מחקר חדש של הוכחת מושג הראה תוצאות חיוביות בטיפול בסוכרת מסוג 2. אם טיפול כזה יראה יעיל, המשמעות היא שחולים יכולים לחיות ללא אינסולין. מחברי המחקר הציגו את המחקר שלהם בשבוע UEG Virtual 2020. זהו כנס שאורגן על ידי גסטרואנטרולוגיה המאוחדת באירופה, ארגון מקצועי ללא מטרות רווח למומחי בריאות העיכול..

קונספט חדש לטיפול בסוכרת מסוג 2

טיפול באינסולין לסוכרת בזריקה

ייתכן שיהיה צורך בטיפול בסוכרת מסוג 2 עם אינסולין אם האדם אינו יכול לשמור על רמת הסוכר בדם ברמות נורמליות. טיפול כזה יכול להיות בצורה של זריקות, עטים, משאבות או משאפים. זה מעורר את התאים בגוף לספוג יותר סוכר בדם. עם זאת, התפיסה של אנשים לגבי תופעות הלוואי של טיפול באינסולין יכולה להיות גבוהה מאוד. כתוצאה מכך, הסיכוי של רופאים לרשום אינסולין הוא פחות. אך אם כן, יתכן וחוליהם אינם נוטלים אינסולין באופן קבוע. כתוצאה מכך, טיפולים שיכולים לסייע במניעת תופעות לוואי נתפסות יכולים להיות מועילים. זה יכול לעזור לאנשי בריאות לוודא שאנשים ממשיכים עם הטיפול שנקבע ולמנוע את הסיכון לבעיות בריאות חמורות.

רופא לגסטרוסקופיה עם התחדשות רירית התריסריון או טכנולוגיה חדשנית dmr כטיפול בסוכרת מסוג 2

בהקשר זה, החוקרים שעומדים מאחורי המחקר הנוכחי השתמשו בטכניקה חדשה שמדענים יישמו לראשונה על בני אדם בשנת 2016. בהתבסס על תוצאות ראשוניות אלה, זה נראה מבטיח. הטכניקה ידועה בשם התרחשות רירית התריסריון (DMR). התריסריון הוא החלק הראשון של המעי הדק של האדם. ב- DMR, השכבה הרירית של התריסריון מורמת על מנת לאפשר את מיצוי האזור החשוף במים מחוממים. זהו תהליך של הסרת התאים באזור היעד. החוקרים שפיתחו טכניקת DMR זו ניסו לשחזר את ההשפעות המועילות של ניתוח בריאטרי (ניתוח מעקף קיבה) על רמות הסוכר בדם באמצעות טכניקה פחות פולשנית. ניתן לבצע DMR על בסיס אשפוז והוא פולשני מינימלי. זהו אנדוסקופ עם קטטר שרופאים משתמשים בו כדי לקבל גישה לתריסריון.

תוצאות מחקר מבטיחות

אישה עם מד סוכר בדם מכינה דגימה מהאצבע שלה

המחקר כלל 16 משתתפים עם סוכרת מסוג 2 שטופלו באינסולין. מבין משתתפי המחקר שהשתמשו בטיפול בסוכרת מסוג 2 עם DMR, 12 (75%) הצליחו להפסיק להשתמש באינסולין. לאחר 6 חודשים, הם הצליחו גם לשמור על רמות הסוכר בדם. הנבדקים ראו גם מספר יתרונות לחילוף החומרים שלהם. רמות HbA1c של המשתתפים, הקובעות את רמת הגלוקוז של האדם, היו כולן מתחת ל -7.5%. לאחר 12 חודשים הוא ירד עוד יותר ל -6.7%. אלה שהגיבו לטיפול ראו את מדד מסת הגוף שלהם יורד מממוצע של 29.8 ק”ג למ”ר (ק”ג / מ”ר) לפני תחילת המחקר ל -25.5 ק”ג 12 חודשים לאחר המחקר. השומן בכבדי המשתתפים ירד לאחר 6 חודשים מ -8.1% ל -4.6%.

מבצע מעקפים גבריים באמצעות טיפול בסוכרת מסוג DM 2 ללא צורך באינסולין

אפילו עבור אותם משתתפים שעדיין נזקקו לאינסולין, הכמות הנדרשת הופחתה מממוצע של 35 ל -17 יחידות ביום לאחר 12 חודשים. חולים רבים עם סוכרת סוג 2 ישמחו מאוד להיות מסוגלים להפסיק את הטיפול באינסולין מכיוון שטיפול כזה קשור לעליה במשקל ואירועים היפוגליקמיים. ההתערבות שילבה שני טיפולים חדשניים. אין פרטים זמינים על תופעות הלוואי של שני הטיפולים (DMR ואגוניסט GLP-1). למרות שטיפול זה בסוכרת מסוג 2 מראה כל כך הרבה הבטחות, יש צורך במחקרים גדולים יותר כדי לברר זאת התוצאות כדי לאשר. חשוב שעדיין לא ברור כיצד ומדוע נראה שהטיפול פועל. מדענים מאמינים שזה עשוי לפעול מכיוון שהתאים הריריים המושפעים מטיפול ב- DMR עוברים שינויים בתגובה לתזונה לא בריאה שיכולה לקדם עמידות לאינסולין..