מדעני קיימברידג ‘פיתחו שיטה חדשה לחיזוק רכיכות בעזרת מיקרו -חומרים למאבק בסימפטומים של מחסור תזונתי. אלה יכולים לגרום לבעיות בריאות חמורות במקרים מסוימים. הצוות עובד כעת עם יצרני דגים גדולים כדי לבדוק עוד יותר את טכנולוגיית האנקפסולציה שלהם, או מה שמכונה “כדורי ויטמין”..

למנוע תסמינים של מחסור בחומרים מזינים

כמוסה תוסף תזונה ויטמין D שמן דגים אומגה 3 חומצות שומן

יותר משני מיליארד אנשים ברחבי העולם סובלים ממחסור בתזונה. לעתים קרובות הדבר מוביל למגוון רחב של בעיות בריאות חמורות. עם זאת, חיזוק מזונות עם מיקרו -חומרים הוא כבר תקן תעשייתי לשיפור בריאות הציבור. מדענים ממחלקת הזואולוגיה של קיימברידג ‘שיתפו פעולה עם BioBullets מבוסס קיימברידג’. לפיכך, הם רוצים להטעין מחדש את אחד המקורות הבריאים והמקיימים ביותר של חלבון מן החי. דיוויד אולדרידג ‘בשיתוף הסטודנט דיוויד וילר הכין את המיקרו -קפסולה הראשונה. הוא פיתח אלה במיוחד כדי לספק חומרים מזינים למולים. אלה מועילים לבריאות האדם. “ויטמין כדורים”, המוגנים בפטנט על ידי חברת BioBullets של Aldridge, מותאמים לגודל, לצורה, לציפה ולאטרקטיביות של רכיכות..

סיר צדפות מבושלות

המחקר שפורסם הוא בעל ערך במיוחד מכיוון שכאשר אנשים אוכלים מולים, הם צורכים את האורגניזם כולו, כולל המעיים. המשמעות היא שהצרכנים מעכלים את החומרים המזינים שצרכו בעלי החיים. זה הופך מולים ליעד אידיאלי לביצור חומרים מזינים. במעבדה שלהם בקיימברידג ‘, המדענים בדקו מיקרו קפסולות מועשרות בוויטמין A וויטמין D על מעל 100 צדפות כדי לקבוע את המינון האופטימלי. הם גם ציינו כי יש להאכיל זאת במשך 8 שעות לקראת סוף התקופה שלאחר הקציר כאשר צדפות מוחזקות במיכלי ניקוי.

תוצאות מחקר

מחסור בוויטמין D עם שמש מונע תסמינים של מחסור בחומרים מזינים

הצוות מצא כי צדפות מועשרים סיפקו פי 100 יותר ויטמין A ויותר מפי 150 ויטמין D מהגרסאות הרגילות. עם זאת, חשוב מכך, הם עלו בצורה דרמטית על הסלמון, אחד המקורות הטבעיים הטובים ביותר של ויטמינים אלה. הצדפות המבוצרות סיפקו פי 26 יותר ויטמין A ויותר פי 4 ויטמין D מסלמון. המדענים גילו כי מנה של שניים בלבד של רכיכות טעונות שלהם מספקת מספיק ויטמינים A ו- D. זה יכול לכסות את הקצבה היומית המומלצת לאדם. המולים עתירי חלבון מבשר בקר, עשירים בחומצות שומן אומגה 3, ומכילים כמה מהרמות הגבוהות ביותר של מינרלים חשובים מכל מזון המבוסס על בעלי חיים. ובכל זאת, החומרים המזינים שהם מספקים באופן טבעי אינם סבירים להתייחס לתסמינים של מחסור תזונתי.

להילחם בסימפטומים של מחסור בחומרים מזינים עם מולים וצדפות מועשרים

רכיכות אלה גם קיימות מאוד לחקלאות. טביעת הרגל האקולוגית שלהם קטנה בהרבה מבשר או דגים מן החי. בנוסף, הם עולים אפילו פחות מאשר גידולי צמחים רבים כמו חיטה, סויה ואורז. עם זאת, החוקרים מציינים במחקר הצביע על כך שצרכנים באזורים עניים יותר, שבהם המחסור בוויטמין הוא השכיח ביותר, נוטים יותר לקנות מזונות מועשרים שהם מעט יותר יקרים. יש לבצע רכישות נוספות לשימוש בכדור תוסף. הם מעריכים כי ביצור מעלה את עלות הכנת הצדפה ב -0.0056 דולר בלבד.