פעילויות גופניות רבות מציעות מספר יתרונות בריאותיים. בעזרתם תוכלו לשפר את מצב הרוח, להוריד את לחץ הדם או פשוט ליצור קשר עם חברים. על פי מחקר חדש, אנשים עם פעילות אירובית מספקת נוטים פחות למות ב -29 % ללא קשר לסיבה. הסיכון הנמוך ביותר למוות הוא בפעילות אירובית בעצימות בינונית בין 150 ל- 300 דקות בשבוע.

פעילות גופנית במהלך המגיפה

זכר עץ עייף עם מסכת מגן על סלעים

יותר מכול, מחקר זה תומך ברעיון שפעילות גופנית היא גורם חשוב באורח חיים טוב ויכולה לשפר את הבריאות יחד עם הרווחה במהלך משבר הקורונה. על פי ההנחיות, אנשים צריכים להתאמן במתינות במרץ לפחות 150 דקות בשבוע או להישאר במרץ במשך 75 דקות בשבוע. עם זאת, שילוב של שניהם מציע את האפשרות הטובה ביותר. אנשים צריכים גם לשאוף לעסוק בפעילות גופנית מתונה או בעצימות גבוהה לחיזוק השרירים יומיים או יותר בשבוע. בנוסף, תוצאות המחקר מראות כי אימון אירובי או כוח היה מועיל ברמות המומלצות. יתרונות דומים נראו במקרי מוות ממחלות לב וכלי דם, סרטן ומחלות כרוניות בדרכי הנשימה התחתונות.

גבר מבוגר עם גלישה מוריד את הסיכון למוות באמצעות פעילות גופנית וספורט

למחקר היו כמה מגבלות, כולל היותו תצפיתי, כלומר החוקרים לא יכלו להראות סיבה ותוצאה. משתתפי המחקר גם דיווחו על עצמם עד כמה הם פעילים פיזית. זה לא מדויק כמו שימוש בצג פעילות, המכונה גם מד תאוצה. להתאמן יותר נותן לך יתרון נוסף, אך לא בהרבה. קיים גם סיכון גבוה יותר לפציעות שימוש יתר עם נפחי פעילות גופנית גבוהים יותר. עם זאת, הגידול הגדול ביותר בתועלת מתרחש מוקדם – רק על ידי קום. גם אם לא תעקוב אחר ההמלצות, תקבל יתרונות בריאותיים משמעותיים אם לא תתייצב.

מניעת מחלות באמצעות ספורט

קבוצת אימונים אירוביים קשישים בפארק תרגילים מומלצים לשבוע

הטבות אלה חלות גם על אנשים הסובלים ממחלות כרוניות, כל עוד הם מתאמנים בבטחה. אז לפעמים זה יכול להיות אומר לדבר עם רופא קודם. זה מודגש הן במחקר החדש והן בהנחיות הפעילות הגופנית. למרות הראיות, מעט מאוד אנשים עומדים בהנחיות אלה. מחברי המחקר החדש מצאו כי רק 16 אחוזים מהאנשים עמדו בהנחיות לפעילות גופנית הן לאימון אירובי והן לאימון כוח. זה פחות מ -23.2 אחוזים בתקופות קודמות. החוקרים מציינים כי “חוסר זמן” מרתיע אנשים מסוימים מלהתאמן ומציעים שמי שנלחץ לזמן יתמקד בפעילויות אירוביות בגלל היתרונות הגדולים יותר שנמצאים במחקר זה..

ביצוע תרגילי יוגה בחוץ לרווחה ופעילות גופנית

הדרך שבה חיזוק השרירים במחקר מקשה על השוואה ישירה של תרגילים אלה עם פעילויות אירוביות. פעילויות חיזוק השרירים התבססו על התדירות שאנשים עשו אותן, ולא על כמה זמן. זוהי הדרך שבה ההנחיות סופרות זאת. עם זאת, היתרונות הבריאותיים של סוג זה של תרגיל תלויים גם בכמות שאתה מתאמן. זה שוב תלוי בסוג התרגיל ובמספר החזרות והסטים. בנוסף, סוגים מסוימים של פעילות גופנית, כגון אימון משקל לב וכלי דם ואימוני אינטרוולים בעצימות גבוהה, HIIT, יכולים לשלב הן חיזוק אירובי והן שרירים. אפילו יוגה יכולה להיות אירובית ובניית שרירים כאחד, שלא לדבר על גמישות רבה יותר, איזון וקואורדינציה.