אחת מחברות הייעוץ הגדולות בעולם, דלויט, הדגישה במחקר חדש את הרכיבה העירונית כחשובה מאוד לתחבורה עירונית עתידית. דלויט פרסמה את המחקר על הפופולריות הגוברת של אופניים כאמצעי תחבורה ברחבי העולם, במיוחד בערים. החברה טוענת שחידושים טכנולוגיים, כגון אופניים חשמליים (אופניים חשמליים), יניעו את צמיחת הרכיבה על אופניים ברחבי העולם.

רכיבה על אופניים ידידותית לסביבה בעיר

אמצעי תחבורה עירוניים עתידיים לאופניים חשמליים

המחקר צופה כי מספר נוסעי האופניים בערים רבות בעולם יוכפל עד שנת 2022. חידושים טכנולוגיים, כגון חלקי אופניים וכלים לתכנון עירוני, מסייעים במידה רבה לדלק צמיחה זו. האופניים בשנים הקרובות יפחיתו את התנועה וישפרו משמעותית את איכות האוויר בערים. עם זאת, הדבר נכון במיוחד לערים המאוכלסות בכבדות.

רכיבה על אופניים ירוקים בעיר פשוט משפרת את התנועה

ההשפעה של כל כך הרבה יותר אופניים על הכביש, וכתוצאה מכך פחות כלי רכב, עלולה להיות משמעותית ולהוביל לשינוי חברתי. בדרך זו, למשל, ניתן לייעל את תנועת כלי הרכב, דבר שיצמצם במידה ניכרת את העומס. יותר רוכבי אופניים ופחות זיהום הם גם חדשות טובות לבריאות הציבור. זה הופך להיות חשוב עוד יותר כאשר אתה משפיע על גידול האוכלוסייה העתידי, במיוחד בערים שמערכות התחבורה שלהן כבר מגיעות לגבולותיהן. על פי המחקר, עוד 2.5 מיליארד בני אדם יחיו בערים עד שנת 2050. כדי לשים את זה בפרספקטיבה, האו”ם דיווח כי 1.7 מיליארד בני אדם חיים בערים בשנת 2018.

חידושים טכניים

תכנון עירוני ניווט אופניים מאפשרים חדשנות טכנית

דלויט גם סבורה שהעלייה הדרמטית הזו ברכיבה על אופניים לעבודה ניזונה במידה רבה מחידושים טכנולוגיים בענף. גישות חדשניות כאלה הופכות את הרכיבה בעיר לקלה יותר ויותר אטרקטיבית עבור רבים.

“צמיחה זו ברכיבה על אופניים מבוססת על מספר חידושים טכנולוגיים שונים, כולל ניתוח ניבוי, עיצוב מוצרים ויישומים, קישוריות אלחוטית, כלים לתכנון עירוני דיגיטלי, חלקים מודפסים בתלת מימד וחשמול”, נכתב במחקר..

התפקיד של אופניים אלקטרוניים ברור כאן. למרות המחלוקות שהן עוררו, כמו האותנטיות של אופניים אלקטרוניים כאופניים אמיתיים ודאגות בטיחות בנוגע למהירויות גבוהות יותר, אלה נשארות חלופה טובה יותר לעת עתה. כפי שמציין המחקר, גם זה לא בדיוק מושג חדש. הפטנט הראשון לאופניים חשמליים נוצר בשנת 1895.

זריחה על אופניים בכביש עם מכוניות

במילים פשוטות: אופניים אלקטרוניים הופכים את הנסיעה לקלה יותר ומאפשרת לאנשים רבים יותר לעשות זאת. דיווחים אחרים מאשרים כי אופניים חשמליים הופכים יותר ויותר לחלופות טובות יותר לרכבים. על פי דלויט מספר האופניים האלקטרוניים ברחבי העולם צפוי לעלות מ -200 מיליון ל -300 מיליון בין 2019 ל -2023.