תפירת צוואר כרית-עצם בצורת

אם אתה קורא הרבה, הפרויקט הזה הוא בדיוק הדבר בשבילך: תפירת עצם קריאה! מהי עצם קריאה? זוהי כרית צוואר בצורת עצם שניתן להשתמש בה במגוון דרכים. איך לתפור עצם קריאה? פשוט תקרא הלאה! פרויקט זה מתאים בהחלט למתחילים. אז אתה מעז! למה לא לתפור כרית צוואר נוחה לאמא שלך ליום האם?

כיצד להשתמש בעצם קריאה?

תפירה לאחר כרית-נוחות

לא מעט אנשים חולמים שיהיה להם ספרייה משלהם שבה הם יכולים לסגת. לרוע המזל, משאלה זו פשוט נכשלת מכיוון שאין מספיק מקום בארבעת הקירות שלכם. פינת קריאה קטנה היא לרוב פתרון פשרה נחמד. כורסה נוחה עם מדף לכפות הרגליים, שולחן צד, מנורת רצפה עם ראש נייד, כוננית על הקיר – פינת הקריאה אמורה להקרין הרבה נעימות. כדי שיהיה ממש נוח, עדיין חסרה כרית צוואר קטנה.

קריאת בד רוכסן עצם

עצם הקריאה מציעה תמיכה לפחות בשלוש עמדות שונות: ככרית רואה חשבון, כרית טריז או כרית צוואר. כתמיכת הגב המושלמת, העצם מאפשרת לך לשבת זקוף במיטה או על הספה. נוח מאוד לקריאה או צפייה בטלוויזיה.

העצם מונעת מתח בצוואר ומציעה הגנה מצוינת כנגד ברכיים כואבות ככרית ברך. העצם מהווה תמיכה מצוינת לספרים וטאבלטים. אם אתה לא רוצה להחזיק ספר עבה ביד כל הזמן, פשוט השען את הספר נגדו.

מכיוון שעצמות הקריאה נראות נהדר, הן מושלמות גם ככריות נוי על הספה בסלון. העיצוב מאוד אינדיבידואלי ויכול כמובן להיות גם מתנה ביתית נחמדה לתולעי ספרים.

תפירת שמיכת טלאים – הוראות פשוטות למתחילים

שטיח טלאים כאביזר דקורטיבי – 30 צבעוניים & רעיונות ניטרליים

תפסי דלת תפירה מבד – הוראות פשוטות לקישוט מעשי

כרית-צוואר-קריאה-תפירה

השאלות שלך ענו והוסברו!

כמה גדולה עצם קריאה? אורך הקריאה הסטנדרטי באורך 40 ס”מ ובגובה 20 ס”מ. המידות יכולות כמובן להשתנות בנפרד. למשל אורך 45 ס”מ וגובה 22 ס”מ. גודל 38 ס”מ על 25 ס”מ מתקבל בברכה גם כן.

כמה חומר אני צריך לעצם קריאה? אתה יכול להשתמש בשלושה בדים שונים לכל צד, אך הם גם צריכים להתאמן היטב זה עם זה. לדוגמא: בד כותנה רגיל 50 ס”מ על 35 ס”מ, בד כותנה 50 ס”מ על 35 ס”מ בדוגמה גיאומטרית ובד כותנה 50 ס”מ על 35 ס”מ עם פרחים. אז בערך 3 פיסות בד במידות 50 ס”מ על 35 ס”מ או פיסה אחת גדולה – 1.50 מ ‘.

למתחילים עדיף להשתמש בבדי כותנה. אם תרצה, תוכל גם לעצב צד אחד של הכרית עם בד פליס נעים. צמר אינו מתפרק.

עצמות קריאת טלאים

האם אתה אוהב צבע ועיצובים חצופים שיכולים לשכנע בעזרת דוגמאות מגוונות? אז אתה לא צריך לפספס את טרנד הטלאים הנוכחי. המונח טלאים בא מאנגלית ופירושו “טלאים”. טכניקה זו מאפשרת להשתמש בשאריות בד מחומרים, דפוסים וצבעים שונים שנראים טוב באותה מידה בצוות. הטלאים נתפרים זה בזה זה לזה (טלאי פסיפס) ומעל זה לזה (אפליקציה) ליצירת טקסטיל חדש. אם אתה רוצה ליצור מוטיב ספציפי על הכרית שלך, אתה יכול להשתמש בטכניקת היישום.

בעזרת עצם הקריאה של הטלאים, אתה יכול פשוט לתפור פיסות בד בודדות יחד כרצונך. לדוגמא: חותכים 15 ריבועים של 10 × 10 ס”מ לכל פיסת בד ואז תופרים אותם יחד. אתה צריך בסך הכל 3 פיסות בד, כלומר 45 ריבועים מבדים שונים.

גרסה זו לוקחת יותר זמן והיא לא מתאימה למתחילים.

חומר מילוי לקריאת עצמות

קריאת מלית עצם-פוליאסטר רחיץ

עדיף להשתמש בחומרי מילוי היפואלרגניים. החומר לא חייב להיות רך מדי או קשה מדי וצריך גם לשמור על צורתו. ריפוד סינתטי, שבדרך כלל עשוי 100 אחוז פוליאסטר, מתאים היטב. היא רכה מאוד והכרית נשארת קלה להפליא. צמר גפן זה ניתן לשטוף גם במכונת הכביסה. טריק: אפשר גם להשתמש בכמה כריות זולות של איקאה כמילוי. פשוט חתכו אותו, הוציאו את חומר המילוי והכניסו אותו לכרית שלכם.

כמה צמר גפן לקריאת עצמות? צריך למלא את הכרית כראוי כך שתקבל את הצורה הרצויה. עם זאת, שים לב שאם הכרית מלאה בחוזקה מדי, יתכן שהיא לא תהיה נוחה כצפוי.

עצם קריאה עם רוכסן

אם אתה רוצה, אתה יכול גם להוסיף סנאפ או רוכסן לכרית. כך שניתן להסיר ולכבס את המכסה בקלות. בזמן שהכיסוי נמצא במכונת הכביסה, ניתן פשוט לאחסן את הכריכה בשקית באופן זמני. אגב, יש בשוק רוכסנים דקורטיביים יפים בכל צבע שניתן להעלות על הדעת שלא בהכרח צריך להסתיר אותם. פשוט לתפור במקום לתפור! עם דוגמת תחרה פיליגרן, למשל, הם מושכים את העין! אז הרוכסן יכול להיות גם באמצע הכרית.

הוראות תפירה לקריאת עצמות

קריאה-עצם תפירה-הוראות-חומרים-כלים-תבניות

חומר נדרש:

 • בד כותנה (3 x 0.5 מ ‘או 1.5 מ’)
 • חוט תפירה תואם
 • דפוס להדפסה
 • מילוי סיבים
 • מספריים, סיכות, סרט, עט סימון
 • מכונת תפירה
 • אופציונלי: קלטת התאמת צבע לידיות – אורך 60 ס”מ ורוחב 2 ס”מ

יש להדפיס את התבנית 4 פעמים. חותכים את התבנית ומדביקים אותם יחד. לאחר מכן תזדקק לעצמות בד 3x.

ניתן גם להדביק צמר לכל חלקי הבד ולגהץ אותו למשך מספר שניות.

קריאה-עצם-תפירה-הוראות-חיתוך-דפוסים-נטולות

התבנית מוכנה

קריאה-עצם-תפירה-הוראות-חיתוך-דפוס-עצם-צורת

הניחו את כל שלושת הבדים זה על זה, צרפו את התבנית בעזרת מחטים וחתכו לפי מידה. משמאל ומימין, שם מסומנים הכוכביות, חותכים עוד וי קטן מהבד.

קריאה-עצם-תפירה-הוראות-חיתוך-תבנית- v-cut

קריאת עצמות-תפירה-הוראות-סיכות

עכשיו שני רתיחות ממוקמות בצד ימין יחד וחצי אחד נתפר מ- V ל- V. השתמש בסיכות כדי לסמן היכן ברצונך להתחיל ולהפסיק לתפור. בדרך כלל מומלץ הפרשת תפר של 1 ס”מ.

קריאה-עצם-תפירה-הוראות-חיתוך-בד

לאחר מכן מקפלים את חצי הבד למעלה, מניחים עליו את פיסת הבד השלישית, גם מצד ימין כלפי מטה, ותופרים שוב חצי אחד מ- V ל- V..

קריאה-עצם-תפירה-הוראות-בד

כאשר תופרים את פיסת הבד השלישית יחד, ניתן לתפור גם את הסרטים. קח את הקלטת פעמיים והנח אותה בין הבדים – באמצע על סימן V, כשהקצוות הפתוחים פונים כלפי חוץ, הלולאה מצביעה פנימה.

קריאת עצמות-תפירה-הוראות-ידיות

כעת הניחו את שני הצדדים שעדיין פתוחים ותפרו אותם סגור. בתפר השלישי משאירים פתח סיבוב באורך של כ- 5 ס”מ באמצע. אם א

בצד או בתחתית כפי שאתה מעדיף.

הופכים את מעטפת עצם הקריאה וממלאים אותה בפוליפיל עד שהעצם מלאה יפה. לאחר מכן תפרו את הפתח הפיך בעזרת תפר סולם.

קריאה-עצם תפירה-הוראות-כריכה-מוכנה

אז שוב בקצרה ההוראות בכמה שלבים:

 • הדפיסו את התבנית, גזרו והדביקו יחד
 • בעזרת התבנית חותכים 3 פיסות בד
 • תופרים 2 פיסות בד יחד באמצע הדרך
 • לתפור את פיסת הבד השלישית באמצע בצד אחד
 • לתפור את הצד הפתוח האחרון ולהשאיר פתח מפנה
 • תסתובב
 • דברים עם פוליפיל
 • סגור את פתח המפנה

עצם הקריאה מוכנה כעת!

הוראות קריאה-עצמות-תפירה-

חלופה לעצם הקריאה לספרים, ספרים אלקטרוניים, טאבלטים וטלפונים ניידים

אחד היתרונות של עצם הקריאה הוא הרבגוניות שלה. הכרית נהדרת לשימושים רבים. יש חסרון אחד: עצם הקריאה צריכה להיות מסוגלת להכיל ספר ולכן יש לארוז אותה היטב. כרית צוואר קשה מדי או רכה מדי יכולה להוביל במהירות למתח ולכאבים באזור הצוואר. אבל אם אתה רק רוצה להשתמש בעצם הקריאה כתומך בצוואר, אז יש לנו אלטרנטיבה לקריאה מוכנה עבורך: עמוד ספר במראה פוף! אתה יכול לקנות אלה באינטרנט או לתפור אותם בעצמך. תוכל למצוא הוראות מפורטות כאן.

כרית-קריאה-ספר-ספר-פוף

תמיכה זו היא גם מתנה נהדרת לאנשים שאוהבים לקרוא ספרים אלקטרוניים, מכיוון שקורא אלקטרוני מתאים לא פחות מאשר ספר נייר. ניתן להכניס את הקורא האלקטרוני בפורמט לאורך ולרוחב. בפורמט קטן יותר, השק יכול לשמש גם כמחזיק טלפון נייד. עבור מכשירים גדולים יותר, החיתוך צריך להיות מותאם בנפרד.