האם שינויי אקלים יכולים להוביל למחסור בבירה? הגרמנים באופן מסורתי מתקררים עם כוס בירה, במיוחד בתקופות חום ארוכות. אבל בקרוב האידיליה הזו יכולה להיות נחלת העבר. יותר ויותר מומחים בחקלאות חוששים ששינויי אקלים עלולים להוביל לירידה בתשואות השעורה. בשנים האחרונות יש יותר ויותר תקופות חום ארוכות, שהשעורה הרגישה לא סובלת היטב. אפילו באביב החקלאים במדינות הפדרליות הדרומיות יכולים להרגיש את ההשלכות של שינויי האקלים טוב מדי: לתקופות יבשות ארוכות יש השפעה שלילית מאוד על שעורה המלטה הגדלה. אם התחזיות נכונות, מחירי הבירה עלולים לעלות ברחבי הארץ. האם בירה הופכת למוצר יוקרה?

האם שינויי אקלים יכולים להוביל למחסור בבירה? השנה, החקלאים מצפים פחות שעורה

שינויי אקלים יכולים להוביל למחסור בבירה, גלי חום יכולים להוביל לכמויות נמוכות

במשך יותר מחמש שנים דיווחו החקלאים בחלקים הדרומיים של גרמניה על גלי שמש וחום אגרסיביים במיוחד. הימים החמים כבר מתחילים באמצע מאי, מה שיש לו השפעה שלילית מאוד על תפוקת התבואה. זו יכולה להיות סיבה מיוחדת לדאגה לחובבי הבירה. מכיוון שתקופות יובש ארוכות יותר הופכות להיות נפוצות יותר והמצב עלול להחמיר בעתיד. כי השעורה, כאחד המרכיבים החשובים בייצור בירה, רגישה לחום.

שינויי אקלים למחסור בבירה, בירה הופכת למצרך יוקרה

הנזק שהשמש החזקה גורמת לצמח ניכר רק כאשר מאוחר מדי. סוחרים גרמנים מצפים גם לרווחים נמוכים יותר השנה. הדבר אינו בעייתי באופן ישיר עבור היצרנים, מכיוון שלרובם יש רשתות נרחבות של ספקים ברחבי העולם. אבל זה יכול להיות יקר עבור הצרכן, כי במקרים אלה גם עלויות ההובלה של השעורה מחו”ל כלולות במחיר הסופי.

האם שינויי אקלים יכולים להוביל למחסור בבירה: מחקר חדש מצביע על כך

שינויי האקלים למחסור בבירה תפוקת השעורה יורדת

מחקר שנערך על ידי מדענים סינים מאוניברסיטת בייג’ינג מציע כי יצרני הבירה יתקשו במאה ה -21. בהתבסס על תחזית מזג אוויר הצליחו המדענים להראות כי צפויים גלי חום נוספים במאה זו. הם עלולים להוביל להפסדים גדולים לחקלאות. בסך הכל התשואות יכולות להיות בין 30% ל -40% פחות.

שינויי האקלים למחסור בבירה תפוקת השעורה יורדת

אך מכיוון ששעורה משמשת גם כמזון לבעלי חיים, נותרו עוד פחות דגנים ממה שהניח במקור ליצרני הבירה. זה עשוי להיות בעייתי במיוחד עבור מדינות כמו ארה”ב, ברזיל, צ’ילה וסין. כי צריכת הבירה שם גבוהה במיוחד. אבל גם בגרמניה, בירה צפויה להפוך למצרך יוקרה ב -50 השנים הקרובות.