כתמים אדומים בפנים, בכל הצורות והגדלים, אינם נדירים, במיוחד אצל נשים. הגורמים, כמו גם המראה החיצוני, יכולים להיראות שונים מאוד וללוות בדלקת או גירוד. אילו סוגי אדמומיות בפנים יש, מה גורם להם ומה אתה יכול לעשות בנוסף לטיפים מהרופא להיפטר מהם או לפחות להקל עליהם, נרצה להסביר לך להלן.

כתמים אדומים בפנים – מצבי עור וסיבות נפוצות

כתמים אדומים בפנים - סיבות ומחלות עור אופייניות

האם יש לך כתמים אדומים על הפנים, אך עד כה התעלמת מהן והסתרת אותן באיפור? זה אולי פתרון מהיר וקל לחיי היומיום, אך בסופו של דבר אינך עושה דבר נגד המטרה ולכן אינך עושה לעצמך טובה גדולה. בערב, כשהאיפור כבר אינו על העור שלך, הנקודות בפנים מופיעות שוב, מה שכמובן יכול להשפיע גם על הביטחון העצמי שלך.

במקום זאת, עליך לעשות משהו בנוגע לכתמים אדומים בפנים שלך. אבל זה אפשרי רק אם אתה יודע גם את הסיבה לכך. לכן ריכזנו עבורכם את הטריגרים הנפוצים ביותר לכתמים אדומים בפנים ולמה עליכם לשים לב בכל הנוגע לטיפול נכון ועדין בעור.. 

אקנה כגורם לאדמומיות העור בפנים

כתמים אדומים בפנים כתוצאה מאקנה - פצעונים מודלקים נגרמים כתוצאה מיצור יתר של חלב

ידוע שאקנה מתרחשת במהלך שינויים הורמונליים, ולכן היא ידועה בעיקר כאחת ממחלות העור האופייניות בפנים אצל מתבגרים בגיל ההתבגרות. אבל דלקות לא מכוערות יכולות להתרחש רק בגיל הזה. אקנה הורמונלי יכול להשפיע על הסנטר והלחיים, אך גם על חלקים אחרים של הפנים. אם לא מטפלים בהם, מתפתחות צלקות שיחזיקו כל החיים. הם גם כתמים אדומים בפנים שאינם מגרדים. במקום זאת, הדלקת גורמת לכאב.

 אדמומיות בפנים – גורמים

הגורמים לכתמים אדומים בפנים עקב אקנה כוללים שינויים הורמונליים

מה בדיוק הסיבה שהעור סובל מדלקת זו? ה שינויים הורמונליים מוביל לייצור יתר של חלב, הסותם את הנקבוביות. על הפנים מופיעות פוסטולות, פצעונים מודלקים שכואבים ונקודות שחורות. גם אם מדובר באקנה מגיל ההתבגרות, ברוב המקרים היא אינה חולפת לאחר מספר שנים, אך יכולה להימשך עד גיל 30. כתמים אדומים סביב הפה והסנטר, כמו גם על הגב נמצאים אז כל הזמן.

עם אקנה, חשוב להקפיד על טיפול נאות בעור כדי להפחית כתמים אדומים בפנים

יתר על כן, חלק יכולים תרופות לגרום לאקנה. לפעמים קורטיזון גורם לפריחה בפנים. אז תרופות המכילות קורטיזון ותרופות פסיכוטרופיות הן דברים שיכולים לגרום לפצעונים. אפילו עם זה לעשן עשה לעצמך טובה מכיוון שהוא מעודד יצירת פצעונים, וכך גם הוא לחץ. כמו כן, שימו לב למרכיבים במוצרי טיפוח העור שלכם והימנעו מכל קוסמטיקה המכילה פרפינים.

לא פעם אומרים ששוקולד גורם לפצעונים. אחרים חושבים שזה מיתוס. למעשה, יש בזה אמת מסוימת. עם זאת, לא הקקאו סותם נקבוביות, אלא זה הכלול בשוקולד סוכר, טוב כמו ה חלב. אז הימנעו מצריכת שני המוצרים הללו בכמויות גדולות (וכן, זה נכון גם לשוקולד!).

לטפל באדמומיות עור הקשורות לאקנה בפנים

הפחת כתמים אדומים בפנים ופצעונים באקנה בתזונה נכונה

בהתאם לחומרת האקנה שלך, עליך לפנות לרופא עור. הם יכולים להסביר את הגורמים, לתת לך טיפים בנושא תזונה וטיפול נכון, וגם לרשום מוצרים מתאימים למתן הקלה. אם האקנה זמני ובעיקר קל, אתה יכול לעשות משהו בעצמך. במקרה של כתמים אדומים הקשורים לאקנה בפנים, הדבר הראשון שעליך לעשות הוא למנוע מהנקבוביות להיסתם בחלב. אז קרמים ומוצרי טיפוח שמנוניים הם טאבו.

במקום זאת, מוצרים שהם נטולי פעילי שטח, כמו גם אלה המכילים בנוזיל חמצן, מסייעים נגד דלקת, מכיוון שיש להם השפעה אנטיבקטריאלית ואנטי דלקתית. אך יש ליישם אותן רק כאשר ניתן לראות נקודות אדומות על הפנים. מוצרים אלה עלולים לגרות עור בריא, אשר בתורו יכול לגרום לכתמים אדומים חדשים בפנים.

חום פריחה

פצעוני חום נגרמים על ידי זיעה ושמש ומגרד

פצעוני חום הם פצעונים אדומים קטנים על הפנים, אך גם על חלקים אחרים של הגוף (למשל זרועות עליונות) המתרחשים כשהיית בשמש זמן רב מדי. הם תוצאה של התחממות יתר והזעה עצומה. פריחת ההזעה בפנים ובגוף נגרמת על ידי הזיעה שסותמת את שקעי בלוטות הזיעה. מכיוון שזה קורה עמוק יותר בעור, הזיעה כבר לא יכולה לברוח ולהתפשט מתחת לעור, ולגרום לו להידלק, ולגרום לפצעונים וכתמים אדומים בפנים. אז לא השמש או קרני ה- UV עצמן הם המעוררים פריחות חום, אלא ההזעה הנגרמת מהחום. לכן, ייתכן גם כי פריחות חום מתרחשות בחורף.

פריחות חום נגרמות על ידי בלוטות זיעה חסומות שהופכות לדלקתיות

פריחות חום לא רק מעצבנות מבחינה ויזואלית. במקרים רבים, פריחות חום מגרדות. לאחר מכן אתה מגרד אינסטינקטיבית את האזורים הנגועים, אך בהחלט אסור לך לעשות זאת כדי להימנע מדלקת. אם כתמים אדומים וגירודים מכסים את הפנים ו / או את הגוף, נסה להקיש על תנועות במקום לגרד. גם זה יכול לעזור מבלי לפגוע ולגרות את העור שלך.

מה עוזר נגד כתמים אדומים בפנים?

השתמש בקירור כדי להקל על פצעוני החום והימנע מהשמש

כאשר פריחות חום מעצבנות “משפיעות” על מבוגרים וילדים, כמובן שנדרשת עזרה מהירה לעצירת הגירוד. לא משנה אם יש פריחות חום על המצח, על הלחיים או על הגוף, גירוד הוא, כאמור, טאבו. במקום זאת, אתה יכול לקרר את האזורים. תתפלאו כמה מהר הטיפ הזה עוזר. קומפרסים פשוטים או מגבות רחצה מגניבות ולחות הם כל מה שאתה צריך בשביל זה.

מצננים את הפנים במים קרים כדי להקל על גירוד של פצעוני חום

כמובן שכדאי להימנע גם מהחום והשמש. אז החליפו את הבגדים המיוזעים והעדיפו להישאר מעכשיו בגוון הנעים. העור שלך יודה לך! עם זאת, אם הדלקת כה חמורה עד שהצינון הפשוט אינו מקל מספיק על הגירוד, עליך לפנות לרופא שירשום לך תרופות וקרם לאדמומיות על הפנים והגוף. ברוב המקרים מדובר באנטי -היסטמינים ומשחות, כגון הידרוקורטיזון.

צעדי מנע

עם קרם הגנה הנכון, אתה יכול להימנע מכתמים אדומים על הפנים שלך מפריחה בחום

ככל האפשר, נסה לא לחמם את גופך יתר על המידה. זה תקף לכל עונות השנה. אז ללבוש בגדים מתאימים (אוורירי, רופף ועדיף עשוי כותנה בקיץ), הקפד על טמפרטורת חדר נוחה והשתמש במצעים קלים שתחתיהם העור יכול לנשום (ללא טקסטיל מלאכותי). כמו כן, הימנע מגירוי והגנה נוספים על העור שלך ושמור עליו בקיץ (אך לא רק!) מהשמש. מסנני קרינה, כמו גם תרסיסים שמתרססים על איפור, צריכים להיות לוויה יומית אם העור שלך נוטה לחמם פצעונים..

כתמים אדומים בוערים בפנים – רוזציאה

Rosacea מופיע כמו pustules, גושים וורידים גלויים

התפרחת הרוזציאה היא מצב עור כרוני שפוגע בלא מעט אנשים. נשים במיוחד מושפעות מכך ומתלוננות, בין היתר, על כתמים אדומים בפנים. רוזציאה מופיעה בהתלקחויות. העור רגיש מדי, אינו סובל את רוב מוצרי הטיפוח וכוויות. גושים, שלפוחיות וורידים גלויים מופיעים גם בנוסף לכתמים אדומים, בוערים בפנים, אך גם במחשוף.

רוזציאה יכולה להיות צורבת, מגרדת, יבשה ומתקלפת

אז אם יש לך ורידים אדומים גלויים על הפנים לעתים קרובות יותר, הסיבה היא אולי רוזציאה. בעיות העור נגרמות על ידי מערכת חיסונית מופרעת, הניתנת לקביעה גנטית. עם זאת, הגורמים המדויקים אינם ידועים. בעוד עור בריא יכול להסתגל לחום או לקור קיצוני ולאחר מכן, בהתאם למצב, להבטיח כי כלי הדם יתרחבו או יתכווצו, הדבר מופר עם רוזצאה.

רוזצאה היא מחלה של מערכת החיסון שאפשר למנוע אותה רק

העור רגיש גם לגירויים אחרים, כאשר כתמים בוערים אדומים מופיעים על הפנים ואזורים אחרים. היא לא סובלת מתח, אלכוהול ומוצרי קוסמטיקה רבים. התוצאה היא כתמים אדומים בפנים, שלא רק עוקצים אלא גם יכולים לגרד בחוסר נוחות. עור קשקשי או כתמים אדומים יבשים בפנים יכולים להופיע גם ברוזצאה. וכתמים מתקלפים בפנים במיוחד יכולים לגרום לגירוד לא נוח.

מה לעשות לגבי כתמים אדומים בפנים הנגרמים על ידי רוזצאה?

השתמש במוצרי הטיפוח הנכונים לרוזציאה למניעת התלקחויות

טיפוח העור הנכון, המותאם למצב העור שלך, חיוני למניעת התלקחויות חדשות ולהימנע מעור אדום ושרוף על הפנים שלך. השתמשו בחומרי ניקוי פנים ניטראליים של pH והימנעו ממוצרים המכילים סבון. כל דבר אגרסיבי, שומני או מכיל אלכוהול אינו רעיון טוב, וכך גם קרמים ומשחות. מכיוון שרוזציאה יכולה להתפרץ בגלל חום, בין היתר הקפידו לשמור על עור קריר ככל האפשר.

יש להימנע מאוכל חריף, סאונות ומקלחות חמות ברוזציאה

לרוע המזל, המשמעות היא גם חדשות רעות עבור כל מי שאוהב לבקר בסאונה או להתקלח חמה, כי בעזרת הרגלים אלה אתה יכול לגרום שוב לשריפת פנים. כדאי אפילו לשים לב לתזונה: יש לצמצם במידה ניכרת את האוכל החריף, או אפילו טוב יותר. קרמים המכילים ויטמין B3 עוזרים במיוחד במאבק נגד רוזצאה. כלומר, הוא מקל על גירוי העור בהצלחה, כך שניתן להילחם גם בפריחות אדומות ושורפות בפנים.

פריחה אדומה סביב הפה – ורד בעל פה

ורד בעל פה אינו מסוכן, זוהי תגובה עור רגישה ליותר מדי טיפול

לא רק כתמים אדומים בפנים הם סימנים של ורד בפה (עור עור דרמטיטיס), אלא גם עור יבש וכוסות כרוניות, כמו גם גושים, גם הם בצבע אדמדם. כפי שהשם מרמז, בעיות עור אלו ושלפוחיות אדומות מופיעות סביב הפה, אך לפעמים גם באזור העיניים. כתמים יבשים אדומים בזווית הפה הם סימן אופייני. העור מתייבש עקב טיפול לא תקין וליתר דיוק משימוש מוגזם בתכשירי ניקוי וניקוי שגם הם מעצבנים. מחסום העור הטבעי נהרס והעור הופך לרגיש יותר.

כיצד אוכל להיפטר מנקודות אדומות בפנים?

מה לעשות עם פה ורד - טיפים כיצד להיפטר מנקודות אדומות בפנים

הפתרון הטוב ביותר לפריחה מסוג זה סביב הפה הוא למעשה די פשוט: תנו לעור מנוחה והפסיקו להשתמש במוצרי ניקוי או טיפוח. אבל זה חל גם על איפור. אם מופיעים כתמים אדומים נוספים בפנים במהלך הזמן הזה והגוון אפילו מחמיר מעט, אסור לפחד, כי זוהי תוצאה רגילה. התחמש עם קצת סבלנות ותהנה מעור יפה וללא כתמים תוך מספר ימים.

כתמים אדומים בפנים בגלל אלכוהול

כתמים אדומים בפנים לאחר אלכוהול הם במקרה הגרוע ביותר אי סבילות לאלכוהול

אם אתה מקבל כתמים אדומים על הפנים כשאתה שותה אלכוהול, זה לא בהכרח חייב להיות דבר שלילי. כולם מגיבים אחרת לאלכוהול וחלקם רק הופכים לאדומים. עם זאת, לחיים אדומות לאחר אלכוהול (או חלקים אחרים בפנים) יכולות להיות גם סימן לחוסר סובלנות לאלכוהול. לפעמים האודם של העור מגיע עם תסמינים אחרים הדומים להנגאובר בבוקר: בחילות וכאבי ראש. אפשר גם לדופק מוגבר.

התגובה של מה שנקרא הבזק באלכוהול היא בעיה רצינית מכיוון שהיא אומרת שהגוף לא יכול לעמוד בקצב ההתפרקות של רעלים. אלה נשארים אז יותר באורגניזם וזה מזיק מאוד לבריאות. אם אתה חושד שאתה סובל מאי סבילות כזו, פנה לרופא.

כתמי לחץ

כתמי לחץ מתרחשים כאשר אתה עצבני, לחוץ ומתוח

כפי שהמונח מרמז, כתמי מתח נגרמים כתוצאה מלחץ. אז הם מופעלים על ידי הנפש שלנו כאשר משהו מדאיג אותנו או גורם לנו להיות עצבניים. זו יכולה להיות בחינה או ראיון ומצבים דומים. אבל הם יכולים להיגרם גם מאוכל חריף או פשוט מהזעה, כי אז הגוף לחוץ.

התוצאה היא פריחה פתאומית בפנים שיכולה להגיע למחשוף. מתח יכול גם להיות הגורם לתחושת צריבה בפנים. אם גילית שהאדמומיות מתרחשת תמיד במצבים כאלה, סביר להניח שהיא אכן נובעת מכתמי לחץ. עם זאת, אם הם נמשכים, זה יכול להיות גם מחלת עור. אז כדאי שתפנה לרופא.

כתמים בפנים – מה לעשות כדי להימנע מפריחה מלחיצה

מה לעשות לגבי כתמים אדומים בפנים כאשר אתה לחוץ

מאחר ומתח יכול להוות כתם כתמים אדומים בפנים, זה רק הגיוני להימנע מכך ככל האפשר. אמנם, זהו מחזור גרוע, מכיוון שהחשש מפני כתמים אדומים המופיעים לפתע על הפנים כבר יכול לגרום לכך. לכן חשוב שתלמדו להתמודד עם העניין בצורה רגועה ונינוחה יותר. במקרים קיצוניים, מומלץ לפסיכולוג לעבוד איתך כדי לפתח טכניקות שיכולות לעזור לך להפחית עצבנות ומתח.

כתמים אדומים אחרי שמש

הימנע מכתמים אדומים בפנים לאחר שמש עם קרם הגנה וצל

אלרגיה לשמש משנה גם את עור הפנים. אם כתמים אדומים בפנים נגרמים על ידי אלרגיות, לרוב הם מלווים בשלפוחיות או בגושים. עם זאת, אדמומיות לא מתרחשת במהלך השהייה בשמש, אלא משתנה בזמן. בדרך כלל לוקח שעות ואפילו ימים עד שהסימנים הראשונים הופכים גלויים על העור.

מכיוון שהם נגרמים על ידי השמש, הם מופיעים גם על אותם חלקי הגוף שנחשפו לשמש ואלו בדרך כלל הדקולטה והצוואר, הידיים והרגליים, אבל גם הפנים – אדמומיות בלחיים, במצח ופריחה. סביב הפה במקרה של אלרגיה נגד השמש אופייניים. הגירוד לא נוח במיוחד.

דרך אגב: למרות שהמושג “אלרגיה לשמש” התבסס, למעשה אין מדובר באלרגיה. העור פשוט רגיש ביותר לחשיפה פתאומית ומוגזמת לשמש.

כתמים לבנים על עור שזוף הם הפרעה בפיגמנט

אנשים מעל גיל 40, לעתים נדירות מוקדם יותר, לעתים מבחינים בנקודות לבנות על עורם השזוף. כתמים לבנים על העור לאחר השמש הם ברוב המקרים הפרעות בפיגמנט המתרחשות עקב נזק פוטוני כרוני. מכיוון שהעור נחשף לקרני UV מזיקות לעתים קרובות ולתמיד, תאי הפיגמנט ניזוקים והכתמים הלבנים הם תוצאה. אתה עדיין יכול להתייעץ עם רופא כדי להיות בצד הבטוח.

לטפל בנקודות אדומות על העור לאחר חשיפה לשמש

טפל באלרגיות לשמש והגן על עצמך מפני השמש

על מנת להימנע מהרבה פצעונים קטנים בפנים במקרה של אלרגיה, עליך להגן עליו מפני השמש. וזה עובד טוב מאוד עם קרם הגנה. כמובן שזה תקף גם לכל שאר חלקי הגוף. אם הפנים נפוחות עם אלרגיה לשמש, אך גם אם רק כתמים אדומים נוצרים על הפנים והגוף, קרירות ולחות הם אמצעים טובים למתן הקלה. אתה יכול בקלות להניח מטלית לחה או מטלית על האזורים המושפעים של העור. במקרים קיצוניים הרופא שלך גם ירשום לך תרופות.

אלרגיה לשמש בפנים אצל ילדים

אלרגיה לשמש בילדים - להגן על תינוקות מפני קרני UV וחום

כתמים אדומים בפנים של ילדים המתרחשים עקב אלרגיה לשמש יש לטפל בקומפרסים קרירים, בדיוק כפי שהם למבוגרים. זוהי הדרך המהירה ביותר לטפל בפנים מגרדות. אם קיימת דלקת, ניתן גם ליישם סוכנים אנטי -אלרגיים. אבל קבל ייעוץ מהרופא או הרוקח וודא שאתה מציין שאתה מתמודד עם ילד. אם העור מגיב בצורה חזקה במיוחד, כך שמתרחשת בצקת (נפיחות), חובה לבקר אצל הרופא!

כתמים אדומים בפנים לאחר המקלחת

כתמים אדומים בפנים ובגוף לאחר המקלחת

האם יש לך כתמים אדומים בפנים ו / או בגוף לאחר המקלחת? יכולות להיות סיבות שונות. במיוחד עם עור רגיש, למשל, ג’ל המקלחת או הסבון יכולים להיות הסיבה. כמה מרכיבים עלולים לגרות את העור שלך. או אולי הטמפרטורה שבה אתה מתקלח היא קיצונית מדי עבורך.

פריחה לאחר מקלחת יכולה להיות אלרגיה למוצרי טואלטיקה

אם יש לך כתמים אדומים על הפנים שלך לעתים קרובות לאחר המקלחת או אם הם מופיעים בחלקים אחרים של הגוף, תוכל לבדוק בקלות האם אחת מהאפשרויות שהוזכרו לעיל היא הסיבה. לדוגמה, נסה להתקלח בטמפרטורה נמוכה יותר או להיפך – אם אתה מתקלח יותר קר, נסה מים חמים יותר. אם אתה חושד שזה יכול להיות ג’ל המקלחת, החלף אותו בג’ל מתון יותר.

יש למעשה אלרגיה למים, שבה אנשים ממש לא יכולים לסבול את המים. תחושת צריבה בפנים ובגוף יכולה להיות תוצאה של אלרגיה כזו. אבל האלרגיה למים היא נדירה ביותר, ולכן הסבירות נמוכה ביותר. אם התסמינים אינם חולפים לאחר הבדיקות, פנה לרופא.

פריחה על הפנים אצל ילדים

פריחה בילדים - סיבות וטיפול על ידי הרופא

כתמים אדומים בפנים אצל ילדים יכולים להיות מגוונים. לעתים קרובות הם מלווים סימפטומים של זיהומים וכי, בין היתר, עם מחלות ילדות אופייניות כגון אבעבועות רוח, חצבת, קדחת ושנית ועוד. אך גם הרפס (הרפס סימפלקס) יכול להיות הסיבה לכך, מכיוון שבמקרים רבים אתה חולה במחלה זו כילד קטן. כתמים אדומים על פניו של תינוק שנמצא באמצע החדרת מזונות משלימים יכולים להיות גם סימן לאלרגיה או חוסר סובלנות למזון..

פריחה אצל ילדים ותינוקות וכתמים אדומים בפנים צריכה להיבדק על ידי הרופא

אם לילד או לתינוק יש כתמים אדומים שמגרדים או בוערים, זה לא נוח במיוחד ויש לתת תרופות לטיפול בהם. לכן מומלץ להתייעץ עם רופא, במיוחד לילדים ותינוקות, במיוחד אם ההאדמומיות מלווה בחום. שחקו על זה במקום לחכות זמן רב מיותר או להתנסות במשחה וקרם על כתמים אדומים על הפנים או הגוף. רופא הילדים ירשום את הקרם המתאים לכתמים אדומים בפנים בהתאם לסיבה.

סיבות אפשריות לכתמים אדומים בפנים בהתאם לאזור הפנים

פריחות אדומות והסיבות שלהן בהתאם לאזור העור

לאחר שאספנו כמה מחלות עור נפוצות ומצבים בהם כתמים אדומים יכולים להופיע בפנים ובאזורים אחרים, נרצה להתמקד שוב בחלקים מסוימים של הגוף למטה. למד מה גורם לפריחה סביב האף שלך, כתמים אדומים על המצח או פריחה על הלחי ומה יכול לגרום לגרד הסנטר שלך.

כתמים אדומים בפנים הבוגרות – אדמומיות סביב האף

כתמים אדומים בפנים ומסביב לאף נגרמים, בין היתר, על ידי הרפס

כתמים אדומים באף מופיעים, בין היתר, עם רוזצאה. הוורד בפה אוהב גם להרגיש את עצמו סביב האף. בנשים מעל גיל 40, האדמומיות סביב האף יכולה להיות גם תופעת לוואי של גיל המעבר. אז העור בדרך כלל נשרף ומגרד.

עם זאת, פריחה סביב האף יכולה להיות גם סימן למחלה זיהומית (למשל, טבעות מתחילות להופיע על האף והלחיים ואז להתפשט; הרפס) או מחלת עור (למשל חזזית קשקשית). אם ההאדמה לא נעלמת תוך זמן קצר או אפילו מחמירה, יש לפנות לרופא, מכיוון שחלק מהמחלות מדבקות. זה לא משנה אם יש לך כתמים אדומים על העור סביב האף שלך בלי לגרד או איתו – עדיף שתשחק על בטוח.

כתמים אדומים מתחת לעין – בריאות

פריחה סביב העיניים יכולה להיגרם כתוצאה מזיהום ובעיות אחרות

כפי שאתה כנראה כבר יכול לנחש, כתמים אדומים מתחת לעיניים יכולים להיות גורמים שונים. הרפס וזיהומים אחרים, דלקות, אלרגיות, אך גם גורמים מעוררים אחרים שהוזכרו לעיל כגון לחץ, קפאין או אלכוהול עלולים לגרום לפריחה סביב העיניים. לרוב הוא מלווה בתחושת צריבה וגרד.

האם יש כתם אדום מתחת לעין? האם עשית לאחרונה עמידת ידיים או תרגיל אחר שגרם לך לעמוד הפוך? אז יכול להיות שזו הסיבה, כי כוח הכבידה יכול להוביל לדימום שנקרא, וזה לא מזיק לחלוטין. אפילו במאמץ רב יותר (למשל לאחר הקאה או שיעול), כתם אדום יכול להופיע מתחת לעין. אם יש לך פריחה סביב העיניים או כתמים אדומים שמתפשטים לפה, הרפס, אך גם ורד הפה, הוא גורם אפשרי לכתמים אדומים בפנים.

פריחה על המצח

פריחה במצח, כתמים ופצעונים - מה יכולה להיות הסיבה ומה לעשות

שלפוחיות, פתיתים, פצעונים וסוגים אחרים של כתמים יכולים להופיע גם על המצח. חצבת, אדמת, אבעבועות רוח ורעפים הם כמה מהמחלות הזיהומיות האפשריות שניתן לראות, בין היתר, על ידי כתמים אדומים על המצח. מחלות חיידקיות וזיהומים פטרייתיים אפשריות גם כן, כמו גם מחלות אוטואימוניות ודלקת עצבית. כמו כן, הפריחה על המצח עשויה להיגרם על ידי אלרגיה, אותה יכול לקבוע בצורה הטובה ביותר על ידי רופא.

כתם אדום בין הגבות יכול להיות גם ממגוון רחב של סיבות – נשיכה או עקיצה של חרקים פשוטים, עד לאלרגיות למזון וחוסר סובלנות, הכל אפשרי. או שאולי פשוט לא שטפתם מוצר ניקוי כמו שצריך והעור כעת רגיש אליו. צפה בכתם ופנה לרופא אם אין שיפור.

לחיים כתומות אדומות

הלחיים הן לרוב אזור בו מופיעים כתמים ופצעונים

כתמים אדומים מופיעים לעתים קרובות מאוד על הלחי, כיוון שהעור עדין ורגיש במיוחד שם. לכן, כל מצבי העור והגורמים לכתמים אדומים בפנים שהוזכרו לעיל הם גם גורמים אפשריים ללחיים בוערות אדומות, מגרדות או לא מגרדות. לכן, קשה לבצע אבחנה ללא רופא. לחיים אדומות יכולות להופיע גם באלרגיות, כמו גם במתח או מהשמש והחום. רוזציאה מוצגת גם על ידי לחיים אדומות.

פנים זוהרות – סיבות

הלחיים שלך פתאום מתחממות ואדומות? גם אז, אלרגיה אפשרית. לדוגמה, אם החלפת לאחרונה חומר ניקוי לכביסה, זה עלול היה לגרום לתגובה אלרגית, כולל לחיים צריבות ואדומות. בדוק גם את לחץ הדם שלך. זה לא חייב להיות שלחיים אדומות לוהטות פירושו מחלה. אולי מתח או סיבות אחרות הגבירו את לחץ הדם והפנים שלך חמות כתוצאה מכך.

כתם אדום אחד בלחי (אך גם בחלקים אחרים של הגוף) מתרחש בשלבים המוקדמים עם קשקשים או זיהומים פטרייתיים, אך הוא יכול להיות גם גירוי פשוט של העור..

פריחה אדומה על הסנטר

כתמים אדומים בפנים - מתי הם מופיעים סביב הפה והסנטר

אם הפריחה משפיעה על הסנטר ועל אזורי הלסת שמסביב, מופיעות שלפוחיות קטנות, אדמומיות או כתמים, דרמטיטיס פריוריאלית (ורד בפה) היא סיבה אפשרית ואז כנראה שהגזמת בטיפול וניקוי והרגיז את העור שלך . מתפתחת פריחה אדומה מגרדת שגם בוערת. אז אם פתאום מופיעים כתמים אדומים על הפנים שלך, אתה לא צריך לדאוג, כי הוורד בפה, המכונה גם מחלת דיילת, אינו מזיק. מה לעשות עם כתמים אדומים בפנים וכדי להרגיע את העור ולהיפטר מהגרד בפנים? אתה יכול לקרוא על זה למעלה בנושא ורד אוראלי.