האם אתם מחפשים פעילויות מהנות לפעוטות שיהפכו את אחר הצהריים לסוף השבוע שלכם למהנה יותר יחד? אפשר לעשות הרבה עם חימר דוגמנות פשוט! בין אם אתם מכינים חימר בעצמכם ובין אם אתם קונים אותו מוכן, הוא יתגלה כמגוון יותר ממה שאתם חושבים. אתה יכול לא רק להתעסק איתה עם הדמויות הידועות, אלא גם לבצע פעילויות רבות אחרות. ריכזנו עבורכם כמה רעיונות שתוכלו לנסות כשאתם לישה עם ילדים.

לבנות וללוש עם ילדים

ללוש עם ילדים ולבנות דמויות תלת מימד עם קיסמים, קשיות ופסטה

במקום הדמויות הרגילות העשויות פלסטלינה, תוכלו ללוש צורות תלת מימד עם ילדים. לשם כך, בהתאם לגילך, השתמש בקיסמים או בקשיות פחות מסוכנות, שחתכת לחתיכות באותו גודל. לאחר מכן הילדים משתמשים בבצק ליצירת כדורים קטנים המשמשים חתיכות חיבור לחיבור הקשיות או הקיסמים זה לזה. בדרך זו ניתן לעצב לא רק צורות גיאומטריות פשוטות, אלא גם בתים וצורות מעניינות אחרות.

עֵצָה: אפשר גם לבנות דמויות כאלה עם פסטה. ניתן גם לצבוע אותם בצבע מאכל מראש.

הכין בעצמך בגדים לבובות מפלסטלינה

ללוש בגדים לבובות עם ילדים - חצאיות, שמלות, נעליים ותיקים

בנות אוהבות לשחק עם הבובות שלהן. אז זה רק הגיוני שגם להם יהיה כיף להכין בגדים חדשים. חצאיות, שמלות, נעליים, תיקים ואפילו מכנסיים ניתן ללוש בקלות עם החומר עם ילדים. אתה לא צריך שום דבר אחר למשחק הזה עם חימר וילדך מובטח להיות תפוס במשך זמן רב.

משחקים עם חימר דוגמנות לפעוטות – יצירת הדפסים

ללוש עם ילדים ולהכין הדפסים עם פריטי בית שונים

משחק חימר דוגמנות פשוט שאתה יכול לבחור בו גם לחימר דוגמנות תוצרת בית וגם בחנות הוא זה. אתה יכול לשטח או לגלגל פיסת חימר דוגמנית בכל גודל ואז לעצב אותה עם רשמים. ובאמת תוכל להשתמש בכל פריט ביתי לשם כך, בתנאי שאין סכנת פציעה:

עקבות של הדינוזאורים של ילדך, הדפסים עם מזלג, קש, מסננת, פרחים מתכשיטים ישנים, חותמות, מפתח, מסרק, מטרפה וכו ‘. יש גם גלילים מיוחדים עם תבליט שניתן להשתמש בהם ליצירת דוגמאות רק במהירות ובקלות ויכול להעביר מוטיבים.

העברת תמונות ממגזינים

ללוש עם ילדים ולהעביר מוטיבים מעיתון לפלסטלינה

כדי שהרעיון הזה יעבוד, עדיף להשתמש בפלסטלינה באיכות גבוהה מכיוון שהוא עשוי לא לעבוד עם מותגים זולים. אבל אתה יכול פשוט לנסות את זה. לוחצים מעט פלסטלינה על העיצוב הנבחר של העיתון ולאחר מכן מקלפים אותו שוב. טביעת התמונה צריכה להיות כעת על החימר.

ללוש עם ילדים – גזרו צורות

חותכים פלסטלינה לפעוטות עם חותכי עוגיות ויוצרים צורות

לא ממש רעיון חדש ללישה עם ילדים, אבל כזה שמעניין מאוד את הקטנטנים הוא לחתוך צורות מהחימר בעזרת חותכי עוגיות. ניתן לעשות זאת לחגיגות מסוימות עם המוטיבים המתאימים או ללא נושא. לחג המולד, למשל, אתה יכול פשוט להשתמש בצורות העוגיות הרגילות עם עץ חג המולד, איש שלג, סנטה קלאוס וכו ‘. יש גם צורות ניטרליות כגון פרחים, לבבות, בעלי חיים, צורות גיאומטריות וכדומה שניתן להשתמש בהן..

לקשט לישה עם ילדים וחימר דוגמנות

שחקו בחימר וקשטו בחרוזים, אבנים או קערות

אם תרצו רעיונות למשחק בחימר דוגמנות לילדים בני שנתיים ולפעוטות באופן כללי, זה מתאים גם. כל פיסת חימר דוגמנית פשוט נלחצת שטוחה או מגולגלת ואז ניתן לעצב אותה עם חרוזים, אבנים, כפתורים וחפצים אחרים. עם זאת, אין להשאיר ילד קטן יותר ללא השגחה מכיוון שהחלקים הקטנים עלולים להיבלע. רעיון מצוין נוסף הוא להשתמש במכסה של מגבונים לחים כמסגרת. פשוט מחלקים בו את הבצק ומקשטים אותו לאחר מכן.

רעיונות עם נחשים

מגלגלים הקצפה מחימר דוגמנות ועיצוב אותיות, מספרים או צורות אחרות

הבסיס נוצר על ידי צורות נחש, אותן ניתן להשיג בקלות על ידי גלגול המרק הלוך ושוב על השולחן עם שטוח היד שלך. לאחר מכן תוכל להשתמש בו ללוש דברים שונים עם ילדים, בהתאם לגילם:

  • מיזוג אותיות
  • שלב מספרים
  • חיקוי צורות באמצעות תבנית (לפעוטות)
  • להתעסק עם נחש

לילדים יש דמיון גדול. אתה בטוח יעלה רעיונות נוספים.

קידום מוטוריקה עדינה עם חימר דוגמנות לילדים

רעיון כאלטרנטיבה ללישה עם ילדים - עיצוב חומרי ניקוי מקטרות או שיפודים עם פנינים למיומנויות מוטוריות עדינות

פיסה עבה של חימר דוגמנות, כמה חתיכות חוט קטיפה וחרוזים – זה כל מה שאתה צריך בשביל הרעיון הזה. החוט מוכנס לתוך החימר והכיף יכול להתחיל. פשוט השחילו חרוזים צבעוניים על החוט. כדאי לוודא מראש שהחורים בפנינים גדולים מספיק. לילדים גדולים יותר, אתה יכול גם להשתמש בקיסמים או בשיפודי קבב במקום בחוט.

רעיון לתרגול הצבעים: מיין את צבעי הפנינים לפי צבע הפלסטלינה. שימו שיפודים או חוטים בפלסטלינה בצבע ירוק, סגול, אדום, צהוב ושאר הצבעים. ואז מניחים רק פנינים צהובות על מקל המרק הצהוב, על המקל הירוק רק ירוק וכו ‘..

צבעו תמונות בצורה שונה

כיף עם ילדים בסוף השבוע - עיצוב דפי צביעה עם פלסטלינה במקום צבעים

במקום ללוש רק עם ילדים או לצבוע תמונות, אפשר גם לשלב את שניהם. הדפס תמונות גדולות. בעת בחירת התמונות, וודא שהשטחים שציירים אינם קטנים מדי. מכיוון שחג הפסחא מתקרב בקרוב, אתה יכול, למשל, לבחור ביצי פסחא גדולות כדפי צביעה. להלן מספר תבניות להדפסה. לאחר מכן המשטחים פשוט מודבקים בחימר הדוגמנות. ילדים קטנים יכולים להשתמש בחתיכות קטנות לשם כך ולמלא בהדרגה את האזורים. ילדים גדולים יותר יכולים גם ליצור חתיכות באותו גודל ולהעביר אותן על דף הנייר.

רעיון מצחיק של חימר לדוגמניות לפעוטות - עשו שיער, עיניים, אף, פה וגבות מחימר דוגמנות

עיצוב פנים

צייר ראש ללא פנים על פיסת נייר או הדפס אותו (למשל התבנית למטה). בעזרת חימר הדוגמנות, הילדים יכולים כעת לעצב פנים שונות – חייכנים, עצובים, כועסים, עייפים וכו ‘. כך ילמדו הילדים אילו חלקים בפנים הם המכריעים להבעות הפנים המתאימות..

עיצוב פנים על קערה עם חימר דוגמנות - פעילויות מהנות לילדים

או מה דעתך על הרעיון המצחיק הזה שבו אתה פשוט מדביק את הפלסטלינה על קערת זכוכית כדי ליצור פנים? שיער, עיניים, אף ופה נקבעים בקלות על פני השטח החלקים וכל פנים חדשות מובטחות לגרום לצחוק.

דמויות נושאיות ללוש עם ילדים

רעיונות לילדים עם חימר דוגמנות - הכנת מוטיבים נושאים כמו פרפרים או אוכל

אם אתה מעדיף לבחור את הדמויות הישנות והטובות כרעיונות כיף למלאכת יד וללישה עם ילדים, תוכל גם להחליט על נושא ספציפי שעבורו הילד שלך צריך ליצור דמויות מתאימות. לאביב, למשל, ניתן להכין פרחים, פרפרים, דבורים וכדומה. בחורף מתאימים פתיתי שלג, חג המולד ואנשי שלג וכו ‘או מה עם הנושא “אוכל”? אפשר להכין המבורגרים, נקניקים, פרוסות גבינה, ארטיקים, בננות, גזר ועוד הרבה דברים עם חימר דוגמנות..

רעיון נחמד לאביב עם פלסטלינה וחומרים טבעיים - התעסקו בעץ או בגבעה

ללוש עץ לאביב עם ילדים

אסוף אצטרובלים קטנים, פרחים ועלים ואז הכין עץ כזה. בהתאם לצבעים ולחומרים הטבעיים שבהם אתה משתמש, העץ יכול לייצג עונות שונות. בדוגמה למעלה, צור תחילה גזע עץ מחימר דוגמן חום. לאחר מכן השתמש באובייקט מחודד כדי להוסיף דפוסי קליפה. הפוך את הכתר מעיגולים גדולים ושטוחים בצבע ירוק (לעץ סתיו באדום, כתום וצהוב).

אז אתה יכול לקשט את הכתר בחומרים הטבעיים שנאספו. במקום עץ, אתה יכול לעשות אחו או גבעה עם פרחים ועצים כמו בתמונה למעלה.

לישה עם ילדים ותרגול ספירה

שימוש בחימר דוגמנות לחינוך - לימוד ספירה עם ילדים קטנים

מעצבים את הבצק לכדורים ומניחים אותם בכוסות מאפינס או במיכלים אחרים. הניחו אותו על פיסת נייר ורשמו לידו את המספרים (מ -1 עד 10 למשל). כעת על ילדך ללחוץ על מספר החפצים המתאים לתוך החימר. פנינים, אבנים, כפתורים, אך גם פסטה, חומרי ניקוי צינורות וכדומה מתאימים כאובייקטים.

אגב: שמעת פעם על החול הקינטי המרתק? למד כיצד להכין זאת כאן!

הפוך דמויות מחימר לדוגמא - רובוטים מצחיקים עם אגוזים, ברגים, מהדקי נייר ומנקות צינורות

מגדל עם כפתורים וקשת עם פסטה

לישת מגדל עם ילדים מכפתורים וקשתות עם פסטה ומנקות צינורות

נוף עם חד קרן ומפלצת עשויה קיסמים

רעיונות יצירה ללישה עם ילדים - נוף עם חד קרן ומפלצות

רעיונות עם פסטה, מקלות ארטיק וכפתורים

השראה לעבודות יד עם פעוטות וחימר

תבנית לביצת פסחא עם נקודות ודוגמת זיגזג

עשה זאת בעצמך או קנה אותו - תבנית לביצת פסחא לצביעה

ביצת פסחא עם דפוס פסים להדפסה

רעיונות מרק לפעוטות - השתמשו במרק כדי ליצור פסים צבעוניים על ביצת פסחא

תבנית ארטיק חינם

הכינו גלידה מפלסטלינה עם תבנית חופשית להדפסה

הכינו צב חמוד עם פלסטלינה

תבנית להדפסה לצב

צור קשת צבעונית על נייר עם פלסטלינה צבעונית

רעיונות משחקים לפעוטות - עיצוב דפי צביעה בחימר דוגמנות

מנדלה פשוטה ללישה עם ילדים

מנדלה פשוטה לילדים עם שמש למילוי פלסטלינה

ראש הדפסה ללא פנים

לישה עם ילדים - הדפיסו את הראש ועיצבו אותו בפנים העשויות פלסטלינה

תוכלו לבלות אחר הצהריים מהנים של עבודות יד עם הילדים

לישה עם ילדים - רעיונות לפעילויות מעניינות