אנשים שמשלימים את התזונה שלהם עם מזון ומשקאות פלבנואידים, כולל תה, תפוחים וגרגרים, עלולים לגרום לירידה בלחץ הדם, על פי מחקר שנעזר באמצעים אובייקטיביים להאכיל אלפי תושבי בריטניה. התוצאות, שפורסמו ב- Scientific Reports, בדקו את התזונה של יותר מ -25,000 איש בנורפולק שבבריטניה. החוקרים השוו את מה שהמשתתפים אכלו עם לחץ הדם שלהם.

מחקר מזונות פלבנואידים מועילים

מזונות פלבנואידים כמו אוכמניות עשירים בנוגדי חמצון ויורדים בלחץ הדם

שלא כמו רוב המחקרים האחרים שבדקו את הקשר בין תזונה לבריאות, החוקרים לא הסתמכו על משתתפי המחקר שידווחו על תזונתם. במקום זאת, הם מדדו אובייקטיבית את קליטת המזון הפלבונואידי באמצעות סמנים ביולוגיים תזונתיים. אלה אינדיקטורים לצריכת מזון, חילוף חומרים או מצב תזונתי הקיימים בדם. ההבדל בלחץ הדם בין אלה עם 10% הנמוכים לאלה עם 10% הגבוה ביותר מהצריכה היה לפיכך בין 2 ל- 4 mmHg. הדבר דומה לשינויים משמעותיים בלחץ הדם. אלה ניתן לראות אצל אנשים שעושים דיאטה ים תיכונית או גישות תזונתיות לסיום יתר לחץ דם. למרבה הפלא, השפעה כזו הייתה בולטת יותר בקרב משתתפים הסובלים מלחץ דם גבוה.

רופא עם מד לחץ דם בודק את המטופל בבית החולים

פרופסור גונטר קוהנלה, תזונאי מאוניברסיטת רידינג, הוביל את המחקר. מחקרים קודמים עם אוכלוסיות גדולות הסתמכו תמיד על נתונים שדווחו על עצמם כדי להסיק מסקנות. עם זאת, זהו המחקר האפידמיולוגי הראשון בסדר גודל כזה שבדק אובייקטיבי את הקשר. לכן המדענים שמחים לראות שיש גם קשר משמעותי ומשמעותי בין צריכת פלבנואידים לבין לחץ דם נמוך יותר. המתודולוגיה של המחקר חשובה לא פחות. זהו אחד המחקרים הגדולים ביותר שאי פעם השתמשו בסמנים ביולוגיים לתזונה כדי לחקור תרכובות ביו -אקטיביות. השימוש בסמנים ביולוגיים הקשורים לתזונה כדי לאמוד את צריכת תרכובות המזון הביו-אקטיבי נחשב מזמן לתקן הזהב למחקר.

תוצאות מחקר

לחזק את המערכת החיסונית ולקחת תוספי תזונה

פיתוחו, אימותו ויישומו של הסמן הביולוגי התאפשר רק הודות למחויבות ארוכת הטווח של כל העובדים. בניגוד לנתונים תזונתיים שדיווחו על עצמם, סמנים ביולוגיים תזונתיים יכולים לקחת בחשבון את השונות העצומה בהרכב המזון. לכן, המדענים יכולים לייחס בבטחה את האסוציאציות הנצפות למזונות העתירי פלבנואידים. זה מצביע על כך שהגדלת צריכת הפלאבן -3 על ידי הקהל הרחב עלולה להקטין את השכיחות הכוללת של מחלות לב וכלי דם.

פילה סלמון במחבת ומזון פלבנואידים לאכילה בריאה

מחקר זה מספק תובנות חשובות במספר הולך וגדל של מסמכים. בנוסף, אלה מדגימים את היתרונות של מזונות פלבנואידים בבריאות ותזונה. אולם מרגש עוד יותר, היכולת להשתמש בסמנים ביולוגיים אובייקטיביים. זה אפשר לצוות להימנע מהמגבלות המשמעותיות הקשורות לגישות קודמות.