בעיות עיכול קשורות לרוב לתזונה לקויה והן משפיעות על אנשים רבים, אך מזונות לעצירות הם פתרון בריא. עצירות היא מצב מאוד לא נוח שיכול להפריע לחיי היומיום. עם זאת, כדי להיפטר ממנה, מספיק לבצע כמה שינויים קטנים באורח החיים. צריכת מוצרים טבעיים יעילים ומזונות עצירות בשילוב עם פעילות גופנית קלה יכולה לעזור.

אילו מזונות יעילים לעצירות?

אישה עם בעיות קיבה שמחזיקה בבטן בגלל עצירות לאחר תזונה לא בריאה

קידום בריאות המעיים הוא שלב קריטי, אך דורש תשומת לב מיוחדת. בעיות מעיים מסוימות כגון עצירות עלולות לשבש את העיכול ובכך להשפיע על חיי היומיום הרגילים. הגורמים השכיחים ביותר לעצירות כוללים מתח, שינויים בהרגלי האכילה ו / או התזונה והריון וגיל המעבר. למרבה המזל, ברוב המקרים מספיקים כמה צעדים פשוטים כדי להקל על אי הנוחות בבטן. וכפי שכבר הוסבר, מדובר בפעילות גופנית ובצריכת מזונות מותאמים שאפשר להתמקד בהם.

פירות וירקות עשירים בסיבים כמזון נגד עצירות

הסיבים התזונתיים שולטים למשל בתיאבון ועוזרים לעיכול. הם מרכיב חיוני במאבק נגד עצירות, אך רק אם הם נצרכים במידה. המינון היומי המומלץ הוא לפחות 30 גרם. בחר דגנים מלאים, קטניות כמו עדשים, חומוס ושעועית לבנה ואדומה. אגוזים ופירות יבשים כמו שזיפים הם גם חלק מהאפשרויות הטובות ביותר. הגדל בהדרגה את צריכת הסיבים שלך כדי להימנע מנפיחות בבטן.

צורכים פירות וירקות טריים

פירות יער ופירות כמו גם עגבניות ותפוחים מכילים סיבים לבריאות מעיים טובה יותר ותזונה בריאה

בנוסף להיותם עשירים בוויטמינים ומינרלים, פירות וירקות הם מקורות מצוינים לסיבים תזונתיים. מוצרים טבעיים כאלה הם בין המזונות המועדפים ביותר לתזונה מאוזנת. הודות לתכולת המים הגבוהה שלהם ולשלשלים טבעיים כגון סורביטול, פירות כגון פירות יער מקדמים ומקלים על התהליכים במעי. עם זאת, אם יש לך גזים, שכח מירקות גולמיים ובחר במקום מזון מבושל לעצירות, שקל יותר לעיכול את המעיים..

מזון פרוביוטי לעצירות

האדם שופך קפיר לכוס, מזון פרוביוטי נגד עצירות חיידקי חומצה לקטית

פרוביוטיקה היא טרנד של ממש בעולם האכילה הבריאה ומומלצת בעקביות על ידי גסטרואנטרולוגים. יש להם יתרונות רבים למערכת העיכול. מיקרואורגניזמים חיים אלה שואפים לחזק את פלורת המעיים הקיימת כבר באורגניזם שלנו. בהתאם, זה עוזר להילחם בשלשולים, אלרגיות וחוסר סובלנות ללקטוז. בנוסף, הם בני ברית מצוינים בטיפול בתסמונת המעי הרגיז. חיידקי חומצה לקטית וביפידובקטריה הם הפרוביוטיקה הידועה ביותר ומוצאים בעיקר במוצרי חלב מותססים. כדי לסייע לעיכול, מומחים ממליצים לצרוך יוגורט וחלב מותסס באופן קבוע.

שתי כוסות מלאות וקנקן מלא במים צלולים

חשוב גם לחות טובה. שתיית מים כל יום היא מחווה מועילה במיוחד לגוף, במיוחד כשהוא חם. לחות נכונה נוטה להגדיל את נפח תכולת המעיים ולווסת את תנועות המעיים. לכן אנשים צריכים לצרוך 1-2 ליטר מים מדי יום. ישנם גם משקאות לא ממותקים ולא מוגזים כגון תה, תה צמחים, מרק וכן הלאה. אל תשכח לשלב מזון כזה עם פעילויות ספורט על מנת שתוכל לשמור על מצב בריאות אופטימלי.