שניים בנושא "קנאביס רפואי" מחקרים שפורסמו מצביעים על כך שקנבינואידים אינם ממלאים תפקיד בכאבים הקשורים לסרטן עד כמה שאנו יודעים כיום. כאב כרוני משפיע בין 19% ל -37% מהמבוגרים במדינות מפותחות. לעתים קרובות הם קשורים לנדודי שינה, כולל קושי להשיג חביון ולהתעורר מוקדם.

שימוש לקנאביס רפואי

מכשיר האזנה לסטטוסקופ עם עלה של מריחואנה

במחקר הראשון, החוקרים ביקשו לברר מה ההשפעה של קנאביס רפואי על בעיות שינה אצל אנשים מעל גיל 50 עם כאבים כרוניים שנמשכים לפחות שנה. הם דירגו את איכות השינה ואת ציוני הכאב של 128 אנשים שטופלו במרפאת כאבים מיוחדת. 66 מהם השתמשו בקנאביס רפואי לטיפול בבעיות השינה שלהם ו -62 לא.

תמצית קנבינואידים שמן קנאביס למטרות רפואיות הפרעות שינה סרטן כאב

בסך הכל, אחד מכל ארבעה (24%) הצהיר שהם תמיד התעוררו מוקדם ולא יכולים יותר להירדם. אחד מכל חמישה משיבים (20%) אמר שהם תמיד מתקשים להירדם. בערך אחד מכל חמישה (27%) דיווח שהתעורר בלילה. המשתמשים נטלו את התרופה בכמות של כ 31 גרם לחודש במשך 4 שנים בממוצע. רובם (69%) עישנו אותו, כאשר כ -20% השתמשו בשמן קנאביס או בקיטור.

לאחר ששקלו גורמים פוטנציאליים בעלי השפעה כמו גורם כאב ממוצע, גיל, מין, שימוש בכדורי שינה אחרים או תרופות נוגדות דיכאון, מעשני מריחואנה היו נוטים פחות להתעורר בלילה מאשר לא משתמשים. עם זאת, לא היו הבדלים בין שתי הקבוצות מבחינת זמן השינה או תדירות ההתעוררות המוקדמת.

ניתוח נתונים של שני המחקרים

מחקר על שימוש בקנאביס כתרופה לכאבים ובעיות שינה

ניתוח אחר של דפוסי השינה של משתמשי הקנאביס מצא שתדירות השימוש קשורה לקושי רב יותר להירדם ולהתעורר בתדירות גבוהה יותר במהלך הלילה.. "זה יכול להצביע על התפתחות סובלנות. " זה מה שהחוקרים מציעים, למרות שהם מכירים בכך שמשתמשים תכופים יותר עלולים לחוות יותר כאב. הם גם מדוכאים או חרדים, אשר בתורם יכולים להיות מקושרים לבעיות שינה נוספות.

זה היה בעיקר מחקר תצפיתי. ככזה, הוא אינו יכול לקבוע שום סיבה מדוע מספר המעורבים היה קטן. לא היו פרטים על השעה ביום שאנשים השתמשו בקנאביס. "לתוצאות יש השלכות עצומות על בריאות הציבור, לאור האוכלוסייה המזדקנת, השכיחות הגבוהה יחסית של בעיות שינה באוכלוסייה זו והשימוש הגובר במריחואנה רפואית. "

מחקר שני

שינה טובה קנאביס רפואי לא מועיל בטווח הארוך

במחקר השני, החוקרים ביקשו לברר אם תמצית THC ותרופות שאושרו המכילות קנאביס יכולות להיות יעילות להקלה על כאבי סרטן. הם חיפשו נתונים מניסויים קליניים שהשוו בין השימוש בקנבינואידים לאופיואידים להקלה על כאבי סרטן אצל מבוגרים..

המדענים איחדו את הנתונים מחמישה מחקרים רלוונטיים עם 1,442 אנשים. הניתוח שהתקבל הראה כי השינויים בציוני ממוצע עוצמת הכאב לא היו שונים בין אלו הנוטלים קנבינואידים לבין אלו הנוטלים אופיואידים. בנוסף, קנבינואידים היו קשורים לסיכון גבוה יותר באופן משמעותי לתופעות לוואי כגון נמנום ונמנום.

החוקרים מקבלים כי דירוג כאב אינו יכול להיות המדד הטוב ביותר ללכידה מספקת של מורכבות הכאב המתמשך. למרות זאת, הם מסיקים כי היתרונות של תרופות חייבים להיות גדולים יותר מהחסרונות אם הם יהיו שימושיים. "סקירה שיטתית זו מספקת הוכחות טובות לכך שקנבינואידים אינם ממלאים תפקיד בכאבים הקשורים לסרטן ", אתה כותב.