לכל מדינה יש מסורות מיוחדות משלה וסמלים ועיטורים אופייניים. היום ברצוננו להציג בפניכם קישוט כזה מפולין. אלה מה שנקרא “פיג’קי” (באנגלית “עכביש”), הנחשבים לקסמי מזל במדינת מולדתם, וכמו לוכד החלומות, אמורים להגן. לקראת סוף הסתיו הכינו פיג’קי לחג המולד כדי להגן על תושבי הבית מפני החורף הקשה. אולם לעתים קרובות העיטור מעטר גם את הבית לקבלת האביב ובחופשת הפסחא. במקור ה- Pajaki Mobilé כלל קשיות שנאספו בשדות במהלך הקציר. בימינו משתמשים גם בקשיות נייר ובאלמנטים צבעוניים רבים אחרים לייצור העיטור האטרקטיבי הזה. הקישוט המושלם לקרנבל! אם בא לך ותרצה להכין קישוטי קרנבל בעצמך, תוכל לשקול פיג’קי. אנו נראה לך כיצד להכין את Mobilé.

תן לדמיון שלך להשתחרר כדי להכין את קישוט הפיג'אקי התלוי בעצמך

עיטור הנייר הסימפטי לא מתאים רק לקרנבל. היא יכולה לקשט את הבית בכל הזדמנות. בין אם למסיבה, לחג המולד, לחג הפסחא, לחג ההודיה או פשוט ללא אירוע וכקישוט יומיומי לסלון או לחדר השינה – הנייד הפולני המקורי יהפוך במהירות לגולת הכותרת של קישוט הבית שלכם וימשוך את תשומת הלב של כולם. בהתאם לאירוע או למצב הרוח, אתה יכול להתאים את הצבעים המשמשים ולהעלות דגמים חדשים שוב ושוב. זה לא משנה אם אתה רוצה להכין קישוט קרנבל מיוחד או שאתה פשוט במצב רוח לעבודות יד – בעזרת ההנחיות הבאות תקבל סקירה כללית של העיקרון הבסיסי של עיטור פולני זה, אותו תוכל לשנות, להרחיב ולהתאים באופן אישי. לפי הרעיונות שלך. איך מכינים מוביל פג’אקי:

פנק’י מובילה עם נייר לקרנבל

Tinker Mobilé - הוראות לפיג'קי עשה זאת בעצמך בצהוב

 • קרטון מלאכה
 • נייר טישו
 • קשיות, אמיתיות, עשויות מנייר או פלסטיק (בדוגמה 24 חלקים)
 • חוּט
 • טבעת מתכת (לחלופין מתאימה גם מסגרת רקמה)
 • חוט מלאכה דק
 • סרט וואשי או רצועות בד
 • כל קישוטים כגון פונפונים, ציציות, פנינים, פרחים מלאכותיים וכו ‘..
 • דבק, מספריים, אולי אגרוף ומחט, חור

Tinker Polish Mobilé – הוראות

Tinker Mobilé - הוראות להכנת פרחי נייר עשויים נייר טישו

ברגע שיש לך את כל החומרים אתה יכול להתחיל להתעסק עם Mobilé. חותכים את נייר המרקם לרצועות, מניחים זו על זו שתי עד ארבע שכבות וחותכים את הרצועות בצד אחד ליצירת שוליים. לאחר מכן השתמש בעט או בקש לעטוף סביבו פס רב שכבתי. הדביקו את הקצה במקומו והורידו את הגליל מהעט / קש. כעת “קילפו” בזהירות את השכבות הבודדות כלפי חוץ. זה יוצר פרח נפוח. צור כמה פרחים שאתה רוצה או צריך בשביל הדגם שלך.

הכינו ניידות - השתמשו באגרוף ליצירת פרחים מנייר וקצצו קשיות

לאחר מכן הוצא פרחים מהקרטון. אתה יכול גם לגזור תבנית ולאחר מכן לצייר ביד חופשית ולגזור עיצובים פרחוניים. אתה מנקב באמצע את פרחי הנייר המוגמר. לאחר מכן חותכים את הקשיות לחתיכות בכל גודל. כמה אתה צריך בסך הכל תלוי בעיצוב שלך, כמובן. בדוגמה, 24 חלקים הספיקו. אלה נחתכו לחתיכות בגודל של כ -5 ס”מ. מעצבים את החוט לטבעת ועוטפים אותו בעזרת וואשי טייפ. אם אתה מכין את Mobilé, אתה יכול גם להשתמש בטבעות מוכנות.

נברשת יצירתית תוצרת בעצמך

הכינו נייד צהוב עם פריחת נייר - הפיג'קי הפולני הכין בעצמכם

לאחר מכן קשרו מספר חוטים לטבעת זו וחלקו אותם באופן שווה מסביב (בדוגמה יש בסך הכל 5 זרים). עדיף לחתוך את זה קצת יותר מאשר קצר מדי. בסופו של דבר, אתה תמיד יכול לקצר אותם. ואז לסירוגין חוט חתיכות של פרח קש ונייר. אתה יכול להשתמש במחט למטרה זו כדי להקל על ההברגה. כאשר הזרים מוכנים, אתה יכול לקשור אותם יחד בקצה השני. לאחר מכן צרף חוט קטן עם לולאה לקשר הזה כך שניתן יהיה לתלות את עיטורי הקרנבל על החלון, על התקרה או על כל מקום אחר.

הכינו ניידות צבעוניות כקישוט מסיבה או קרנבל

לאחר מכן הוסף זרים תלויים מתחת לטבעת. אלה עוברים מזר אנכי אחד לשני. קושרים חתיכת חוט ממש ליד אחד הזרים האנכיים, משחילים את הקישוטים ואז מהדקים את הקצה השני ליד הזר הבא. זרים אופקיים אלה לא צריכים להיות הדוקים מדי. לבסוף, ניתן להפיץ את פרחי נייר המרקם (הדביקו חתיכה קטנה מהחוט הדק דרך הפרח ולאחר מכן קשרו אותו לטבעת). חותכים את כל הקצוות הבולטים של החוט בכל מקום במובייל. אתה יכול לראות עוד כמה רעיונות לרכיבים האישיים שבהם תוכל להשתמש בעת יצירת מובייל כזה בתמונה למעלה.

פיג’קי לשתילה

פחמן Mobilé לשתילה - טבעת עשויה מעיסת נייר ועיצוב פיג'קי

עציצים וצמחים תלויים פופולריים מאוד מכיוון שהם מוסיפים ערך לכל חדר ויוצרים אווירה מרעננת. מה דעתכם לשלב פיג’קי ועציץ? אם אתה מכין את הנייד בצורה כזו, פשוט החלף את הטבעת במיכל תוצרת עצמית עשוי קרטון ומעיסת נייר, ולאחר מכן תוכל לשתול. כך זה מתבצע:

 • קרטון (ככל שהסמיך יותר טוב)
 • עִפָּרוֹן
 • חותך ובסיס מתאים לחיתוך (למשל לוח עץ או מחצלת מיוחדת)
 • סרט דביק
 • עיתון, קרוע לרצועות (כ- 2.5 x 12 ס”מ)
 • 100 גרם קמח
 • 300 מ”ל מים
 • קערה ומקציפים
 • צבעים ומכחולים
 • סרט אופציונלי לפריסה

הכינו בעצמכם קישוטי מסיבה לביתכם

חותכים את הטבעת מקרטון והופכים אותה למים בעזרת עיסת נייר

ציירו עיגול בכל גודל על הקרטון (בדוגמה בקוטר 60 ס”מ) ולאחר מכן עיגול קטן יותר (בדוגמה 42 ס”מ) כדי לקבל טבעת, אותה תוכלו לחתוך עם החותך על משטח מתאים (אתם יכול גם לשים פיסת קרטון עבה מתחת). לאחר מכן חותכים מהקרטון שתי רצועות ברוחב 9 ס”מ – האחת 60 ס”מ והשנייה באורך 42 ס”מ (או יותר ותקצר אותה אחר כך בעת הדבקתה). לאחר מכן אתה מכופף את הרצועות הללו מעט במספר מרווחים על מנת שתוכל ליצור מהן טבעות אותן אתה מדביק זקוף לקצוות הפנימיות והחיצוניות של הטבעת השטוחה בעזרת סרט דבק..

הכינו אדנית בצורת טבעת לתלייה בסגול

כעת אוטמים את הטבעת בעיסת נייר. לשם כך מערבבים את הקמח עם המים, טובלים רצועת עיתון בתערובת, מנגבים את עודפי הקצה של הקערה ומדביקים את הרצועה בכל מקום על הטבעת. המשך כך עד שכל הכלי מכוסה. הניחו לשכבה להתייבש למשך הלילה ולאחר מכן הניחו שכבה נוספת למחרת ותנו לה להתייבש גם כן. לאחר מכן תוכל לצבוע את המיכל ולאחר שהתייבש הצבע, תוכל ליצור ולעצב את שאר המוביל. ממלאים את הטבעת באדמת עציצים, שותלים אותה ומנתקים אותה. אתה יכול גם לכסות את הטבעת בנייר כסף לפני שתילת אותה.

הפוך קסם מזל Mobilé – רעיונות נוספים

הכינו ניידות יפה מחרוזים כחולים לקישוט ימי

טבעת כבסיס, חוט וקשיות הם החומרים הבסיסיים שאתה צריך אם אתה רוצה להכין פג’אקי מובילה. אילו דברים וקישוטים אחרים אתה משתמש אחר כך וכיצד בדיוק מרכיבים אותם תלוי לחלוטין ברעיונות שלך. ציציות, פונפונים ופנינים הן כמה אפשרויות, אך גם מכסים ואפילו אוריגמיס טובים מאוד לעיצוב. האם תרצה לאסוף עוד השראה? אז תסתכל על הגלריה שלנו. אתה בטוח תמצא כמה רעיונות נהדרים לשימוש בעיצוב שלך.

Tinker Mobilé לפרויקט מיחזור

מיחזור פחמן מוביל עם מכסים וקשיות

מי שאוהב למחזר חומרים יכול לעשות את אותו הדבר עם פיג’קי DIY. בדוגמה למעלה אתה יכול לראות דגם שמשתמש במכסים של בקבוקי פלסטיק ולוחצים. בשילוב חרוזי עץ ופרחי נייר, ניתן ליצור פיג’קי יצירתי לכל אירוע.

הכינו נברשת פג’אקי משלכם בכל צבע

שלב נייר בדוגמת קשיות פנינה

אם תרצו להכין את הפיג’קי בעצמכם כקישוט קרנבל או למסיבה אחרת, תוכלו להשתמש בצבעים עזים ולעשות טלפון נייד עליז במיוחד. במיוחד מכיוון שחנויות יצירה מציעות לנו את החומרים הטובים ביותר בימים אלה, הקשים הקלאסיים והטבעיים וחומרים טבעיים אחרים נמצאים לעתים רחוקות. במקום זאת, קשיות נייר עם דוגמאות נהדרות ונייר צבעוני זוכות לתשומת לב רבה יותר.

צור עצמך ניידות טבעיות

משוכלל, אלגנטי ויפה - קשיות ופרחים אמיתיים לעבודת יד מחומרים טבעיים

כמובן, אין זה אומר שאינך יכול להשתמש בחומרים טבעיים בעת ייצור ה- Pajaki Mobilé. פרחים מיובשים או טריים כמו גם עלים, זרדים או פירות וזרעים כגון ערמונים, בלוטים, בוטנים וכדומה מתאימים לעיצוב דמוי חיים..

הכינו ניידות מודרנית מקשי קש וציציות טבעיות

רעיון ליום פטריק הקדוש בירוק ועם מטרפות ולחג האהבה בלבבות

הפוך לנייד עבור יום פטריק הקדוש או עם לבבות ליום האהבה

עיצוב עם מנופי אוריגמי

הכינו ניידות עם מנופי נייר אוריגמי

צרו גיוסים בעצמכם ונתקו בקבוצות

שלב מספר פיג'אקי כקישוט הבית

חבטו עיגולים מנייר והשתמשו בהם לפיג’קי

שיפוץ לפיג'קי עשה זאת בעצמך עם עיגולי נייר

הפוך פרחים לעצמך מעיתון

רעיונות לפיג'אקי עם פונפונים וציציות צהובות ואדלווייס עשוי נייר עיתון

Tinker Mobilé לקישוט מעל השולחן

עיטורי שולחן יפים ותלויים לחיי היומיום בכחול, סגול וכתום

קישוט מסיבה עם פיג’קי בגווני פסטל

קישוטי מסיבות יפים בצבעי פסטל - פיג'קי כחלופה לזרים ולפינתות

עיגולים עשויים נייר ופונפונים

רעיון שמח עם פונפונים תלויים ומעגלי נייר

הרבה פרחי נייר ופונפונים תוצרת בית

פיג'קי משוכלל לקישוט אביב וקיץ

פרחים חשים לקישוט

רעיון יצירה עם פרחים עשויים לבד ועיגולים מנוקבים

קשיות פלסטיק צבעוניות ופרחי נייר

מחזר קשיות פלסטיק צבעוניות לקישוט

קישוטי די מגורים או מסיבות לילדים ולמבוגרים

דגם צבעוני עם פונפונים או אדמוניות מנייר

תן לדמיון שלך להשתולל וצור בית נייד פולני

טבעת חוט כבסיס ופונפונים מבד לעיצוב הפיג'קי

נברשת עשויה מחרוזי עץ

Tinker אלגנטי נייד עם חרוזי עץ ופרחי נייר בוורוד

רעיון בלבן ועם פרחים

פיג'קי אלגנטי בלבן עם פרחים וציציות

מראה מודרני בצהוב חרדל ובכחול בנזין

פריחות נייר עדינות ופונפונים בצהוב חרדל וכחול בנזין

הכינו פיג’קי קטן בעצמכם

עיצוב פשוט אך יפה לניידים קטנים