עטיפות ספרים הן דבר שימושי באמת. מלבד העובדה שהם אמורים להגן על הספר מפני השפעות חיצוניות, הם יכולים להיות גם ממש יפים להסתכל ולהפוך כל ספר לתכשיט ייחודי. כולם מכירים את הסכלים המשמשים לעטוף ספרי לימוד לבית הספר. אבל זה בהחלט לא החומר היחיד שניתן להשתמש בו. להוראות הבאות, נייר ובד משמשים ומעוטרים גם בצורה מאוד אינדיבידואלית ושרירותית. הרשה לעצמך לקבל השראה ולתת לספריך כריכות יפות, כי אנו נראה לך כיצד תוכל להכין עטיפת ספר בעצמך.

הכינו בעצמכם כריכת ספר מבד או מנייר - הוראות פשוטות

הכינו בעצמכם כריכת ספר – כך עטוף ספר בנייר

הכינו בעצמכם כריכת ספר - כך עוטפים ספר בנייר

עוד לפני שאתה מתחיל לעצב, אתה כמובן צריך קודם כל לדעת איך לפתוח ספר מלכתחילה. זה בא לידי ביטוי נפלא בהוראות שלמעלה. קל במיוחד לעבוד עם נייר. לאחר עטיפת הספר, תוכלו להתחיל לקשט ולעצב דפוסים ומוטיבים כלשהם.

הפוך את עטיפת הספר לעצמך בצבעים

הפוך את עטיפת הספר לעצמך ועיצב בצבעים - דפוס גיאומטרי

ניתן לעצב מגוון רחב של מוטיבים ודוגמאות בצבעים פשוטים. עבור הדוגמה הראשונה תצטרך גם נייר נייר כדי להדביק אזורים שונים על המעטפה. אתה יכול ליצור את כל העיצובים שאתה רוצה בעת עיצוב כריכת הספר.

הפוך את כריכת הספר לעצמך וצבע אותו בצבעי אקריליק - מסכה בנייר דבק

פשוט הדביקו את הקלטת וצבעו את האזורים החופשיים בצבע אקרילי. תן לצבע להתייבש לזמן קצר והסר את הסרט. חזור על שלבים אלה עד שאתה מרוצה מהעיצוב שלך.

הפוך את עצמך לכריכת ספר בנייר לבן - דפוס מודרני בצבעים עזים

עשה בעצמך שפריצי צבע על כריכת הספר

צור כתמי צבע על מעטפת הנייר עם צבעי אקריליק

זה אפילו מהיר יותר וקל יותר לקבל נתזי צבע על המעטפה שלך. לשם כך, אתה יכול להרים את הצבע בעזרת כל עזרים: מברשות בגדלים שונים או מברשת שיניים, למשל לתיזים עדינים יותר. להרים צבע בעזרת המברשת ולהקיש מברשת או עיפרון נוסף על המעטפה. תכנן אזורים כלשהם אם אתה עוסק בכריכת הספר בצורה זו. אם אתה משתמש במברשת שיניים, פשוט העבר את האצבע על הזיפים ליד פני המעטפה, כך שהתזה יכולה ליפול על המעטפה.

עֵצָה: צבעי ניאון יעילים במיוחד על רקע שחור.

כריכת ספר טינקר וצביעה עם חותמת תוצרת עצמית

עיצוב כריכת הספר בחותמת תוצרת עצמית עם חוט

פיסת עץ, חוט וצבעים – זה כל מה שאתה צריך אם אתה רוצה ליצור ולעצב בעצמך כריכת ספר בצורה מעניינת זו. עטפו את החוט סביב פיסת העץ מספר פעמים וקשרו אותו היטב. הצד שבו אין קשר, צבע עם כל צבע אקרילי, ולאחר מכן אתה יכול להעביר אותו לספר עם החותמת. אתה תמיד יכול לשנות כיוון או לעצב את הספר כולו או, כמו בדוגמה, לכסות חצי אחד באלכסון בנייר ולחתום רק את החצי השני. התחל עם הצבע הבהיר ביותר וסיים עם הכהה ביותר.

סרט וואשי

הפוך את עטיפת הספר לעצמך בעזרת וואשי טייפ

אפשר לעשות הרבה עם חומר המלאכה הרבגוני הזה. דבר אחד, אתה יכול להשתמש בו כדי לעזור לך לעטוף את הספר שלך במקום כדי להחזיק את הכריכה במקומה. מצד שני, ניתן ליצור בעזרת וואשי טייפ דוגמאות יפות ואפילו מוטיבים במראה פיקסל. זה רק דורש קצת דמיון. מכיוון שקלטת ההדבקה זמינה במגוון רחב של צבעים ועיצובים, אתה מפונק מבחירה!

כריכת ספר מבד עם תפירה ובלי תפירה

רעיון ללא תפירה

הכינו כריכת ספר משלכם מבד ללא תפירה

כיסוי מבד עמיד במיוחד ועמיד במיוחד ולכן דרך מצוינת להגן על הספר היקר שלכם מפני השפעות חיצוניות (למעט מפני לחות). עבור ההדרכה הראשונה שלנו, אתה אפילו לא צריך לתפור. מכיוון שדבק משמש במקום תפר, עליך רק להיזהר שלא להכתים את הספר בדבק בזמן העבודה. כך תוכל להפוך את סוג הכריכה לעצמך לעצמך:

 • חוֹמֶר
 • דבק חם או דבק טקסטיל
 • מספריים
 • סכין חמאה
 • אופציונלי: דבק ריסוס

כריכות ספרים ללא תפירה מבד - הדבקו בדבק ריסוס

חותכים פיסת בד שגודלה כ- 1 עד 2 סנטימטרים מהספר שנפתח מכל הצדדים. הכלל הוא: עדיף לעשות יותר מאשר מעט מדי, כי אתה תמיד יכול לנתק מאוחר יותר. אם הבד מקומט או מקומט, רצוי לגהץ אותו. אם תרצה, תוכל להדביק את הבד לספר. כך תקבלו עטיפת ספר מוצקה יותר שלא תחליק. עם זאת, אם אתה רוצה לעטוף ספרי לימוד או פשוט להשתמש במעטפה באופן זמני, דלג על שלב זה:

הוראות יצירה למתחילים - כריכת ספר מבד ללא תפירה

מורחים את הבד ומסמנים את המרכז (במקום בו אתם רוצים שעמוד הספר יהיה). על מחצלת, ריססו תחילה את גב הספר והניחו בצד ימין של הבד. עמוד השדרה של הספר נמצא על קו האמצע. כעת ריססו גם את החלק הקדמי של הספר, פרשו אותו והדביקו את הבד במקומו.

אם אתה לא רוצה להיצמד, פשוט למקם את הספר באמצע הבד. לאחר מכן חתכו לחלק הבולט על עמוד השדרה של הספר מצד שמאל וימין.

בשביל הדבקה: שמים דבק חם בצד הארוך הבולט, מקפלים אותו ומדביקים אותו לספר. לאחר מכן חזור על שלב זה עם שני הצדדים הקצרים יותר בחלק העליון והתחתון.

רעיון מלאכה פשוט לספרים ולמחברות - הכינו מעטפות משלכם

האם אתה רוצה את הבד לא להיצמד ישירות לספר, מקפלים את הצד הארוך ומהדקים אותו למקומו באופן זמני. הניחו דבק בין שכבות הבד בשתי הפינות החיצוניות ולחצו את שתי השכבות יחד. כעת סמן את המקומות בדפים הקצרים שבהם יהיו הקמטים כאשר תקפל אותם פנימה ותוציא את הספר משם. מקפלים את הצדדים ומגהצים את הקפל. החזר את הספר לאחור, קפל את הבד פנימה והדבק אותו בפינה שבה בדים הצדדים הארוכים והקצרים זה על גבי זה (בפינות).

קפלו ספרים פנימה ללא תפירה - עיצוב שוליות ללא תפרים ודבק

חזור על השלבים גם לצד השני. כעת נותרו רק שתי פיסות הבולט הבולטות על עמוד השדרה של הספר. אתה פשוט מכניס את זה לחלל עמוד השדרה של הספר. אתה יכול להשתמש בסכין חמאה או כל חפץ אחר לשם כך. אם תרצה, תוכל לתקן גם את פיסת הבד הזו בעזרת מעט דבק.

מעטפת טקסטיל DIY עם כמה טיפות דבק בלבד

לתפור את כריכת הספר

תפירת כריכת ספר - מדריך תפירה פשוט למתחילים

 • חוֹמֶר
 • מכונת תפירה
 • סיכות

הנח את פיסת הבד לפניך (צד שמאל כלפי מעלה) ומעליו את הספר הפתוח. מדוד מרחק של כ -1.3 עד 2 ס”מ בחלק העליון והתחתון וכ- 9 עד 10 ס”מ מימין ומשמאל. סמנו את המרחקים ואז חתכו את הבד. מקפלים את הקצוות לכ- 1/4 אינץ ‘, מהדקים אותם במקומם בעזרת סיכות ותופרים מכפלת.

גזרו את הבד, תפרו את המכפלת ועיצבו כיסים לכריכת הספר

מניחים את הספר על הבד ומקפלים על הדפים הימניים והשמאליים. הצמד את הבדים למקומם, אך וודא שיש עדיין מספיק מקום לסגירת הספר והכריכה. תפרו את שתי השכבות יחד לאורך השולי כדי ליצור את הכיסים לכריכת הספר.

הכינו עטיפת ספר משלכם מתוך לבד עם ינשוף

לקשט כריכות ספרים עם מוטיבים עשויים לבד - תבנית לינשוף

הכנת ספר מכסה את עצמך מתוך לבד יש את היתרון בכך שאתה יכול להחליט בעצמך אם אתה מעדיף להדביק או לתפור את הבד. העובדה שאתה יכול רק להדביק אותה היא יתרון במיוחד אם אתה רוצה לקשט את המעטפה במוטיבים, כמו בדוגמה למעלה. הדבקה חוסכת הרבה זמן. גלה כיצד תוכל לגרום לספר זה לכסות את עצמך עם ינשוף:

 • הרגיש בכל צבע
 • חוט רקמה אם אתה רוצה לתפור או להדביק אם לא
 • מספריים
 • עִפָּרוֹן
 • ספר
 • תבנית (ראה סוף המאמר)

רעיון פשוט וחמוד למעטפת לבד

הדפיסו את התבנית של הינשוף, גזרו את האלמנטים הבודדים והעבירו את בדי הלבד. גזרו גם את האלמנטים הללו ותפרו אותם יחד כדלקמן: על ריבוע קטן, תחילה תפרו את גוף הינשוף, אחר כך את הבטן, הכנפיים והעיגולים הגדולים לעיניים, אחר כך את הלבן לעיניים ואת המקור ולבסוף התלמידים השחורים.

לאחר מכן תוכל להפוך את הספר לכריכה בעצמך. אתה צריך יצירה שגודלה בכמה מילימטרים מהספר שנפתח. לאחר מכן תזדקק ליצירה ממנה תכין את שני הכיסים לכריכת הספר. חצו את הקטע הזה. כעת קח את פיסת הלבד הגדולה ותפר את הינשוף בחזית. הפוך אותו ותפור את החלקים הקטנים במקומם בכדי לקבל את הכיסים. אתה סיימת!

עֵצָה: התפר הגס מעניק לעיצוב קסם מיוחד. עם זאת, אם אינך רוצה לתפור את המעטפה, פשוט השתמש בדבק בכל מקום בו התפר יהיה בדרך כלל.

עם קטיפה

עיצוב ספר אלגנטי עם קטיפה כרעיון לספר אורחים

מצפים את כריכת הספר בדבק

מברישים את הספר בדבק ומדביקים היטב את הקטיפה במקום

הדביקו את בד הקטיפה למקומה, קפלו אותה ותקנו אותה בעזרת דבק ומהדקים

חותכים לבד עודף, מורחים דבק ומתקנים בעזרת מהדקים לייבוש

ספר אלגנטי עם קטיפה בצבע כחול

הכינו עטיפת ספר משלכם מקטיפה בכחול אלגנטי - כך זה מתבצע

תבנית לינשוף