אנשים רבים הסובלים מאלרגיה לאבקה נאלצים להיאבק במיוחד במעגל הקסמים של שיעול, נזלת וגירוד השנה. אבל מדוע האלרגיה נראית גרועה מהרגיל בשנת 2021? מומחים עונים על שאלת הסובלים מאלרגיה רבים ושם גורמים אפשריים.

אלרגיה גרועה יותר בשנת 2021 עקב שינויי אקלים

אלרגיה 2021 - מדוע התסמינים החמורים יותר הפעם

כפי שרבים כבר חושדים, מגיפת הקורונה היא אחת הסיבות. אבל לא רק. גם שינויי האקלים משחקים תפקיד, ולכן הסובלים מאלרגיה כבר הבחינו בהחמרה בסימפטומים בשנים האחרונות. “שנה אחר שנה, אנו מוצאים ששינויי האקלים הם תורם משמעותי להחמרת התסמינים בעונת האבקה באביב ובסתיו”, אמר קנת מנדז, מנכ”ל וקרן אסתמה ואלרגיה באמריקה. אלרגיה לאבקה 2021 אינה יוצאת דופן.

מצד אחד, יש עלייה בטמפרטורות ומצד שני ריכוזי CO2 באוויר. שני הגורמים מאריכים את עונת האבקה. כיום הוא נמשך 10 ימים יותר מאשר בשנת 1990. בנוסף, עשבים, עצים ועשבים מייצרים 21% יותר אבקה.

האבקה גורמת לצינון, שיעול וגרד

“לצערנו אנו רואים עלייה במספר האבקנים על בסיס שנתי וזה נובע מהתחממות כדור הארץ ועלייה ב- CO2, שלדעתנו משחק תפקיד במספרים גבוהים יותר של אבקה”, אמר פייל גופטה, אלרגיסט, אימונולוג ומנהל רופא רפואי. של מרפאת האלרגיה סומנה. “ספירת אבקה גבוהה יותר פירושה יותר חשיפה לאבקה, מה שאומר יותר סימפטומים אלרגיים למי שאלרגי לאבקני עץ באביב, דשא בקיץ ועשב בסתיו”, הוסיף..

תפקידה של המגיפה

האלרגיה תגדל בשנת 2021 עקב שינויי אקלים ומגיפה

גם עונת האלרגיה הייתה קשה בשנה שעברה. עם זאת, באותה תקופה, בשל המגיפה, אנשים בילו יותר זמן בבית וחבשו מסכות כשיצאו החוצה. השנה אנשים מבלים יותר בחוץ, לפעמים ללא מסכה. זה יכול לעזור להחמיר את האלרגיות מהרגיל, אומרת סטפני לידס, אלרגית ילדים ואימונולוגית ועוזרת בבית הספר לרפואה של ייל..

הנחה נוספת היא שחולי אלרגיה מפתחים סובלנות מסוימת כאשר הם נחשפים לאבקה (או אלרגנים אחרים). אם לוקחים מהם את התקופה הזו (כמו בשנה שעברה), גם הסבילות מצטמצמת. עם זאת, יש צורך במחקר נוסף כדי לתמוך בטענה זו.

כיצד תוכל להגן על עצמך מפני האלרגנים

אתה יכול לעשות את זה:

  • שטפו את הידיים לעיתים תכופות.
  • הרכיבי משקפי שמש וכובע שוליים.
  • השתמש באופן זמני במשקפיים במקום בעדשות מגע.
  • שטיפת העיניים והאף באופן קבוע יכולה גם להקל על הסימפטומים.
  • שמור על חלונות ודלתות סגורים כדי למנוע כניסת אבקה (זה חל גם על מכוניות).
  • שואב אבק לעתים קרובות יותר כדי להסיר אלרגנים מהשטיחים.
  • חיות מחמד הן מגנטים לאלרגנים כמו אבקה. לאחר ההליכה יש לשפשף את הפרווה.
  • הגנת הפה והאף נגד קוביד -19 גם מחוללת פלאים לסובלים מאלרגיה. מסכות N95 במיוחד מספקות הגנה אידיאלית מפני אלרגנים.