יש כל כך הרבה סיבות לכלול את האוכמניות בתזונה. הם לא רק טעימים, אלא גם בריאים ללב ולמוח. עכשיו יש יותר ויותר מחקרים כיצד אוכמניות יכולות אפילו לעזור לשלוט ברמת הסוכר בדם.

רמת הסוכר בדם עולה לאחר האכילה

ארוחת בוקר בריאה עם כוסמת ואוכמניות

לאחר שאכלת ארוחה או חטיף, מערכת העיכול שלך מפרקת פחמימות לגלוקוז, וההורמון הנקרא אינסולין מסדיר את רמות הסוכר בדם. “אינסולין מבטיח שהגלוקוז נכנס לתאים, שם ניתן להשתמש בו כדי לייצר אנרגיה”, מסביר האנדוקרינולוג ד”ר. דינה אדימולם.

באדם בריא עולה רמת הסוכר בדם בדרך כלל מיד לאחר האכילה בְּ-. ואז האינסולין מתחיל לפעול וכך גם רמת הסוכר בדם בדרך כלל חוזר לשגרה שעתיים לאחר האכילה. סוכרת מסוג 2 מתרחשת כאשר הגוף אינו יכול להשתמש באינסולין כראוי או שאינו מייצר ממנו מספיק.

“אנשים הסובלים מסוכרת מסוג 2 נאבקים בהתנגדות לאינסולין”, אומר ד”ר. Adimoolam. “המשמעות היא שאנשים הסובלים מסוכרת מסוג 2 מייצרים אינסולין, אך גופם עמיד בפני השפעות האינסולין, מה שמוביל לרמות סוכר גבוהות בדם”.

מחקר חדש שפורסם בכתב העת Nutrients מצא כי צריכת אוכמניות יכולה לסייע לגוף לווסת את רמת הסוכר בדם במספר דרכים..

לאכול אוכמניות טריות עם פרוסת לחם לבן

במחקר, חוקרים אספו דגימות דם מהמשתתפים זמן קצר לאחר שאכלו אוכמניות טריות עם פרוסת לחם לבן. משתתפים אלה אכלו גם 150 גרם אוכמניות ביום במשך שישה ימים, ודגימות הדם שלהם נלקחו ביום השביעי, ממש לאחר אכילת פרוסת לחם ללא אוכמניות. כמו כן נלקחו דגימות הדם של קבוצת ביקורת.

רק 15 דקות לאחר האכילה, למשתתפים היה את זה אכלו אוכמניות עם פרוסת הלחם הלבן שלהם, שיא גלוקוז נמוך יותר מאשר קבוצת הביקורת. זה מצביע על כך שצריכת אוכמניות יכולה לעזור לגוף לווסת את רמות הסוכר בדם לאחר צריכת פחמימות פשוטות כמו לחם לבן. החוקרים חושדים שזה יכול לנבוע מתהליכים מסוימים המתרחשים במערכת העיכול לאחר צריכת אוכמניות.

אוכמניות משפרות את רגישות הגוף לאינסולין

הם גם מצאו שלמשתתפים שאכלו אוכמניות במשך שישה ימים לא היו הבדלים משמעותיים ברמות הסוכר בדם מקבוצת הביקורת. עם זאת, למשתתפים שאכלו אוכמניות בששת הימים הקודמים היו רמות אינסולין נמוכות יותר מקבוצת הביקורת שעתיים לאחר צריכת הלחם. תוצאות אלו מצביעות על כך שהצריכה היומית של אוכמניות משפרות את רגישות הגוף לאינסולין. מחברי המחקר מציעים כי הסיבה לכך היא כי לאוכמניות יש השפעות נוגדות חמצון ואנטי דלקתיות.

חשוב לציין כי נבדקי המחקר הפעילו מעט או ללא תנועה. “פעילות גופנית הופכת את השרירים לרגישים יותר לאינסולין, מה שמוביל לשיפור אפשרי ברמות הסוכר בדם”, אומר ד”ר. Adimoolam.

כך הראה המחקר בקרב גברים הסובלים מסוכרת מסוג 2

אוכמניות מיובשות בהקפאה

מחקר חדש זה עוקב אחר מחקר מהשנה שעברה שבדק באופן ספציפי את צריכת האוכמניות בקרב גברים הסובלים מסוכרת מסוג 2 ומצא כי צריכת אוכמניות מיובשות בהקפאה משפרות את הפרמטרים הבריאותיים כמו רמת הגלוקוז והאינסולין, לחץ הדם ואפילו רמות כולסטרול..

אוכמניות מכילות פוליפנולים ואנתוציאנינים הידועים כמפחיתים דלקת בכל הגוף. “יש הסבורים כי בסוכרת מסוג 2 יש מרכיב של דלקת המחמיר את עמידות האינסולין”, אומר ד”ר. Adimoolam. “אנתוציאנינים יכולים להשפיע על הדלקת הכרונית בסוכרת מסוג 2, שיכולה לשפר תיאורטית את רמות הסוכר בדם. עם זאת, אין לנו נתונים מקיפים התומכים בממצא זה “.

עם זאת, אם יש לך סוכרת מסוג 2, אכילת אוכמניות עלולה להיות גם חיסרון. בעוד האנתוציאנינים יכולים לשחק תפקיד כלשהו בסיוע לגוף שלך לווסת את רמות הסוכר בדם, “פירות כמו אוכמניות מכילים פרוקטוז, שגם הוא בעל השפעה הפוכה ומעלה את רמות הסוכר בדם”, אומר ד”ר. Adimoolam.

אישורים:

חומרים מזינים 2021, צריכה חריפה של אוכמניות ותוספת אוכמניות לטווח קצר משפרות את ניהול הגלוקוז ורמות האינסולין בנבדקים יושבים

ההתפתחויות הנוכחיות בתזונה (9 במרץ 2020) השפעת צריכת אוכמניות על פרמטרים בריאותיים קרדיומטבוליים בגברים עם סוכרת סוג 2: ניסוי בן 8 שבועות, כפול סמיות, אקראי, מבוקר פלצבו.