כובע סרוגה אדום פשוט עשה זאת בעצמך

כובע חורף לא רק חייב להיות פונקציונלי, אלא גם יפה ולהתאים לסגנון האישי שלכם. שמתם לב פעם לכובעי הסרוגה? אתה יכול לסרוג אותם בעצמך בקלות ועל פי טעמך. גם אם מעולם לא סרגת או סרגת, לא קשה ללמוד כלל. אתה לא צריך שום ידע מיוחד בשביל זה וזו גם דרך מצוינת להעביר את הזמן. אולי הכובע לא יהיה מושלם בהתחלה, אך אל תתייאש. תרגול מביא לשלמות. להלן אנו מציגים עצות מועילות והנחיות בסיסיות לכובעי הסרוגה. לאחר שיצרת כובע אחד או שניים בצבע אחיד בעצמך, תוכל לנסות שילובי צבעים אחרים ולהוסיף נבל אם תרצה.

כובע סרוגה: אביזרים הכרחיים

כובע אביזרי הסרוגה צמר חוט הסרוגה

אתה יכול למצוא כל מה שאתה צריך כדי לסרוג כובע בחנות הצמר או להזמין אותו באינטרנט: צמר בכל איכות וצבע, מחט סרוגה מתאימה, מחט לתפירת חוטים ומספריים קטנים. עבור כובע חורף ומוצרי חורף אחרים כגון צעיפים, כפפות ושמיכות, חוט סריגה בעל תכולת צמר הוא הטוב ביותר. צמר מרינו מעובד לחוט עם פוליאקריליק (בדרך כלל 30% עד 70% או 50% עד 50%). הוא מאופיין בעיבוד טוב ואיכות גבוהה. חוט צמר מתאים למסרגות 6.00 מ”מ – 10.00 מ”מ וניתן לכבס אותו בעדינות ב 30 מעלות. וו הסרוגה בגודל 6.0 נחשב אוניברסלי. ככל שהמחט חזקה יותר, כך הצמר הסריגה יכול להיות עבה יותר. אם אתה רוצה לסרוג באופן רופף או רופף, השתמש בסרגה בגודל 9 או 10.

כובע הסרוגה גודל כובע הסרוגה

להיקף ראש בינוני (52-60 ס”מ) יש צורך בסביבות 150 גרם חוט סרוגה. אם אתה רוצה להוסיף כובע לכובע תוצרת עצמית, אתה צריך 50 גרם חוט. תלוי אם אתה סורג חזק מדי או רופף מדי, המידע על מספר התפרים בתבנית והחוט הנדרש בתבנית יכול להשתנות. לכן תמיד מומלץ לבצע בדיקת סריגה תחילה. אתה סורג ריבוע בגובה ורוחב של 10 ס”מ. אם התפרים והשורות הללו תואמים את המידע בהוראות, תוכל לסמוך עליהם במאה אחוז. אחרת אתה צריך להתאים את אופן העבודה שלך. כדי ליצור מודל פשוט של כובע הסרוגה בעצמך, אתה צריך בין 1.5 ל -3 שעות למתחילים. לוקח עוד 30 דקות להכין בובל. אם מעולם לא סרגת או סרגת, עליך ללמוד מספר מונחים ותפרים בסיסיים לפני כן.

כובע סרוגה למתחילים: מיקום יד

טיפים להנחיות יציבה ביד כובע הסרוגה

מעולם לא סרגת? אז אולי אין לך מושג איך להחזיק את הסרוגה והחוט. אנשים ימניים מחזיקים בדרך כלל את הסרוגה ביד ימין, ואנשים שמאליים-בצד שמאל. ישנן שתי דרכים להחזיק את הסרוגה: מלמטה כמו עט או מלמעלה כמו סכין חיתוך. החוט כרוך סביב האצבע המורה של היד השנייה פעם או פעמיים ומונחה בצורה זו. המתח בחוט או בסרוגה חייב להיות אחיד כך שהתפרים יפים ואחידים.

כובע סרוגה למתחילים

כובע סרוגה כובע חורף צמר אפור רשת גסה

הסרוגה היא אחת הטכניקות הפשוטות ביותר בעבודת יד. בניגוד לסריגה, בעת הסרוגה תמיד יש רק לולאה אחת מעל המחט והטיפול קל יותר. תפר שרשרת משמש כבסיס לחתיכת סרוגה. כאשר סורגים כובע, הוא מעוצב בצורה עגולה ועל ידי הגדלת התפרים באופן שווה, המשיכו לסרוג בסיבוב עד שיהיה עיגול גדול כמו היקף הראש. ואז לא מגדילים יותר תפרים, אלא ממשיכים לסרוג עד שהכובע מספיק גדול.

רשת שרשרת

כובע הסרוג הוראות למתחילים לולאת תפר שרשרת

הבסיס לכל סרוגה אחת שתסרוג אחר כך היא תפר שרשרת. ראשית, לולאה לא נקשרת חזק מדי סביב המסרגה. לתפר השרשרת הראשון המחט נעה משמאל לימין סביב החוט ואז יש להניח אותה מעל המחט. קוראים לזה מעטפה. עכשיו אתה מושך את החוט דרך הלולאה ההתחלתית ונוצרת לולאה בצורת V, שהיא למעשה תפר השרשרת הראשון. לתפר שרשרת נוסף, החוט נאסף עם חוט חדש ונמשך דרך הלולאה הקיימת על המחט.

רשת מוצקה

כובע הסרוגה כובע הסרוגה כובע החורף סליבר עושה בובלי

חתיכת סרוגה מתחילה במספר מקביל של תפרי שרשרת. לאחר תפר השרשרת האחרון, מתווסף תפר שרשרת נוסף או ספירלה. ואז המחט לסרוגה הבודדת הראשונה מוחדרת לתפר השרשרת השני וצריכות להיות שתי לולאות מתחת למחט. לאחר מכן אתה מקבל את החוט עם מעטפה ומושך אותו דרך תפר השרשרת. על המחט להיות שתי לולאות. ואז אתה מקבל את החוט עם מעטפה ומושך אותו דרך שתי הלולאות. עכשיו הסתיימה הסרוגה היחידה הראשונה. אז אתה עובד תפר בודד בכל תפר שרשרת.

כובע סרוגה למתחילים: סרוגה בסיבוב

כובע הסרוגה סרוגה עגולה למתחילים

הדגמים הפשוטים ביותר של כובעי הסרוגה מתחילים מלמעלה עם 4 תפרי שרשרת, שנסגרים במעגל. לשם כך, החוט נמשך לתוך תפר השרשרת האחרון ולאחר מכן דרך הלולאה על המחט. ההתחלה והסוף מתחברים כעת. ואז אתה מתחיל לסרוג בסיבוב כלפי חוץ. לסיבוב הראשון מניחים שתי תפרים בשרשרת, תמיד הכנס את תפר השרשרת השני מהמחט וסרוג סרוגות בודדות. לבסוף, נוצר עיגול רשת קטן.

כובע הסרוג הוראות למתחילים טיפים סרוגים עגולים

מרכיבים שני תפרי שרשרת נוספים למחצית הסרוגה הכפולה הראשונה בתפר השרשרת הראשון. ואז אתה שם מעטפה על המחט. לאחר מכן תפר לתפר השרשרת הבא של מעגל התפרים ומושך את החוט דרכו. על המחט להיות שלוש לולאות. עכשיו אתה מקבל שוב את החוט ומושך אותו דרך כל שלוש הלולאות שעל המחט. המחצית הראשונה של הסרוגה הכפולה נעשית. עבור כובעים סרוגים, ניתן להשתמש בעקרון זה לסרוג חצי סרוגות כפולות בסיבוב. הצורה העגולה של הכובע נוצרת על ידי הגדלת תפרים או סרוגות כפולות באופן שווה בתוך הסיבוב. יש רק חור קטן באמצע.

איך לסרוג כובע למתחילים: הוראות פשוטות

כובע הסרוגה הוראות כובע הסרוגה קצוות הקצה

אתה מתחיל לסרוג את הכובע מלמעלה. תחילה הניחו 4 תפרי שרשרת. סוגרים את אלה במעגל ועובדים חצי סרוגה כפולה בתפר הראשון אחרי המסרגה ואז מסיימים סיבוב נוסף עם חצי סרוגה כפולה. לאחר מכן סרוגים חצי סרוגה כפולה בכל תפר שרשרת של הטבעת ההתחלתית, כך שיהיו לכם סך הכל 11 סרוגות כפולות חצי. בסיבוב השני מכפילים כל תפר אחר – סורגים 22 סרוגים חצי כפולים. בסיבוב השלישי מכפילים כל תפר שלישי – 29 חצי סרוגה כפולה. בסיבוב הרביעי – כפול כל תפר שביעי – 33 תפרים. בסיבוב החמישי, הכפילו כל תפר שמינית – 37 תפרים או אם לא צריך להגדיל יותר, פשוט המשיכו לעבוד 33 חצובות כפולות. בסיבוב השישי עד העשירי אתה ממשיך לסרוג בלי להגדיל. לבסוף הופכים את הכובע ועובדים סיבוב אחד של סרוגה בודדת סביב הכובע כולו. רוחב הכובע מתוקן תלוי אם סרגת את תפרי הסרוגה האחרונים או באופן רופף. משוך את הכובע המוגמר כדי לנסות אותו ותפור את החוטים בדיסקרטיות מבפנים. אם תרצה, תוכל לתפור כובע על כובע. כאן אנו מציגים הוראות פשוטות לעטיפת בובלים.

עטיפת נבל: הוראות

כובע הסרוגה כובע הסרוגה כובע תפר גס

בין אם מדובר בכובע הסרוג בעצמו ובין אם בכובע רגיל, כל כובע יכול להיות מעוטר בכובע יפה. לשם כך תצטרך חתיכה קטנה של קרטון חסון, מספריים חדים ומחט עם אוזן גדולה. עדיף להשתמש באותו חוט המשמש לכובע. בעיקרון, חוטים דקים יותר מתאימים מחוטים עבים. כעת חותכים שתי פרוסות קרטון זהות. קוטר הדיסקים צריך להתאים לגודל הפונפון הרצוי. לאחר מכן חותכים חור באמצע כל דיסק קרטון. החור צריך להיות כשליש מהקוטר הכולל.

כובע הסרוגה הוראת כובע הסרוגה מתנפנפת

כעת הניחו את שני הדיסקים זה על גבי זה ועטפו אותם בחוט עד למילוי החור. לאחר מכן חותכים את החוט לאורך הקוטר החיצוני. לפני הסרת מכונות הכביסה, משוך חוט כפול בין לבין וקשור אותו היטב. קשרו אותו היטב ותוכלו לתפור בעזרתו את הבועה על הכובע. בסיום שולפים את דיסקי הקרטון ומעצבים את הבועה בצורה עגולה ואחידה במספריים מחודדים.

כיצד לסרוג כובע בובלי בעצמך הוראות

ישנן ערכות בובליות מיוחדות מפלסטיק מוצק שניתן להשתמש בהן מספר פעמים. אין ספק שזה יהיה מהיר וקל יותר. הם מורכבים משתי טבעות חצי פלסטיק הנעטפות בנפרד, ואז מקופלות וקשורות. שני החלקים ניתנים לקילוף ולשימוש חוזר.