שיתוף הפעולה בין בני אדם ומחשבים ברפואה הוא מזמן מציאות. עם זאת, השימוש בבינה מלאכותית לתמיכה במומחיות האנושית גדל. עם זאת, הפוטנציאל של יישומים אלה והסיכונים הכרוכים באינטראקציה בין בינה אנושית ומלאכותית טרם נחקרו היטב. בנוסף, הפחד מתבטא לעתים קרובות שבעתיד, ברגע שה- AI יהיה באיכות מספקת, המומחיות האנושית תהיה בלתי אפשרית. מסיבה זו, תפקיד הרופאים עשוי להתמעט בעתיד.

תחרות בין בני אדם ומחשבים

שיתוף פעולה בין האדם והמחשב כרובוט המוצג בסגנון מקראי

פחדים אלה באים לידי ביטוי בהצגה הפופולרית כ "מתחרה" בין בני אדם למחשבים עוד יותר תמריץ. מחקר בינלאומי הראה כעת את הפוטנציאל העצום של שיתוף פעולה בין בני אדם ומחשבים. החוקרים מנסים כעת להפריך את הרעיון של התחרות לכאורה זו ולהדגיש במקום זאת את הפוטנציאל העצום של השילוב של ניסיון אנושי וטכנולוגי. מחקר שפורסם בוחן את האינטראקציה בין רופאים ל- AI מנקודות מבט שונות ובתרחישים שונים של רלוונטיות מעשית. עם זאת, המחברים מגבילים את תצפיותיהם לאבחון סרטן העור. עם זאת, הם מדגישים כי ניתן להעביר את התוצאות גם לתחומי רפואה אחרים בהם קיימת בינה מלאכותית.

ייצוג עתידני של האדם והמחשב בכללותו ובינה מלאכותית

בניסוי שיצרו מחברי המחקר, 302 בודקים ו / או רופאים נאלצו להעריך תמונות עם דרמטוסקופ של שינויים בעור שפיר וממאיר עם וללא תמיכה של בינה מלאכותית. הצוות ביצע את ההערכה הממוחשבת בשלוש דרכים שונות. במקרה הראשון, AI הראה לבוחן את ההסתברויות של כל האבחנות האפשריות. במקרה השני הייתה סבירות לשינוי ממאיר ובמקרה השלישי מבחר תמונות דומות עם אבחנות ידועות. זה היה למעשה דומה לחיפוש תמונות בגוגל. כממצא עיקרי, הם גילו כי עבודה עם AI רק שיפרה את הדיוק האבחוני של הבוחנים במקרה הראשון. זה היה משמעותי עם עלייה של 13% באבחנות הנכונות. ניסוי שני הראה כי כל המבקרים, כולל מומחים מוכרים, עלולים להטעות על ידי ה- AI. זה קורה כאשר הפלט משתנה כדי להצביע על אבחנות שגויות.

פרספקטיבות לרפואה

הרופאים דנים באבחנות המטופל מאחורי מוניטור בבית חולים

אז המחקר מצביע על כך שנדרשת רמה מסוימת של אמון ב- AI כדי ליהנות מכך. עם זאת, יכול להיות גם חסרון באמון זה. בנוסף, בינה מלאכותית יכולה להפחית את עומס העבודה של הרופאים ולשפר את האיכות. בשלב נוסף הראו המחברים כי AI טוב יכול לסנן שינויי עור שפירים בתרחיש טל -רפואי. זה יכול להפחית באופן משמעותי את מספר המקרים שצריך לחקור על ידי מומחה אנושי.

רובוט קטן לבוש כמו אחות עם מזרק

באמצעות נתונים אמיתיים שנאספו באופן פרוספקטיבי, הראו החוקרים כי גם בודקים לא מנוסים יכולים להשתמש ב- AI כדי לבצע אבחונים טל -רפואיים ברמת המומחים. בניסוי אחרון מחקר זה החוקרים הראו גם שבני אדם יכולים ללמוד להשתמש במושגים שנוצרו על ידי מחשב כצבירי אבחון כדי לשפר את כישוריהם שלהם ללא תלות ב- AI. בעתיד, בני אדם ומחשבים יכולים להשלים זה את זה ולעבוד יחד לשיפור הטיפול בחולה. לכן המדע והרפואה לא צריכים להתמקד עוד בתחרות. במקום זאת, המיקוד צריך להיות על שיתוף הפעולה בין מומחיות אנושית לבין AI. מערכות רפואיות מבוססות AI לא צריכות להיעשות רק למבחנים מעשיים כיישומים עצמאיים, אלא גם תמיד באינטראקציה עם המשתמש הטיפוסי..