עייפות חזותית ועיניים עייפות קשורים בדרך כלל לעבודה. ברוב המקרים זה קשור לשעות הארוכות שאנשים מבלים מול המחשב. על פי הסטטיסטיקה, תלונות כאלה משפיעות על יותר מ -80 אחוזים מהעובדים במשרדים שונים. מסיבה זו, אין זה מפתיע שעיניים עייפות נתפסות כרוע קטן של הזמן המודרני. עם זאת, ישנן סיבות אחרות לכך, והנה הרעיונות הנפוצים ביותר וכמה תרופות ביתיות שיסייעו במניעת מתח שכזה.

עיניים עייפות והתסמינים שלהן

עיניים עייפות בגלל סימפטומים וסיבות בעבודה

התסמינים השכיחים ביותר הם רגישות לאור, ראייה מטושטשת ועיניים מגרדות, מגורות ועייפות שהופכות אותן לאדומות ויובשות. לידיעתך, עיניים יבשות נגרמות כתוצאה מהפרשת דמעות לא מספקת. עכשיו בואו נראה את הגורמים האחראיים בשתי הפסקאות הבאות.

אשת עסקים מעסה את עיניה במהלך יום העבודה

הסיבה השכיחה לעיניים עייפות היא חשיפה ממושכת למסך המחשב. לרוע המזל, זהו גורם בלתי נמנע שהופך נפוץ יותר בחברה המודרנית שלנו. עם זאת, עייפות חזותית יכולה להתרחש עקב סיבות אחרות כגון קריאה, זמני נהיגה ארוכים ותאורה מוגזמת או לא מספקת.

עייפות חזותית יכולה להיגרם גם על ידי מצבים מסוימים הקשורים ישירות לעיניים. אלה כוללים הפרעות כגון אסטיגמציה והיפראופיה, פזילה (פזילה) ומגוון הפרעות בעיניים..

כפי שכבר הבהרנו, העיניים הופכות אדומות ויבשות כשהן עייפות. זה יכול להוביל לקושי או ראייה כפולה. שלא לדבר על זה, כתוצאה מכך, יכול להשפיע על איכות העבודה. הדבר ניכר בעיקר בירידה בריכוז, קריאה איטית ומידע לא מובן.

נקט באמצעי נגד כדי להקל

הילד משתמש בטיפות עיניים

חשוב לטפל בעיניים כדי להימנע מבעיות רציניות בעתיד. עם זאת, יש כמה טיפים שכדאי ליישם בחיי היומיום שלך כדי לשפר את בריאות העין שלך באופן טבעי ב -100%. התרכז בשתי טכניקות שאסור לזלזל בהן.

לדוגמה, קמומיל הוא עשב ארומטי הידוע ביכולתו להרגיע עיניים נפוחות ועייפות. מספיק להשרות שתי שקיות תה קמומיל במים חמים ואז לתת להן להתקרר ואז להניח אותן על העפעפיים למשך כ -20 דקות. אז תה קמומיל הוא אופציה מצוינת.

הצייר שומר את עיניו בידיו בגלל עייפות

שיטה נפוצה נוספת למתן הקלה מעיניים עייפות היא על ידי החדרת פרחי אוכמניות. התהליך זהה לקמומיל: מרחו את התכשיר הספוג בכותנה על העפעפיים למשך כ- 5-10 דקות.