זרעי צ'יה

סוג הצמחים צ’יה מגיע במקור ממקסיקו, אך כיום הוא אינו מעובד רק במרכז מקסיקו וגואטמלה, אלא גם בר קיימא במספר מדינות בדרום אמריקה ובאוסטרליה. ה זרעי צ’יה הם צמח עשבוני אחד שנזרע באביב ופורח בספטמבר. יש זרעים לבנים ושחורים. צ’יה היה צמח מזון חשוב עבור האצטקים, אך כמעט ונשכח על ידי הצאצאים. זרעי צ’יה מהווים מקור לחומצות שומן מסוג אומגה 3 ונוגדי חמצון. היום תלמד על היישום והיתרונות של זרעי כוח אלה במאמר שלנו.

זרעי צ’יה עם אפקט בריא

לבן-ושחור-צבע-זרעי צ'יה

כשחושבים שמנה אחת של זרעי צ’יה (60 גרם) מכילה כ -11 גרם שומנים, מתוכם גרם אחד הוא חומצות שומן, כולל אומגה 3 ואומגה 6 וחומצות אמינו. על מנת לפתח את האפקט המיטבי שלהן, חומצות שומן אומגה 6 חייבות להיות מסופקות גם ביחס הנכון, כלומר 1: 3, בדיוק כמו שתי חומצות השומן שב זרעי צ’יה הִתרַחֲשׁוּת. זרעי הצ’יה הם תורמי הצמחים הנפוצים ביותר ויש להם השפעה בריאה מוכחת בוויסות לחץ הדם, רמות השומנים בדם וקרישת הדם. הם גם מקדמים זרימת דם טובה יותר במוח, רמות סרוטונין מוגברות, ביצועים נפשיים ואף מונעים דיכאון. כ -34 גרם סיבים ל -100 גרם זרעי צ’יה שומרים אותך שבע לאורך זמן ומקדמים את העיכול על ידי מילוי טוב של המעיים וכריכת כמויות גדולות של מים. סיבים תזונתיים מאטים את פירוק הפחמימות. לכן פחות אינסולין נכנס לאורגניזם. מי שמצליח או סובל מסוכרת מסוג 2, מרוויח. המומחה לצ’יה דר. וויין קואטס מדווח כי זרעי הכוח הללו מכילים מעל 20% (21.2 גרם ל -100 גרם) חלבונים, חומרי בניין וחומצות אמינו, ובתורם תורם חלבון צמחי, הם מזון חשוב לטבעונים בגלל ייצור החלבון היעיל. ספורטאים וספורטאים מקדמים בניית שרירים, צוברים כוח ומונעים התייבשות.

זרעי צ’יה כסל מלא מולטי ויטמינים ונוגדי חמצון 

זרעי צ'יה חומר דמוי ג'ל

אחת -שתיים כפות זרעי צ’יה מכסים את הצורך היומיומי בוויטמינים B1, B3 ו- E, כמו גם בסידן ונחושת. 100 גרם של זרעי צ’יה מקדמים ייצור אשלגן ומגנזיום לשרירים ולתפקודי העצב בגוף, קצב השינה-השכמה וחילוף החומרים של השומן מוסדרים. עשיר במינרלים ובנוגדי חמצון המונעים צמיחה של תאים סרטניים, שומרים על גמישות דפנות כלי הדם ומונע טרשת עורקים. חלקים חשובים נוספים הם אבץ לתמיכה במערכת החיסון וזרחן לעצמות ושיניים בריאות. עם 7.7 מ”ג ברזל ל -100 גרם זרעי צ’יה אתה צובר פי שלושה חומרים המכילים ברזל התומכים באספקת החמצן באורגניזם. הם גם מסייעים ברמות כולסטרול גבוהות, נלחמים ביעילות בצרבת ובמחלות בלוטת התריס ומשפרים את זרימת הדם ואת זרימת הדם באופן כללי. הם עוזרים לך לרדת במשקל על ידי פירוק שומנים וקלוריות ודיכוי התשוקה למזון.

אכילה בריאה: 14 מתכוני זרעי צ’יה לירידה במשקל

זרעי הצ’יה והשפעות הפלא שלהם על הגוף

טיפים מועילים בנושא תזונה לאורגניזם בריא

לחם חמאת שקדים זרעי צ'יה ללא גלוטן

לאי סבילות לגלוטן

עם זרעי צ’יה טחונים מעורבבים במים חמים, למשל, אפשר להכין לחם ומאפים מזינים וטעימים יחד עם דגנים ללא גלוטן, לערבב מוזליס או “לאגד” רטבים, מרקים וירקות..

תה עם זרעי צ'יה

פודינג עם זרעי צ'יה

דיאטה עם זרעי צ'יה

משקה טבעי-עם-צ'יה-זרע-אנרגייזר

לבן-צ'יה-זרעים-בקערה

כף אחת-צ'יה-זרע-5-טבליות-שמן דגים

חמניות זרעי צ'יה

שייק צ'יה אוכמניות

כף עץ זרעי צ'יה

זרעי צ'יה עם לב

צ'יה-זרע-שדה-עם-פרחים