מגדר התינוק אינו גנטי, כך עולה ממחקר חדש שבדק נתוני אוכלוסייה משבדיה מאז 1932. העובדה שלחלק מההורים יש רק בנים, אחרים רק בנות ועדיין זוגות אחרים מגדלים נציגים משני המינים אין שום קשר לגנים, כפי שחלקם הניחו בעבר.

חזו את המין של התינוק?

המגדר של התינוק - האם זה גנטי או לא

בהנחיית ראלף קוג’ה-הלקולה, צוות ממכון קרולינסקה בסולנה בחן את הנתונים של 3.54 מיליון בני אדם וילדיהם. אלה היו רק נתוני אוכלוסייה משוודיה. בהערכת המידע, החוקרים משוודיה, אוסטרליה ומדינות אחרות מצאו כי אין קשר בין הגנים של ההורים למין התינוק. כמו כן, למין הילד הראשון אין קשר לזו של הילדים הבאים.

הערכות מחקר על מין התינוק - האם הגנים של ההורים משחקים תפקיד

בדרך זו, החוקרים הפריכו את ההנחה הרווחת שלגנים ההורים יש השפעה על מין צאצאיהם. מחקרים קודמים הראו שזוגות עשירים יותר נוטים ללדת בנים, בעוד שאנשים אטרקטיביים נוטים יותר להביא ילדות. עם זאת, על פי התוצאות האחרונות של Kuja-Halkola וצוותו, גם המחקרים הללו אינם נכונים. זה רק אישר את העובדה שיותר בנים מאשר בנות נולדים ברחבי העולם.

מין גנטי תלוי בכרומוזומים

מגדרי הילדים נוצרים באופן אקראי, תלוי איזה כרומוזום יורש מהאב

כך שאינך יכול לקבוע או להשפיע על מין התינוק מראש. בסופו של דבר, מדובר בכרומוזומים וליתר דיוק אם הילד יורש כרומוזום X (לבנות) או Y (לבנים) וזה בתורו פועל באופן אקראי. כך שכל מי שהאמין בעבר שניתן לקבוע את מין הילד מראש לפני שהתפתחו איברי המין של העובר ברחם האם טעה, על פי תוצאות המחקר.

הגנים של ההורים אינם משפיעים אם הילד הופך לילד או לילדה

המחקר על מין התינוק פורסם בכתב העת "הליכים ב" פורסם על ידי האגודה המלכותית הבריטית ומאי פה ניתן לקרוא.