בין אם בביתכם, במשרד או במסעדות – ריהוט יפהפה במראה טבעי הוא תמיד לוכד עיניים אמיתי. לאחרונה, למשל, שולחנות קצה עץ זכו לפופולריות רבה במתקן. מה עומד מאחורי המונח ועל מה כדאי לקחת בחשבון בעת ​​הקנייה, נספר לכם במאמר. מי יודע, אולי בקרוב יהיה לכם שולחן איכותי עשוי עץ מלא – לגמרי על פי רצונכם האישי.

שולחנות קצה עץ במתקן: מה עומד מאחורי המונח?

שולחנות קצה עץ בחדר האוכל משטח טבעי לא אטום

בראש ובראשונה, ברצוננו להבהיר מהן שולחנות קצה העץ. הם עשויים בעיקר מחתיכת עץ אחת, השומרת על המבנה הטבעי והייחודי שלו. בניגוד לסחורות בייצור המוני, יש א שולחן קצה עץ לא חד קצוות, אבל מרתק עם צורה טבעית. יתרון חשוב נוסף הוא כי העץ טופל מעט מאוד או כלל לא, כלומר ניתן לשלול זיהום של דבקים כימיים או חומרי גלם אחרים שאינם טובים לבריאות התושבים..

כיצד בולטים השולחנות הללו??

שולחנות קצה עץ בשולחן הגן המתקן עשוי עץ אלון

הלוחות עשויים עץ מקומי או אקזוטי והם ייחודיים באמת. ניתן להבריש ולשמן את שולחנות השולחן, וזה בתורו משפיע על הצבע (מאור עד כהה, אדמדם, חום וכו ‘). התוצאה הסופית היא עיצוב נצחי שלעולם לא ייצא מהאופנה. המומחים מניחים שבשנים הקרובות המיקוד יעבור יותר ויותר לטבעיות ולקיימות.

מאיזה סוג עץ ניתן להכין שולחנות עם קצוות עץ?

שולחן אוכל מעץ אמיתי בחדר האוכל בסגנון כפרי

באופן עקרוני, יש מבחר גדול של מיני עצים שונים המתאימים לכך. מיני העצים הבאים פופולריים במיוחד: (* מיערות מקומיים, אישור חותם FSC)

– אלון *

– אלון בר *

– אלון מעושן *

– אלון משוחזר *

– עץ השיטה

– ארז

– טיק

– מנגו

כפי שאתה יכול לראות, שולחנות קצה העץ עשויים ממגוון רחב של עצים ביתיים ואקזוטיים. בבחירת העץ כמובן שיש לקחת בחשבון גורמים שונים.

שולחנות עץ האלון בחדר האוכל עם רגלי מתכת

אלה כוללים, למשל:

1. אם הקונים רוצים להתמקד בקיימות, הם צריכים להסתדר בלי עץ ממדינות אקזוטיות. (למשל טיק או מנגו יושמטו אז)

2. צבע העץ והגרגיר שלו שונים ממיני עצים למיני עצים. בהתאם לכך, תוכל לחפש את העץ המכסה את משאלותיך באופן הטוב ביותר האפשרי. כמה מינים של עצים נראים רגועים מאוד ואין להם כמעט גרגרים, בעוד שאחרים בולטים מאוד.

3. עמידות העץ משחקת תפקיד עבור אנשים רבים. למשל, אם אתם חוששים מכתמים על השולחן, כדאי לבחור בסוג עץ שאליו הכתם יחדור וכך כבר לא יהיה גלוי. לחלופין, ניתן ללטש את הצלחת גם בשמנים טבעיים ובעיקר באיכות גבוהה. על פי דיווחי ניסיון של יצרנים, שוליים צבעוניים נעלמים לפתע שוב בין לילה, זאת בשל תכולת חומצת טאנית גבוהה של האלון..

שולחנות קצה עץ במתקן: היתרונות במבט חטוף

שולחן עץ קצה למשרד הביתי

בראש ובראשונה, בהחלט המראה הטבעי פונה לאנשים. משטחי השולחן לא רק נראים אופנתיים, הם גם קולעים עם תחושה נעימה. כל מי שכבר עסק בעץ כחומר גלם יודע שלעץ מלא יש היבטים חיוביים ביותר על אנשים ועל אקלים החדר. ניתן לספוג לחות, לאחסן ולשחרר אותה שוב בעת הצורך. לכן ניתן להבחין בשינויים מסוימים לאחר שנים. אם, לעומת זאת, אתה קונה רהיטים עשויים דיקט או סיבים, ההשפעה היא פחותה משמעותית מכיוון שהמשטח אטום בלכה מגינה..

שולחן עץ בקצה עץ אלון במראה טבעי

לאנשים שרוצים ריהוט עמיד מומלץ להשתמש בשולחנות קצה עץ. לא משנה אם שריטות, כתמים וכדומה-העץ המלא יכול להרחיק הרבה וניתן גם לשפשף ולשמן את המשטח בקלות, גם במקומות בודדים. שולחן קצה עץ נראה אלגנטי מאוד, במיוחד בפנים מודרני וטהור.