על פי הסקרים האחרונים, כל אדם שלישי בגרמניה לוקח כל יום תוספי מזון או ויטמינים וכל אדם רביעי לוקח יותר מאחד ביום. התכשירים אמורים לחזק את המערכת החיסונית שלנו, לשפר את הביצועים שלנו, לעזור לנו לרדת במשקל או לתקן מחסור בוויטמין. לקבוצות מסוימות של אנשים כמו נשים בהריון, נשים שעוברות את גיל המעבר, טבעונים וצמחים או אנשים עם אלרגיות למזון יש בדרך כלל צורך גבוה יותר בחומרים מזינים וויטמינים מסוימים. עם זאת, על מנת שלתוספים אלו תהיה השפעה חיובית על הבריאות, יש לקחת בחשבון כמה היבטים חשובים בעת נטילתם. תוכל רק לברר האם תוספי תזונה מועילים והרבה עצות מועילות במאמר שלנו!

ויטמינים ותוספי תזונה השפעה יתרונות תזונה בריאה

בצורה של כמוסות, אבקה, טבליות או נוזלים – תוספי תזונה עם מגוון רחב של מרכיבים זמינים כעת בכל הצורות האפשריות והטווח גדל במהירות משנה לשנה. בין אם בבית המרקחת, בסופרמרקט, בבית המרקחת או אפילו באינטרנט – את רוב המוצרים הללו ניתן להשיג ללא מרשם וזמינים כמעט בכל מקום. עם זאת, כמה תוספי תזונה עלולים לגרום לתופעות לוואי לא נעימות ולכן מומלץ לפנות תחילה לייעוץ מרופא.

האם תוספי תזונה מועילים? – מעל לכל, שימו לב למינון הנכון!

תוספי תזונה מועילים לתקן תופעות לוואי של מחסור בוויטמין באכילה בריאה

תוספת ויטמינים וחומרים מזינים מסוימים הגיונית רק אם אתה סובל ממחלה מסוימת או אם יש לך מחסור מאושר כגון מחסור בוויטמין B12. וכמו בכל דבר אחר, אותו דבר חל על תוספי תזונה שהכמות יוצרת את הרעל ומסיבה זו עליך בהחלט להקפיד על המינונים המומלצים על ידי היצרן בעת ​​נטילתם ולא לחרוג מהם. למרות שהתזונה לא יכולה לצרוך יותר מדי ויטמין או חומר מזין, הסיכון למנת יתר של תוספי תזונה הוא גבוה למדי. מינון גבוה מדי עלול להוביל לתופעות לוואי לא רצויות רבות כגון הקאות, שלשולים או כאבי בטן. במקרים קיצוניים, זה יכול אפילו לגרום לבעיות בריאות חמורות כגון נזק לכבד.

תוספי תזונה לקיחת עצות תזונה בריאה הכנות לחוסר ויטמין

  • ברזל – יש צורך בזהירות מיוחדת בעת נטילת תוספי ברזל ויש לעשות זאת רק תחת פיקוח רפואי. ברזל הוא מינרל חיוני לגוף האדם, שתפקידו העיקרי הוא להעביר חמצן לרקמות. הוא ממלא תפקיד חשוב בשמירה על תפקוד השרירים והמוח, כמו גם על המערכת החיסונית שלנו. מנת יתר של ברזל מעלה באופן משמעותי את הסיכון למחלות לב וסרטן. אם אתה נתקל בסימפטומים כגון התכווצויות בטן, עקצוץ בחזה או כאבי פרקים, בהחלט עליך להפסיק ליטול אותו ולבקש מרופא לבדוק אותך.
  • ויטמינים A, D ו- E הם "מסיס בשומן" ויטמינים. המשמעות היא שהעודף מאוחסן ברקמת השומן ובכבד. כמו ברזל, מנת יתר של ויטמינים אלה עלולה לסכן חיים.

קח את ההכנות רק על פי הוראה ספציפית

תוספי תזונה טיפים מועילים לצריכת ויטמינים על כמה פירות וירקות ביום בריאים

אפילו תוסף התזונה הטוב ביותר אינו טוב אם לוקחים אותו לא נכון. מסיבה זו, חשוב מאוד שתקרא בעיון את התווית של כל תרופה שאתה עומד לקחת. בעוד שחלק מהמוצרים נלקחים בארוחה לצורך אפקט מיטבי, יש ליטול אחרים על בטן ריקה. בנוסף, ויטמינים ומינרלים מסוימים יכולים להשפיע על ספיגה או יעילות של תרופות מסוימות. ויטמינים מסיסים בשומן, למשל, תמיד צריכים להילקח עם ארוחה עתירת שומן, מכיוון שזו הדרך היחידה לתמוך בספיגה.

תמיד קרא בעיון את התוויות

תוסף תזונה הנוטל את השפעת ההכנות של מחסור בוויטמין

בבחירת תוסף וכדי שתוספי התזונה יהיו הגיוניים, חשוב במיוחד לקבל מידע מדויק על המרכיבים שהוא מכיל.

  • חלק מהיצרנים מציעים הטבות לא ריאליות או מבטיחים תוצאות מהירות מדי.
  • גם אם כמה מוצרים מסווגים כ "אורגני" אוֹ "באופן טבעי" זה לא אומר שהם מתאימים לך או שאין להם תופעות לוואי. לכן חשוב לקרוא בעיון את התווית שעל האריזה או להתייעץ עם רופא.
  • חלק מהמוצרים מבטיחים לא לגרום לתופעות לוואי – כפי שכבר צוין, רוב תוספי התזונה מרוכזים ביותר והסיכון למנת יתר הוא לצערי גדול מדי.

יש ליטול אותו בזמן האופטימלי

תוספי תזונה טיפים מועילים לבליעה באכילה בריאה הרזיה

על מנת שתוספי התזונה יהיו שימושיים, גם זמן הצריכה ממלא תפקיד חשוב מאוד. זה תלוי בעיקר למטרה שלשמה אתה לוקח אותם.

  • חלקם מספקים לך אנרגיה ויכולים להוביל להפרעות שינה בלילה, בעוד שאחרים מרגיעים יותר ובכך מקדמים שינה בריאה.
  • אם על התווית "בלי אוכל" המשמעות היא שצריך לקחת את תוספי התזונה 30 דקות לפני הארוחה או שעתיים לאחר הארוחה. לדוגמה, תמיד יש ליטול תוספי ברזל על בטן ריקה, בעוד שאבץ נספג טוב יותר בגוף בערב לפני השינה..

היזהר מאינטראקציות בין תרופות

נטילת ויטמינים ותוספי תזונה טיפים לאכילה בריאה

מספר תוספי תזונה עלולים ליצור אינטראקציה מזיקה עם תרופות מסוימות. לדוגמה, סנט ג’ון יכול להפריע להשפעות של גלולות למניעת הריון או תרופות נוגדות דיכאון. אסור ליטול מוצר המכיל ויטמינים K ו- E או ג’ינגקו בילובה עם מדללי דם. אז לפני שאתה שוקל לקחת תוספי תזונה, עליך להתייעץ תחילה עם רופא המשפחה שלך.

אחסן את התוספים כראוי

תוספי תזונה שימושיים בעת נטילת ויטמינים אפקט

כדי למנוע תאונות, שמור תמיד מזון ותרופות מהישג ידם של ילדים. בנוסף, תמיד יש לשמור את המוצרים באריזה של המוצר. קרא על האריזה אם עליך לאחסן אותו במקרר או בארון כהה בטמפרטורת החדר.

תוספי תזונה מועילים באכילה בריאה מנת יתר של ויטמין מסוכן