מדריך TikTok של אמריקאי כיצד להתכונן "תה בריטי", שהפך לוויראלי ביוני הותיר את הבריטים המומים – בעיקר בגלל השימוש השנוי במחלוקת במיקרוגל במקום בקומקום לחימום מים לתה. כעת מדענים נכנסו לדיון ונראה שהם אישרו את מה שבריטים רבים יודעים אינסטינקטיבית במשך שנים: מים המחוממים במיקרוגל זה פשוט לא אותו דבר.

מיקרוגל מחממת נוזלים בצורה לא אחידה, כך שהנוזל בחלק העליון של המיכל חם בהרבה מהנוזל שבתחתית, מצא צוות של מדענים סינים. המחקר שלה פורסם ביום שלישי בכתב העת "AIP התקדמות מהמכון האמריקאי לפיזיקה" מְשׁוּחרָר.

עדיף לחמם מים לתה בקומקום

כאשר מחממים נוזל, מקור החימום – למשל תנור או קומקום חשמלי – בדרך כלל מחמם את המיכל מלמטה. כך מתרחש תהליך הסעה, בו הנוזל החם עולה ומחמם את האזורים הקרירים למעלה. זה מוביל בסופו של דבר לטמפרטורה אחידה בכל המיכל.

מיקרוגל משתמשים בגלים אלקטרומגנטיים לחימום מזון ונוזלים. מכיוון ששדה חשמלי זה מחמם את המים מכל הזוויות (לא רק מלמטה), תהליך הסעה אינו מתרחש והנוזל בחלק העליון של המיכל חם בהרבה מהנוזל שמתחת.

מיקרוגל מחממים נוזלים בצורה לא אחידה, כך שהנוזל חם הרבה יותר בחלק העליון של המיכל

המדענים מאוניברסיטת המדע האלקטרוני & הטכנולוגיה הסינית אמרה כי יתכן שמצאו פתרון לבעיה זו. הם פיתחו מכסה מתכת כסוף של שבעה סנטימטרים שאמור להפחית את שדה החשמל בחלקו העליון ולהוביל לטמפרטורה אחידה יותר.

למרות שזה נראה סותר עצות ארוכות שנים לא להכניס מתכות למיקרוגל, באוקינג זנג, אחד ממחברי המחקר, אמר שכן "עדיין בטוח" ומבני מתכת דומים שימשו בבטחה בסירים של סיר אדים במיקרוגל וכיריים אורז.

מחממים מים לתה במיקרוגל

האם זה מסיים את הוויכוח על הדרך הטובה ביותר להכין תה? לצערי לא. בעוד קומקומים יכולים לחמם מים בצורה אחידה יותר, מחקרים מדעיים אחרים הראו כי מיקרוגל טובים יותר בהפקת תרכובות מועילות כמו קטצ’ינים, קפאין ותיאנין מתה. קטצ’ין תה ירוק (Camellia sinensis) הם נוגדי חמצון רבי עוצמה שיש להם יתרונות בריאותיים פוטנציאליים.

אז מה זה אמור להיות? לחמם מים לתה מהר יותר במיקרוגל או בקומקום? ההחלטה היא שלך.

עדיף לחמם מים לתה בקומקום