עיצוב ספסל כיסא קלאסי מודולרי

אוהדי ג’יימס בונד אולי זיהו אותו: הקלאסיקה העיצובית, שעליה ישב הנבל קארל סטרומברג מהסרט “המרגל שאהב אותי” בזמן שתכנן את הכחדת כל הציביליזציה. כיסא פנטנובה הפך פופולרי בשנות השבעים והשיג מעמד פולחן עם סרט בונד. כיסא המתכת עוצב על ידי המעצב הדני המוכשר ורנר פנטון. כמעט 40 שנה לאחר מכן, הרהיט העתידני חווה התחייה אמיתית. חברת הרהיטים הדנית מונטנה הציגה את הדגם במהלך יריד הרהיטים “Salone del Mobile”. היריד הוא חלק חשוב משבוע העיצוב 2019 במילאנו.

הקלאסיקה העיצובית תוכננה במקור למסעדת “ורנה” בדנמרק

עיצוב מרגל מתכת כסא קלאסי של אהבתי את הסרט ג'יימס בונד

הקלאסיקה העיצובית עוצבה ויוצרה במקור יחד עם מנורת “פנת’נלה” למסעדה הדנית “ורנה”. פנים המסעדה הפך פופולרי בזכות הצבעים הנועזים והריהוט העתידני שלו ומהווה מזמן מקום מפגש לאמנים דנים. הכסא עצמו היה מרכיב חשוב בתפאורה ולרוב היווה את הקסם של המסעדה. הרהיט עשוי ממתכת, עם משענת כפופה מעט לאחור, וניתן לביים את הרהיט ביעילות הן כסולן והן בהרכב..

הקלאסיקה העיצובית קיימת בשלוש גרסאות

כיסא קלאסי בעיצוב מודרני משלב פינת ישיבה בסלון רטרו

באותו זמן, שלוש גרסאות של הכיסא נעשו. “לינארית” הוא שם הדגם הדומה ביותר לכורסה מסורתית. “קמור” הוא הגרסה השנייה, המעוקלת קצת יותר לאחור, ועם “קעור” המשענת מעוקלת קדימה, בניגוד לינארית וקמורה. ניתן לשלב את שלושת הכסאות הללו לצורות שונות ויכולים, בהתאם למרחב הפנוי, ליצור חללי מגורים רבים. מושב הנחש הגלי, המעגלי או בצורת S עדיין גורם לליבם של חובבי העיצוב לפעום מהר יותר כיום.

עיצוב כסא קלאסי ורנר פנטון מסגרת מתכת עיצוב מודרני

פנטון צייד אותם בכריות ישיבה רכות כך שהכסאות או נחש המושב לא רק ייראו יפה, אלא גם עומדים בסטנדרטים הגבוהים ביותר של נוחות. הם לא רק תוספת פונקציונאלית לבניית הפלדה, אלא גם משחררים בהצלחה את מראה הפלדה המחמירה ומעניקים לדגם שפריץ צבע.

עיצוב כסא קלאסי של ג'יימס בונד

ורנר פנטון ומייסד חברת הרהיטים “מונטנה”, פיטר לאסן, היו החברים הטובים ביותר. המעצב לא היה אז פופולרי כמו שהוא עכשיו. מבחינת חומרים וצורות, הוא היה להוט מאוד להתנסות. אולם באותה תקופה אנשים התלהבו יותר מכסאות העץ של הנס וגנר, שהיו פופולריים מאוד באותה תקופה. פיטר לאסן תמך בחברו ואפשר את ייצור דגמיו הרבים. אז זה הגיוני ש -40 שנה מאוחר יותר בנו ובתו של פנטון עובדים בשיתוף פעולה הדוק כדי להחזיר את סדרת הרהיטים של פנטנובה לחיים..

עיצוב כיסא קלאסי מתכת 70 שנה

עיצוב כיסא קלאסי פנטון עשוי מתכת

כרית מושב מסגרת מתכת קלאסית של ורנר פנטון

עיצוב ספסל כיסא קלאסי מתכת מודולרית

עיצוב רטרו מסגרת מתכת קלאסית

עיצוב כיסא קלאסי פנטון ורנר שוב מסחר

פרויקט של מונטנה