מגזין טיים כינה את הפעילה הסביבתית השבדית גרטה תונברג, הנלחמת במשבר האקלים, איש השנה בדירוג שלה. הנערה בת ה -16 היא האדם הצעיר ביותר שהוכר. בנאום ויראלי שנשא בפסגת האקלים באו”ם בספטמבר, היא זכתה לתשומת לב בינלאומית על כך שהאשימו מנהיגים בעולם בחוסר מעש במשבר האקלים. היא ביקרה שוב את מנהיגי העולם בכנס COP25 בשבוע שעבר.

מגזין טיים עם גרטה תונברג על השער

העמוד הראשון של מגזין הזמן עם גרטה תונברג לבושה במעיל גשם צהוב

"תונברג הפך להיות הקול הגדול ביותר בשאלה הגדולה ביותר של הפלנטה והאווטאר של שינוי דור רחב יותר בתרבות שלנו. זה קורה בכל מקום, מהקמפוס בהונג קונג ועד לאולמות הכנסים בוושינגטון." כך כתב העורך הראשי של מגזין טיים אדוארד פלסנטל.

מדי שנה מציג המגזין את האדם, הקבוצה, התנועה או הרעיון המשפיע ביותר מ -12 החודשים האחרונים. זה היה בשנה שעברה "השומרים". זוהי קבוצת עיתונאים שהותקפו על עבודתם. בשנת 2017 זה היה "שוברי השתיקה", קבוצת האנשים שהגיעה לדווח על התנהגות מינית. אנשי העבר של השנה כוללים את אדולף היטלר, האייתוללה חומייני ויוסף סטלין.

גרטה תונברג בת ה -16 היא הפעילה השבדית נגד משבר האקלים

"אנו מתארים אותו כאדם שהשפיע ביותר על כמה אירועים במהלך השנה, לטוב ולרע. אבל אני באמת חושב שהזמן הוא על האנשים והרעיונות שמעצבים את העולם, ואדם השנה הוא על האנשים שמעצבים את השנה", פלסנטל אמר השבוע לראיון ל- CNN עסקים.

הגיע הזמן לשנות את העולם

הפעילה הסביבתית הירוקה גרטה תונברג כאדם השנה 2019

ביום רביעי חשף פלסנטל את איש השנה בתוכנית "היום". בכך סיפר עוד על עלייתו של טונברג משום מקום. "היא הייתה מפגינה בודדה לפני 14 חודשים עם שלט צבוע ביד. גרטה הביאה מיליוני אנשים ברחבי העולם ב -150 מדינות לפעול בשם כדור הארץ. הרשימה הקצרה של השנה כללה את דונלד טראמפ, ננסי פלוסי, מודיעים והמפגינים בהונג קונג.

מגזין טיים הכריז גם על הזוכים בארבע קטגוריות חדשות. ספורטאי השנה הם הספורטאים מקבוצת כדורגל הנשים האמריקאית. בדרן השנה הוא ליזו ואיש העסקים של השנה הוא יו”ר דיסני בוב איגר. לאחר ההכרה של "השומרים" בשנה שעברה טיים מגזין יצר קטגוריה חדשה המתאימה לקבוצה אחרת "אפוטרופוסים" להכיר. אלה הם שעמדו כדי להגן על שלטון החוק וסיכנו את הקריירה שלהם.

הצפה בוונציה כסימן לשינוי האקלים עם גרטה תונברג במים

עובדי ציבור בקטגוריה זו כוללים את "מלשין" מארי יובאנוביץ ‘, השגרירה וויליאם טיילור, פיונה היל, סגן אלכסנדר ווינדמן ומארק סנדי. לדברי פלסנטל, מגזין טיים בחר לבחור את הזוכים בקטגוריה במקום להכיר באופן חלקי בסגנית האלופה. הסיבה לכך היא שהמגזין כיום עצמאי ואינו עוד חלק מקונגלומרט.

מארק בניוף, יו”ר Salesforce ואשתו לין בניוף כתבו בשנה שעברה את מגזין הזמן של Meredith Corp. קנה. "כל הכותרות של Time Inc. החלו מחוץ לזמן, ואז היינו חלק מחברה. זה היה נהדר, אבל עכשיו אנחנו בעצמנו ברגע זה שבו נוכל להשיב את המורשת הזו. כל אלה הם תחומים שאנו מכסים. תמיד דיווחתי על זה, אבל בתוך Time Inc. היו כמה מגבלות על מה שאנחנו יכולים לעשות.