, אתה צריך להיות מוכן להוציא על זה סכום ניכר. טכניקות ייצור לא נכונות ואי שמירה על הפרופורציות יכולות גם להוביל להיווצרות של שינוי צבע לבן בלוח הרהיטים. כל בעל מלאכה חייב לקחת בחשבון את הניואנס הזה אם הוא רוצה לייצר רהיטי שרף אפוקסי משלו בצורת משטחים או חלקים אחרים..

שולחן צד עם ארבע רגלי ברזל ומשטח אפוקסי

גם הסבירות לקלקל את החומר בעת עיבודו עם תרכובות שוחקות או אבקות מעוררת דאגה רבה. בנוסף, ניתן לשחרר רעלים בתהליך. אלה מתאדים בדרך כלל בהשפעת טמפרטורות גבוהות. מסיבה זו, חל איסור מוחלט להניח חפצים חמים על רהיטי שרף אפוקסי. אולם בתנאים רגילים לא משתחררים חומרים מזיקים ואין סכנה לבריאות האדם.

כיצד מיוצרים רהיטי שרף אפוקסי?

שולחן קפה קטן עשוי שרף אפוקסי ועץ על מבנה ברזל

כפי שצוין קודם לכן, בעת ייצור רהיטים משרף אפוקסי, העדיפות הראשונה והעיקרית היא יישום משטחים. אלה מגיעים בצורות שונות ועיצובים פונקציונליים, כאשר האפשרויות כמעט בלתי מוגבלות. לחלקים, שעשויים כולה משרף אפוקסי, בדרך כלל אין משטח נושאת עומס. מדובר בעיקר בקוביות שקופות או ססגוניות, כמו גם צורות גיאומטריות אחרות. בפנים בדרך כלל קישוט יפה עשוי פרחים מיובשים או צורות אמנות אחרות. אביזרים כאלה משמשים בדרך כלל כשולחנות צד, שולחנות קפה או פריטים אחרים שאינם חשופים ללחץ רב.

שולחן שרף אפוקסי בצבע עץ מול ספת עור לבנה עם כריות

גרסאות אפשריות אחרות מורכבות מעץ או סיבית, המשולבות בשכבת שרף ומצופות בהתאם. במקרה זה שרף האפוקסי ממלא תפקיד הגנה מכיוון שהוא מגן על החומר העיקרי מפני נזקים. עבור החומר העיקרי, מעצבים מעדיפים משטחי לוחות, עץ מלא, ריבובים ואפילו משטחים ישנים. ישנם גם שברי עץ משולבים המתחלפים עם אלמנטים עשויים שרף.

שולחן עגול עם רצועות לוחות עץ המחוברים בציפוי שרף אפוקסי

לכן הבסיס יכול להיות מורכב מכל צורה: עגולה, מלבנית, עם פינות חדות. בהתאם לכך הם בסדר ספציפי או כאוטי. המבנה הטבעי של עץ מלא נראה נהדר, אם כי אומנים רבים משתמשים בגילוף עץ ובמרקדה לקישוט. להכנת משטח, משתמשים במיכל עם פגושים בגובה הנדרש. לאחר מכן מוכנסים לתוכו עבודות עבודה וממלאות אותן לחלוטין בקומפוזיציה העשויה שרף. לאחר ההתמצקות מתקבל משטח חלק עם צדדים חלקים.

עיצובים מעניינים

ריהוט שרף אפוקסי מעוצב כפרי בצבע חום מול האח

לצורך ייצור רהיטים, בעלי מלאכה מיומנים משתמשים בזני דבק מט ושקופים, שלכל אחד מהם ניתן לתת גוונים שונים. תערובות שקופות משתלבות היטב עם עץ או פריטים כלולים אחרים. הם מדגישים את כל פרטי העיצוב: סיבים, כתובות או תגים על אלמנטים מתכתיים. אפילו האלמנטים הקטנים ביותר נראים בבירור דרך שכבת מילוי עבה. צבעים מפחיתים מעט את השקיפות, אך הדבר מעניק למילוי צבע רווי. שני סוגים אלה של תערובות שרף משמשים לייצור משטחים בלעדיים וריהוט שרף אפוקסי אחר. להלן כמה רעיונות מעניינים כיצד להכין אותו.

ציפוי מקומפוזיציות שונות

משטח העבודה עשוי שרף אפוקסי מזכיר מים זורמים כשולחן מטבח

ריהוט עשוי דבק אפוקסי וצבע זוהר נראה מרהיב. בעלי מלאכה מיומנים ממלאים את כל החללים שעלו כמו גם את אזורי הקשר עם הדיס הזה ולבסוף משתמשים בתערובת העיקרית. יצירת מופת כזו מאירה כשהיא מוארת. בפנים מודרניים, ריהוט שרף אפוקסי כזה בהחלט ידגיש את הסגנון ואת טעמו ללא דופי של הבעלים.

ספסל מעוצב עשוי שרף אפוקסי וריהוט ממוחזר

אפשרות נוספת תהיה לבוש בעץ. רעיון זה שימש בהצלחה הרבה נגרים בייצור רהיטי מעצבים. כמרכיב בסיסי, הם משתמשים בעץ, המכוסה מכל הצדדים בשכבה דקה של הרכב המוכן. בנוסף, אתה יכול גם להשיג אפקט מעניין על ידי שילוב של הרכב עם טיפות מים. בתמהיל של צבעים, עיצובים כאלה דומים לקבוצות כוכבים מיסטיות או אפילו לשביל החלב.

צורה מרובעת עם אלמנטים דקורטיביים ופיסת עץ ביצירת מעצבים ירוקה וחומה כריהוט שרף אפוקסי

פעמים רבות, מעצבים יוצרים ציפוי רב צבעוני על ידי מילויו בחלקים מהקומפוזיציה הצבועים בצבעים שונים. כמו כן יש לציין שהתערובות צבועות להפליא בצבעי גואש, דיו ושמן. רכיבים אלה אינם פוגעים בבריאות האדם. עבור קירות מחיצה, למשל, אתה יכול להשתמש במחסומים דקים העשויים מפלסטיק זה. בדרך כלל החלק העליון של הרכב כולו מלא בשכבה שקופה דקה.

משטח מבריק של שולחן האוכל המודרני במטבחים מודרניים כריהוט שרף אפוקסי

חיקוי שיש הוא גם פתרון יוצא דופן המאפשר לקבל ציפוי כמו החומר הטבעי האצילי. לשם כך, אתה יכול להשתמש בלוח מכוסה בדפוסים צבעוניים, כמו גם בחיבורים אחרים, אך השכבה האחרונה חייבת להיות אפוקסית. טכניקה זו פותחת אופקים חדשים למעצבי רהיטים ומאפשרת להם להתנסות ולקבל משטחים מעניינים חדשים.

שולחנות וכיסאות שרף אפוקסי נחמדים

מפת העולם המתוארת על שולחן שרף אפוקסי עם עץ ורגלי מתכת שחורות

שולחן עם משטח בצורת תמונה – ריהוט כזה נראה נהדר בסלון. שתיית תה ליד שולחן כזה תהיה ללא ספק נעימה. עם זאת, חשוב שתכונת ריהוט זו תתאים לכל חלל החדר ותתאמה עם חפצים אחרים. הציור בדרך כלל מאריך את כל אורך השיש. היצרנים מציעים מגוון טבע דומם או תמונות אחרות שנעימות לעין. הרגליים עשויות בדרך כלל מעץ או מתכת וצריכות להיות קצרות בצורתן – מלבנית או מרובעת.

כסא עץ ישן ממוחזר עם שרף אפוקסי שקוף מול קיר לבנים לבנות

לכיסא אתה יכול להשתמש בדפוסים שונים עשויים שרף אפוקסי, אותם ניתן לשלב היטב עם עץ. זה נותן לך רהיט ייחודי שלא יימצא בשום מקום אחר. סדקים רבים ו”ליקויים “אחרים מעניקים לאביזר תחכום עוד יותר. ריהוט שרף אפוקסי כזה בטוח לחלוטין, כך שבפנים ידידותיות לסביבה הוא ייראה אורגני, וניתן להכין את המוצר במו ידיכם.

שרפרף קטן בעיצוב שרף אפוקסי לבן וירוק

גם שרפרפים או לוחות עשויים טרוורטין ושיפוע שרף מעניינים מאוד. הקומפוזיציות בהן נעשה שימוש צבועות בטכניקת השיפוע מכחול בהיר לכחול כהה בשילוב עם חומר גיר ועמיד ומשמשות כמה מעצבים ליצירת עיצובים ייחודיים. שכבות אפוקסי מוחלות לסירוגין בסדר ספציפי. הרכב מחקה לגונה עם אזורי חוף בהירים ומשטחי מים כהים.

עוד רעיונות לעיצובים

שולחן קפה מעוצב עשוי אבן ושרף אפוקסי בכחול מזכיר את האוקיינוס ​​כרהיט

המאפיינים הייחודיים והמראה ללא רבב של החומר מעוררים השראה באומנים ליצור רהיטים בלעדיים. ישנן איכויות חומר בעלות צבע אדמדם, חום, צהבהב או לבנבן. צבע זה נשמר אפילו לאורך כל עומק העקביות. ישנם קומפוזיציות שקופות לחלוטין המשמשות גם לקישוט רהיטים. על ידי הוספת רכיבים שונים להרכב, המומחים שואפים לשפר את תכונות החומר ולהשיג משטח שטוח לחלוטין. מסיבה זו, השרף פופולרי מאוד בייצור אלמנטים דקורטיביים.

שולחן זוויתי כריהוט שרף אפוקסי במטבח עשוי שקוף עם עץ באמצע

צורת רהיטי שרף האפוקסי יכולה להיות שונה מאוד. דפוס בעזרת שרף חוזר על עיקולי החפצים, מכסה אותם בשכבה שקופה דקה ללא בליטות ופגמים אחרים. זה מאפשר לך ליצור רהיטים ייחודיים מכל תצורה. שכבת המילוי יכולה לכסות משטחים עליהם ניתן לראות דוגמאות וקישוטים מעניינים. הציפוי לוכד בצורה מושלמת אלמנטים דקורטיביים אחרים: צדפים, חלוקי נחל, קונוסים, פרחים מיובשים, מטבעות ואפילו כפתורים. במקרה כזה, המשטח אפילו נראה תלת מימדי.

השראה לרהיטי שרף אפוקסי

סלון עם חלונות גדולים וריהוט ריהוט שרף אפוקסי נוף שלג

חובבי כל הדברים היפים יעריכו רהיטים העשויים מחתיכות עץ עלובות או זרדים עם פגמים טבעיים, המותקפים על ידי חיפושיות קליפה. השפעות מיוחדות לא מציאותיות מתקבלות כאשר חול גס מעורבב עם נסורת משולב בהרכב. רהיטים מקוריים מיוצרים במגוון השקעות: קרשי חיתוך, חיתוכים בקטרים ​​שונים, גושי עץ מפוצלים, עץ ישן או שבבי עץ יפים. שקועים בשפע, הם לובשים חלוק יפה להפליא שיכול גם לזהור. אתה יכול להשתמש שיש, נייר כסף, נצנצים, פנינים או אבנים יקרות למחצה כהשקעה. אם אתה יוצר יצירת מופת כזו במו ידיך, אז מזכרות יכולות לשמש גם כקישוט.

רגל שולחן עשויה שרף אפוקסי שקוף ועץ

אף מעצב פנים לא מתגעגע לאלמנט ריהוט דקורטיבי ופונקציונאלי כזה כמו הרגליים. יש להם חשיבות לא קטנה לעיצוב רהיטים. השתייכות לצורה, לסוג ולחומר של סגנון כזה או אחר תלויה בהתאמת הרהיטים לריהוט אחר. הרגליים יכולות להיות עשויות עץ, אבן או אבן טבעית מגולפת. ריהוט שרף אפוקסי מעוטר בגילופים או באלמנטים מזויפים, מספרם משתנה גם הוא. יש דגימות מעניינות עם רגל אחת, שתיים, שלוש או ארבע. ריהוט, לקישוט אשר משמש שרף אפוקסי, יתאים באופן מושלם לחללי המגורים והמשרדים. זה מאפשר לך להשלים בהצלחה את הסגנון שלך, המתאפיין בדומיננטיות של מרקמים גסים, מתכת, זכוכית ועץ. מוצרים כאלה נראים נהדר גם בעיצוב מסעדות ובתי מלון.