למרות שיש צורך בבדיקות נוספות, מדענים סבורים כי אלה המחלימים מנגיף הקורונה צריכים לתרום פלזמת דם. זה יכול לסייע לחולים קשים לפתח עמידות לזיהום. בגלל זה, גורמי בריאות סינים קראו ביום שני לאותם מטופלים שהביסו את הנגיף לתרום דם. רופאים יכולים להפיק מזה פלזמה על מנת לטפל בכך באנשים חולים קשים אחרים.

לתרום פלזמת דם עמידה

תרומת פלזמה בדם מחולי קורונה

יצרני התרופות עובדים קשה כדי לפתח חיסון וטיפול במגיפה. מספר ההרוגים עלה לאחרונה ל -1,770 בני אדם בעוד שהנגיף הדביק יותר מ -70,500 ברחבי סין. פלזמה מחולים שהחלימו מדלקת ריאות הנגרמת על ידי COVID-19 מכילה נוגדנים. אלה יכולים לסייע בהפחתת העומס הנגיפי בחולים קשים. גורם מטעם ועדת הבריאות הלאומית הסינית הודיע ​​על כך במסיבת עיתונאים ביום שני.

הכינו שקית לפלזמת דם

"ברצוני לבקש מכל החולים המרפאים לתרום את הפלזמה שלהם על מנת שיוכלו להביא תקווה לאנשים חולים באורח קשה", אמר גו יאנהונג. הוא ראש אגף המינהל הרפואי של ועדת הבריאות. 11 חולים בבית חולים בווהאן, מוקד המחלה, קיבלו עירוי פלזמה בשבוע שעבר. דיווחה סאן ינרונג מהמרכז הביולוגי של משרד המדע והטכנולוגיה.

"מטופל אחד כבר השתחרר, אחד יכול לקום מהמיטה וללכת, והאחרים כולם מחלימים", היא אמרה.

שלוש דגימות דם מונחות זו ליד זו

השיחה מגיעה ימים לאחר שיצרנית המכשור הרפואי בסין דיווחה על תוצאות מוצלחות ממחקר בבית החולים הראשון של ווהאן. China National Biotec Group Co. מסרה בפוסט בפרופיל WeChat הרשמי שלה כי חולים קשים שקיבלו חליטות פלזמה השתפרו בבריאות תוך 24 שעות..

"מחקרים קליניים הראו כי עירוי פלזמה מחולים שהורפאו הוא בטוח ויעיל", אמרה שמש.

תורמי דם ייבדקו כדי לוודא שהם אינם נושאים עוד את הנגיף, אמר וואנג גויאנג, רופא ראשי בבית החולים הראשון באוניברסיטת פקין..

טכנאי מעבדה אדום שיער ממלא דגימת דם לתוך מבחנה

"אנו לוקחים פלזמה רק מדם שנתרם, ולא מכל הדם", הוא אמר. "רכיבים אחרים של הדם, כולל תאי דם אדומים וטסיות, מוזרמים חזרה לתורמים."