במחקר חדש על מחלות זיהומיות ילדים, אנשי מקצוע רפואיים בחנו כיצד נגיף הקורונה מתנהג בתינוקות. המחקר כלל 18 תינוקות, שלאף אחד מהם לא הייתה היסטוריה רפואית משמעותית. תינוקות מתחת לגיל 90 יום שבדקו חיוביים ל- COVID-19 נחשבו בדרך כלל לבריאים מכיוון שלא הראו סימפטומים. מחברי המחקר מצאו פגיעה מועטה או ללא דרכי הנשימה בהם. לעתים קרובות חום היה הסימפטום העיקרי או היחיד, נכתב בדיווח של אן & בית החולים לילדים רוברט ה. לוריא בשיקגו, המופיע בכתב העת Journal of Pediatrics.

קורס מחלות ונגיף קורונה בתינוקות

הרופא בודק סימפטומים של נגיף קורונה בתינוקות בבית החולים

למרות שיש נתונים מוגבלים על תינוקות עם COVID-19, התוצאות מצביעות על כך שנגיף הקורונה בתינוקות מאופיין בעיקר במחלות קלות. בנוסף, יתכן שאין סיכון גבוה יותר להתקדמות מחלות קשות, כפי שדווחו רופאים במקור מסין. לרוב התינוקות במחקר היה חום, דבר המצביע על כך שנגיף הקורונה (COVID-19) עשוי להיות גורם מרכזי להיבדק מחום של תינוקות, במיוחד באזור של פעילות קהילתית נרחבת. עם זאת, הערכת זיהום חיידקי אצל תינוקות צעירים עם חום עדיין נותרה חשובה.

צילומי רנטגן של ריאות תינוקות עקב נגיף קורונה בקרב תינוקות

מתוך 50 אחוז מהתינוקות שאושפזו בשירותי האשפוז הכלליים של בית החולים, אף אחד מהם לא נזקק לחמצן, סיוע נשימתי או טיפול קריטי. אינדיקציות להכללה היו בעיקר תצפית קלינית, ניטור האכלה והדרת זיהום חיידקי עם אנטיביוטיקה תוך ורידית אמפירית בתינוקות מתחת לגיל 60 יום. מבין התינוקות שאושפזו בבית החולים, שישה מתוך תשעה תינוקות סבלו גם מתסמינים במערכת העיכול. אלה התאפיינו בתזונה לקויה, הקאות ושלשולים. תסמיני נשימה עליונים של שיעול וגודש קדמו להופעת הסימפטומים הנ”ל. עם זאת, לתינוקות צעירים היה גם עומס ויראלי גבוה להפליא בדגימות האף שלהם, למרות מחלות קליניות קלות.

חומרת התסמינים

האם המודאגת בודקת את תינוקה שזה עתה נולד בחום גבוה

לא ברור אם וירוס הקורונה מתרחש אצל תינוקות רק עם חום. בנוסף, הרופאים עדיין לא יודעים בוודאות אם החולים הקטנים עם בדיקת SARS-CoV-2 חיובית זקוקים לאשפוז. כך שההחלטה להתקבל לבית החולים מבוססת במידה רבה על גיל, הצורך בטיפול מונע בזיהומים חיידקיים, שיקול דעת קליני והתאמת טיפול המשך. קיימת אפשרות להשתמש בבדיקות קורונה מהירות בתינוקות כדי לקבוע את מצבם של תינוקות בריאים מבחינה קלינית עם חום. מחברי המחקר גם הבחינו בייצוג יתר של האתניות באמריקה הלטינית במדגם התינוקות שלהם עם COVID-19. בשיאה של מגיפת שיקגו, למעלה מ -40 אחוז מהמקרים היו ממוצא אמריקאי לטיני.

אמא עם מסכת מגן ועגלה מסתובבת בפארק במהלך מגיפת COVID-19

הגישה לביטוח בריאות הייתה מוגבלת בכמה שיטות טיפול בסיסיות בילדים. התרגול הפנה ילדים סימפטומטיים לחדר המיון. גישה מוגבלת לטיפול טל -רפואי יכולה גם היא להיות גורם. לבסוף, סיכוי גבוה יותר להיחשף למגע ממושך עם משפחה המתגוררת בבית או עם בני משפחה שעבדו מחוץ לבית במהלך מגפה זו..