במחקר חדש, חוקרים מצאו כי כשירות גופנית מגיל 60 יכולה להפחית את הסיכון למחלות לב ב -11 אחוזים. לעומת זאת, הפסקת פעילות גופנית ופעילות גופנית סדירה מעלה את הסיכוי למחלות לב ב -27 אחוזים. לכן, המחקר מראה שמעולם לא מאוחר מדי להתחיל להתאמן כדי להישאר בכושר טוב.

בריא ללב עם כושר מגיל 60

כושר מעל 60 מחקר חדש לבריאות הלב טוב יותר

לכן, על פי המחקר החדש, הזדקנות לא נותנת לך מושג להתאמן. במקום זאת, מדענים גילו כי בעל גוף מאומן הפחית את הסיכון למחלות לב ושבץ, אפילו בשנות הזהב. המחקר קובע שרמת הפעילות הנדרשת להשגת הטבה זו הייתה כשעת ריצה בשבוע.

"זה עולה בקנה אחד עם מחקרים על שיטות טיפול אחרות שמראות בבירור שלעולם לא מאוחר מדי לשפר את המצב", הסכים דר. מייקל מיאמוטו, קרדיולוג בבית החולים מיסיון בדרום קליפורניה. "זה גם עולה בקנה אחד עם מחקרי פעילות גופנית אחרים שמראים שמי שמתאמן מאוחר יותר יקבל מכך תועלת קלינית."

גבר מבוגר שעושה כפיפות בטן בצד ואימוני כושר לגיל השלישי

החוקרים בדקו יותר ממיליון גברים ונשים בני 60 ומעלה. כולם קיבלו שני בדיקות בריאות רצופות, תחילה בין 2009 ל -2010 ולאחר מכן מ -2011 עד 2012. כל אחד מהם נשאל שאלות לגבי אורח חייו ופעילותו הגופנית. החוקרים חישבו את מספר הפעילות הגופנית המתונה והנמרצת בשבוע ואת השינויים בין בדיקות הבריאות.

להיות בחדר כושר להתאמן ולהזדקן עם סיכון נמוך למחלות לב

יותר מעשרים אחוז מהקשישים הלא פעילים בבדיקה הראשונה הגדילו את פעילותם הגופנית בפעם השנייה. לאנשים אלה היה סיכון מופחת של 11 % למחלות לב וכלי דם.

"לא הופתענו מהתוצאות מכיוון שציפינו ליתרונות הקרדיווסקולריים של פעילות גופנית אצל מבוגרים." כך אמר מחבר המחקר הבכיר Kyuwoong Kim, סטודנט לתואר שני במחלקה למדעים ביו -רפואיים בבית הספר לתארים מתקדמים באוניברסיטה הלאומית בסיאול..

מהות מחקרית

קשיש הולך בפארק עם אוזניות ומחצלת

אנשים בני 60 ומעלה שעוסקים בספורט יותר הפחיתו את הסיכון למחלות לב וכלי דם ב -11 אחוזים. לעומת זאת, הסיכון לאנשים החיים בישיבה גדל ב -27 אחוזים, על פי מחקר חדש. קשישים עם מוגבלויות או מחלות כרוניות כמו לחץ דם גבוה או סוכרת נהנים אף הם מפעילות גופנית. מומחים אומרים כי מומלץ לדבר עם הרופא שלך לפני שתתחיל להתאמן על מנת למצוא את המסלול הטוב ביותר לגילך ולכושרך..

למידע נוסף על המחקר פה.