חוקרים בריטים מתכוננים לסקר צעירים בריאים באמצעות זיהום קורונה מרצון. הם היו הראשונים שהודיעו על תוכניות להשתמש בטכניקה השנויה במחלוקת לחקר המחלה. הדבר עשוי להאיץ את פיתוחו של חיסון, אשר יסייע בהתאם לסיום המגיפה.

מה תורם לזיהום מרצון בנגיף הקורונה??

הרופא מזריק זיהום מרצון עם חיסון לקורונה לזרוע העליונה של מטופל

סוג מחקר זה, המכונה אתגר אנושי, משמש לעתים רחוקות. אכן, חלק מהאנשים מחשיבים את הסיכון לערוך מחקר מסוג זה באנשים בריאים אחרת כבלתי מוסרי. עם זאת, חוקרים הנלחמים ב- COVID-19 טוענים כי סיכון כזה מוצדק. הם טוענים שלמחקרים כאלה יש פוטנציאל לזהות במהירות את החיסונים היעילים ביותר. זה גם עוזר להילחם במחלה שהרגה יותר מ -1.1 מיליון אנשים ברחבי העולם. אין להקל ראש בהדבקה מכוונת והתנדבותית בנגיף הקורונה או בפתוגן אנושי ידוע, טוען פרופסור פיטר אפנשו, המעורב במחקר. עד כה נעשה שימוש במחקרי אתגר אנושיים לפיתוח חיסונים נגד מחלות כמו טיפוס, כולרה ומלריה.

שיווי משקל בין חוק ל- covid 19 במהלך המגיפה לעסקים ולמובטלים

אימפריאל קולג ‘לונדון הודיעה ביום שלישי כי מחקר המתנדבים בגילאי 18-30, בשיתוף עם משרד הכלכלה, האנרגיה והתעשייה התעשייתית, קרן Royal Free London NHS Foundation ו- hVIVO, חברה בעלת ניסיון ביישום אתגרים, צריכים להתבצע. הממשלה מתכננת להשקיע 33.6 מיליון ליש”ט במחקר. ממשלות ברחבי העולם מממנות מאמצים לפיתוח חיסון בתקווה לסיים את המגיפה. מצב החירום פגע קשות בכלכלה הבינלאומית והותיר מיליוני אנשים מובטלים. ארבעים ושש חיסונים אפשריים נמצאים כבר בבדיקת בני אדם. 11 מהם נמצאים בשלב מאוחר, כאשר חלק מהמחקרים צפויים לספק תוצאות בהמשך השנה או בתחילת 2021.

נקודת מבט של חיסונים

מחקר על covid 19 באמצעות חיסון אפשרי במחקר אתגר אנושי מבריטניה

השותפות עם מכללת אימפריאל צפויה להתחיל לעבוד בינואר. התוצאות צפויות להיות זמינות בחודש מאי. לפני תחילת מחקר כלשהו, ​​מחקר כזה חייב להיות מאושר על ידי ועדות אתיקה ורשויות רגולטוריות. בעוד שחיסון אחד או יותר צפוי להיות מאושר לפני הזמן הזה, המחקר בכל זאת יהיה רלוונטי. אוכלוסיית העולם עשויה להזדקק למספר חיסונים כדי להגן כראוי על קבוצות שונות. טיפולים זמינים אפוא למי שממשיך לחלות. זה משותף לד”ר. מייקל ג’ייקובס, שהוא יועץ למחלות זיהומיות בקרן Royal Free London NHS Foundation אשר ישתתף במחקר. עשרות אלפי מתנדבים ברחבי העולם כבר נרשמו לקחת חלק במחקרים מסורתיים יותר של חיסוני COVID-19. עם זאת, מבקרי מחקרי אתגר מטילים ספק בצורך לחשוף אנשים בריאים לנגיף. הם טוענים כי המחלה נשארת נפוצה ופיתוח החיסונים מתקדם במהירות.

Coronaviruses sars cov 2 ירוק זוהר

בשלב הראשון של המחקר בבריטניה, החוקרים יחשפו 90 מתנדבים בתשלום לנגיף עם טיפות אף כדי לקבוע את רמת החשיפה הנמוכה ביותר הנדרשת כדי לגרום להתפתחות COVID-19. בסופו של דבר, אותו מודל ישמש לבדיקת האפקטיביות של חיסונים אפשריים. היא עושה זאת על ידי הדבקה מרצון בזיהום נגיף הקורונה לאחר שהמשתתפים מקבלים את אחד החיסונים המועמדים. המחקר מתבצע בבית החולים רויאל פריי בלונדון. לבית חולים זה יש אזור שתוכנן במיוחד לכיבוש המחלה. המתנדבים מנוטרים במשך שנה לפחות כדי לוודא שאין להם השפעות ארוכות טווח.