עושה תרגילים לעשות ספורט להישאר בכושר

נשמח להציג בפניכם 3 מהחשובים שבהם אסאנות יוגה, שאיתו אתה נשאר בכושר ובריא. לאחר התרגילים לישבן מוצק, בטן שטוחה, מותניים יפות וירכיים חלקות, נראה לך את הטוב ביותר היום אסאנות יוגה, שישחק תפקיד חיוני בבריאותך.

אסאנות יוגה שומרות על כושר גופני – עמידת הראש

גב אסאנות שלושה תרגילים חשובים שלב 1

אחד המורים המפורסמים ביותר ליוגה, שוואמי שיוואנדה טוען שרק 3 מתוך אסאנות יוגה מספיקים בכדי לשמור על הכושר הגופני: עמידת הראש (סירסאסנה), מעמד הכתפיים או הנר (סארוונגאסנה) והעקיפה קדימה (פשימוטנאסנה).

שלושת התרגילים האלה הם ההימור הטוב ביותר שלך כאשר אתה מתקדם אך אין לך מספיק זמן לבצע את כל התרגילים. גם אם אינכם מנוסים במיוחד, השתדלו ללמוד את 3 אסאנות היוגה – זה יהיה שווה את זה!

לפני תחילת התרגילים, בצעו קודם כל את הצדעת השמש. לאחר חימום של מספר חזרות, אתה מוכן להתחיל.

אסאנות יוגה למתחילים

תרגילי יוגה אימון למתחילים בבית אסאנות שלב 2

נתחיל בעמידת הראש. עמדה זו נקראת גם “מלכת האסאנות”. אם עמידת הראש קשה לך, עשה זאת למצב בו עדיין נוח לך. או השתמש בקיר לתמיכה. בצע את הטכניקה הזו, נושם כרגיל כל הזמן. כרעו והניחו את ידיכם על הרצפה, מרפקים כפופים כך שהכל ייראה כמו משולש שווה צלעות. אחזו ברצפה בעזרת המצח, כלומר הראש בין הידיים, יישר את ירכיך והצבע אותן כלפי מעלה. (תמונה 1). בלי לכרוע, צעד את הרגליים קדימה, לכיוון הראש שלך, הרבה יותר קרוב לראש שלך עד שתוכל. (תמונה 2). נסה לשים את הרגליים גבוה מעל הראש. החזק במצב זה עד שאתה יציב, תוך התמקדות בהרפיה של השרירים ובנקודה שבין העיניים.

הדרך חזרה זהה לחלוטין. אם אתה מאבד שיווי משקל, נסה להתגלגל הצידה. לאחר ביצוע אסאנה היוגה הזו, חשוב מאוד שלא תקום מיד. שכב שם לפחות 20 שניות.

עמידת הראש היא אחד התרגילים הטובים ביותר ללב, מגן מפני הזדקנות, מרגיע את הגב, משפר את זרימת הדם ואת מערכת העצבים. מסלק כאבי גב, משפר את הזיכרון, הריכוז ומחמצן את המוח.

אינך צריך לעשות אסאנה יוגה זו בזמן המחזור, בהריון, יש לך טרשת עורקים או לחץ דם גבוה.

אסאנות היוגה ליציבה טובה – הנר מנקז את השרירים

מוצגת משענת ראש המסבירה שני שלבים פשוטים

שכב על הגב בגלל האסאנה הזו. שמור את הרגליים סגורות ואת הידיים על הרצפה, מבפנים החוצה. בתנועה איטית וזורמת, הרם תחילה את הרגליים ולאחר מכן את האגן. הניח את הידיים על הגב התחתון כדי לתמוך בגוף שלך ביציבה. עמדו כך שגופכם ישר ככל האפשר. הישאר במעמד הכתפיים כל עוד נוח לך.

הנר מספק למוח חמצן, מרפא את מערכת העצבים ומביא את ההורמונים לאיזון. רק אל תעשה את העמדה אם יש לך טרשת עורקים, מחלות לב או לחץ דם נמוך.

אסאנות יוגה שימושיות – הצבת

כיפוף קדימה שלב 1 תרגילי טכניקות פשוטות למחצה בשכיבה בבית

שב על מחצלת היוגה כשהגב שלך ישר ורגליים מושטות. האצבעות מכוונות כלפי מעלה. הידיים מונחות ברפיון על הירכיים. תוך כדי שאיפה, הרם את זרועותיך, ולאחר מכן כופף לאט את פלג הגוף העליון קדימה והחלק את הידיים לאורך הרגליים בזמן הנשיפה. אל תזוז בזריזות, אך זורם לאט. נסה לאחוז בהונות או פשוט להתכופף כמה שיותר רחוק. הגב התחתון נשאר ישר. תלמידים מתקדמים יכולים לשים את הבטן והחזה על הרגליים, כשהראש בין הברכיים. החזק את המיקום הזה לפחות דקה עד חמש דקות – נשם בנחת. תחזור לעמדת ההתחלה והירגע.

תרגילי יוגה מוסברים שלב אחר שלב

שימושי לאימון תרגילי שרירי הגב בבית

אם אתה רוצה תוצאות מהירות יותר, תחילה שב עם הרגליים פתוחות לרווחה ונסה לגעת בכפות הרגליים, אחת אחת – כך אתה מותח.

אסאנה יוגה זו טובה לבעיות קיבה, בעיות בכבד, בעיות טחול, בעיות בכליות ומחלות מעיים. עוזר להתמקד ולשמור על מצב רוח טוב.

קדימה בנד – תרגיל זה מותח את הגוף

להתאמן בבית להישאר בכושר הראש הברכיים להתכופף קדימה