קנה קוסמטיקה טבעית-שקול מרכיבים

בהתחלה האוכל היה אורגני ועכשיו זה צריך להיות גם הקוסמטיקה. שוק גדול לתעשיית הקוסמטיקה – לצערי עדיין אין הגדרה אחידה של מה קוסמטיקה טבעית מותרת. כמה טבעי הוא קוסמטיקה טבעית?

גידול המכירות השנתי של מוצרי קוסמטיקה טבעיים הוא בטווח דו ספרתי ומהווה כיום שבעה אחוזים מסך המכירות. מגמה עולה. לכן יצרנים רבים רוצים גם נתח מהעוגה. הם מפרסמים את הקרמים, תחליבי הגוף וג’ל המקלחת שלהם עם סיסמאות כגון “מרכיבים טבעיים” או “אורגניים”. בהיעדר גושפנקה, הוא עשוי להכיל גם חומרים סינתטיים.

חלק מהיצרנים מפרסמים כי המוצרים שלהם נקיים מחומרים סינתטיים שעלולים להזיק לבריאות. אך ישנם אלפי תוספים סינתטיים או כימיים שעדיין לא נחקרו השפעותיהם הבריאותיות. אז רק קריאת המרכיבים מספקת ביטחון. מכיוון שלא כולם ידועים וכמה שמות בעלי צליל טוב יכולים להסתיר מכרים ותיקים, מומלץ לבצע מחקר באינטרנט. אם תרצה, תוכל כאן בחנות המקוונת חפש סביב מוצרי קוסמטיקה טבעיים וגלוש בשלום.

קוסמטיקה טבעית ללא ניסויים בבעלי חיים?

אסור לבצע ניסויים בבעלי חיים בקוסמטיקה טבעית

רוב האנשים מקשרים את הטבע עם גידול בעלי חיים המתאים למינים, שהפרסום אוהב לחזק אותו עם חיות תינוקות חמודות ונוחות. עם זאת, הצרכנים לא צריכים להאמין לכל מה שמשרדי פרסום ממציאים. ניסויים בבעלי חיים אסורים על פי חוק לייצור קוסמטיקה טבעית אורגנית – הדבר חל לא רק על המוצר, אלא גם על מרכיביו. זה מאוד קפדני כאן רשימה חיובית של האיגוד הגרמני למען בעלי חיים עם חותם IHTK. כל המרכיבים שנבדקו על בעלי חיים לאחר 1979 או שיש בהם אפילו הקשר הקטן ביותר עם ניסויים בבעלי חיים אסורים. אפילו התלות הכלכלית בחברות ספקים אינה כוללת הכללה ברשימה החיובית. אפילו חומרים מבעלי חיים מתים (למשל חלבוני משי) עשויים להיכלל.

כלב הארנב הקופץ, הארנב הקופץ, נראה קצת פחות קפדני. בניגוד לרשימה החיובית, עם זאת, אסור לתת אישור בסין מכיוון ש”לא ניסויים בבעלי חיים “לא אומר מה זה צריך להיות בממלכה התיכונה..

אילו מרכיבים בקוסמטיקה מפוקפקים ומסוכנים לבריאות?

קוסמטיקה טבעית-באינטרנט-לקנות-שמנת-מרכיבים-הערה

אף אחד לא לוקח הורמונים מרצונם אלא אם כן יש צורך בכך. עם זאת, הם מהווים אמצעי זול ויעיל להשגת מסנן UV גבוה או חיי מדף ארוכים יותר. ארגון הבריאות העולמי הביא ביקורת רבה בדו”ח משנת 2013. הורמון יחיד במינון מינימלי עדיין יהיה מקובל, אך הבעיה החמורה טמונה באינטראקציה של מספר גורמים הורמונליים בו זמנית ויכולה לקדם סוגים מסוימים של סרטן, כגון סרטן השד או הערמונית. עם זאת, השימוש בו במהלך ההריון מעורר דאגה מיוחדת מכיוון שההורמונים נכנסים לגוף דרך העור ובכך משפיעים על התפתחות העובר..

ניטרוסמינים הם גם חומרים הגורמים לסרטן ויכולים לגרום לנזק כבד וכליות. אולם באופן פרדוקסלי הם מחליפים פארבנים שהיו מעורבים בסרטן השד. פורמלדהיד, שכבר נאסר בשוודיה וביפן, הוא גם אלרגני ביותר ברשימת גורמי הסיכון לסרטן. אנשים רבים מאמינים כי הוא נמצא רק בלק. לרוע המזל גם בקרמים ולעתים קרובות תחת שמות שונים אחרים בגלל ההשפעה המרתיעה על הלקוחות.

תביעה לקוסמטיקה טבעית

לקנות קוסמטיקה טבעית-מרכיבים מקוונים

למרות שאין הגדרה ותקנה מקבילה לקוסמטיקה טבעית, אלה “בריאים” יותר מקוסמטיקה מהתעשייה הקונבנציונאלית בשל החותם הקיים. כאן, חוסר סובלנות לא רק שהוא פחות סביר, הוא גם אינו מכיל חומרים מסרטנים ידועים. על מנת להימנע מאריזות מזויפות, על הצרכנים בכל זאת להסתכל על המרכיבים.