כסף קולואידי, עדיין עממי "מי כסף" נקרא, מפורסם כתרופת פלא ומוערך מאוד ברפואה האלטרנטיבית על תכונותיו האנטי בקטריאליות. עם זאת, מיוחסות לו גם תכונות רפואיות אחרות: הוא אמור לסייע בהצטננות ודלקות בדרכי הנשימה ולהקל על תסמינים כגון כאבי גרון. שימוש חיצוני כתרופה למחלות עור כגון נוירודרמטיטיס נחשב גם הוא. אבל מה בעצם עומד מאחורי טענות כאלה? אנו בוחנים את השאלה מקרוב ובודקים האם תרופת הפלא באמת עושה את מה שהיא מבטיחה והאם השפעתה באמת הוכחה מדעית. אנו מסבירים גם אילו יישומים הכסף הקולואיד באמת מציע, כיצד הוא מינון ומהן תופעות הלוואי שיש.

כסף קולואידלי יוצר לראשונה בתחילת המאה ה -20

אחסן כסף קולואידי בבקבוקים והשתמש בו כתרופה הומיאופתית

ואכן, כבר בתחילת המאה ה -20 שימשו מים כסופים באופן דומה לאנטיביוטיקה למאבק בזיהומים, לטיפול בחתכים וכחטא חיטוי בבתי חולים. לאחר שפותחו תרופות אחרות בשנות החמישים, כסף קולואידי נשכח. באותה תקופה עלויות הייצור שלה היו גבוהות מדי, תהליך הייצור היה בעייתי מדי. באותה תקופה הכימאים לא יכלו להבטיח את איכות המוצר הסופי. העובדה שלא ניתן להוכיח את יעילותו על ידי בדיקות רפואיות דיברה גם כנגד שימוש נוסף בו.

אולם, 40 שנה לאחר מכן, הרפואה האלטרנטיבית חוותה עלייה, ומי הכסף הפכו שוב לפופולריים. עבור כמה מרפאים המוצהרים על עצמם, כסף קולואידי נחשב כתחליף טבעי לאנטיביוטיקה. מבחינה רפואית, היא אינה אנטיביוטיקה מכיוון שיש לה השפעה והרכב שונה. אף על פי כן, למי הכסף יש תכונות אנטי -מיקרוביאליות בעת שימוש חיצוני והם יכולים למנוע התפשטות של מיקרואורגניזמים מזיקים כמו חיידקים או פטריות בגוף. בנקודת זמן זו, אין תוצאות בדיקה ברורות לגבי השימוש הפנימי שלה.

מהו כסף קולואידי וכיצד הוא עשוי??

כסף קולואידלי המיוצר על ידי אלקטרוליזה

הכסף הקולואידאלי משמש בעיקר לתיאור הפיזור של חלקיקי כסף עדינים במים. החלקיקים עדיין נקראים ננו -כסוף מכיוון שהם בגודל של בין 1 ל -10 ננומטר. בז’רגון הטכני, הפיצות הללו עדיין ידועות בשם סול כסף. המיוחד בפיזורים אלה הוא שהם אינם מכילים מינרלים, אלא מורכבים מאטומי כסף בלבד.

כיום הכסף הקולואידלי עשוי מכסף טהור וממים מזוקקים. מבחינה תעשייתית מי הכסף מיוצרים במעבדות על ידי הפחתה כימית של מלחי הכסף. עם זאת, לתהליך זה דרישות טכניות גבוהות והוא די זמן רב. אלקטרוליזה מציעה אלטרנטיבה לכך. זה יוצר מוצר קצה איכותי ומתוקנן. לחלופין, חלקיקי הכסף יכולים להיטחן גם מכנית בטחנות הקולואיד. לאחר מכן, החלקיקים הדקים מעורבים במים.

ניתן לזהות את איכות הפתרון על פי הקריטריונים הבאים:

  • הצבע בעל צבע צהבהב מעט.
  • לא ניתן להבחין בצאן בפתרון. אם הוא נראה רעוע, זה סימן לכך שהפיזור נחשף לאור שמש חזק או מאוחסן במקום חמים.
  • מי הכסף ארוזים בבקבוקים אטומים לאור ויש להם תווית עם כל המידע החשוב לגבי חיי מדף, אחסון וכו ‘. לַעֲמוֹד.

הפקה בארבעת הקירות שלך אינה נכללת. כי קבלת הפתרון הנכון היא משימה קשה שרק כימאים מנוסים צריכים לדאוג לה.

אפקט כסף קולואידי: האם מי כסף הם באמת אנטיביוטיקה טבעית?

השפעת כסף קולואידית על כאבי גרון ודלקת עצבית

חיידקים עמידים לאנטיביוטיקה נמצאים בעלייה כרגע. אין פלא שמדענים מחפשים באופן אינטנסיבי תרופות חדשות שיכולות להציע אלטרנטיבה לטיפול בחולים. נכון לעכשיו השאלה אם כסף קולואידי יכול להחליף גם אנטיביוטיקה. השפעתו החיטוי בשימוש חיצוני כבר הוכחה על ידי מספר מחקרים, אך האם למי הכסף הקולואידיים יש גם השפעה דומה על הגוף בעת שימוש פנימי נותר לא ברור. אילו סיכונים המטופל נוטל ואילו תופעות לוואי יכול להיות לטיפול בכסף קולואידלי, יש גם לחקור עוד.

כסף קולואידאלי יכול לעכב את ריבוי הנגיפים, החיידקים והפטריות, שכן חלקיקי הכסף הדקים יכולים לחדור למיקרואורגניזמים ולחסום אנזים האחראי על קבלת חמצן. זה הורס את אספקת התזונה של הפתוגנים האירוביים ומונע מהם להתרבות בהתאם. מכיוון שחילוף החומרים של האורגניזמים החד -תאיים אינו יכול לתפקד כראוי, הם מתים בהדרגה.

יישום כסף קולואידלי: אפשרויות יישום פנימיות וחיצוניות במבט חטוף

מריחת מי כסף ואפקט הומיאופתי לכאבי גרון

מי כסף קולוידאליים מומלצים במיוחד לשימוש חיצוני, בעיקר כי יעילותם הוכחה מדעית. אנו נותנים לך סקירה כללית של יישומים אפשריים אחרים שחלק מההומיאופטים מפרטים בפורטל המידע שלהם.

שימוש בכסף קולואידי: יש ליטול פנימית לדלקת גרון ותסמיני הצטננות

כסף קולואידאלי מוצג לעתים קרובות כתרופה להצטננות וזיהומים בדרכי הנשימה. כמה הומאופתים בארצות הברית מייעצים לשאוף מי כסף בשל התסמינים הבאים:

  • כאב גרון מדלקת גרון או דלקת גרון
  • נזלת ודלקת בעור האף
  • סוגים מסוימים של שיעול

ההשפעה של תכשירים עם מי כסף ומי הכסף עצמם עדיין לא הוכחה רפואית. גם תופעות הלוואי עדיין אינן מפורטות. לכן אנו מייעצים שימוש פנימי. במקום זאת, כל מטופל צריך לפנות לייעוץ מרופא המשפחה שלו תחילה. כי רק הוא יכול להעריך נכון מה באמת יכול לעזור. מצבים חמורים כמו ברונכיטיס ודלקת ריאות מטופלים בתרופות אחרות.

יישום Kollodiales Silberwasser: לטפל כלפי חוץ במחלות עור כגון נוירודרמטיטיס ופסוריאזיס

שימוש במי כסף להוראות אטופיק דרמטיטיס

אטופיק דרמטיטיס היא מחלה כרונית המתאפיינת בפריחה בעור. האזורים הפגועים, בדרך כלל המפרקים, קשתות הזרוע, גב הברכיים וידיים ורגליים מגרדות. התסמינים הראשונים מופיעים בילדות. על מנת לשפר את עור הפנים, האקזמה מטופלת בקרמים מיוחדים. רק במקרים נדירים מאוד יש צורך לקחת תרופות. כאן מי הכסף הקולואידיים יכולים לפרוש את מלוא השפעתם, מכיוון שחלקיקי הכסף יכולים למעשה לעכב דלקות ולהאיץ את הריפוי של האזורים הפגועים..

פסוריאזיס היא מחלה אוטואימונית עם תסמינים ספציפיים הניתנים לזיהוי. לאנשים יש כתמים אדומים גדולים במרפקים, מאחורי האוזניים ועל הרגליים המכוסים בחלקם בקשקשים. החלקים הנגועים בגוף מטופלים בקרמים אנטי דלקתיים. כסף קולואידאלי יכול לעשות הרבה כי יש לו אפקט אנטיבקטריאלי. זה ירחיק את המחלה ויאפשר לעור להתאושש.

מי הכסף הקולודיאליים משמשים לא רק לטיפול במחלות עור, אלא הם גם מרכיב פעיל במוצרי קוסמטיקה רבים. קרמים עם מי כסף יכולים לעדן את הנקבוביות ולהבטיח עור אחיד.

מי כסף קולודיאלי יישום: שימושים אפשריים אחרים

יישום כסף קולואידי על פצעים מקדם ריפוי מהיר

מי כסף קולוידאליים משמשים גם להקלה על מחלות שונות. הוא משמש לטיפול בתגובות אלרגיות עם פריחות, הרפס ויבלות. בנוסף, אומרים שתמיסת הכסף מחזקת את המערכת החיסונית, מסילה רעלים מהגוף ומרפאת דלקות בפה. עם זאת, ההשפעה החיובית המיוחסת לטיפול במי כסף טרם הוכחה. אין גם מידע מספיק על תופעות הלוואי שיכולות לנבוע מטיפול בכסף קולואידלי.

יישום חדש של מי כסף עלה לכותרות לפני מספר חודשים. זהו מחקר חדש שנערך על ידי מדענים במחלקה הביולוגית של אוניברסיטת נואבו לאון, מקסיקו. במסגרת המחקר ניסו החוקרים לטפל בתאים סרטניים בשד בכסף קולואידלי. הם גילו במהירות שתמיסת הכסף מעכבת את התאים הסרטניים מהתרבות. הם מקווים לפתח תכשירים המבוססים על מי כסף שיכולים לעצור לחלוטין את צמיחת הסרטן. אך ראשית הצוות ירצה לבדוק האם טיפול במים כסופים יכול להשפיע לרעה גם על המטופל. קיים סיכון כי הרופאים אינם יכולים להעריך את המינון הנכון. למנת יתר עשויות להיות השלכות חמורות, והתרופה אף יכולה להאיץ את צמיחת הסרטן.

כסף קולואידלי והחמרה ראשונית של התסמינים לאחר השימוש

יישום מי כסף בקרמים לטיפול בנוירודרמטיטיס

מי שמרפא את הסימפטומים שלו במי כסף יכול לצפות להחמרה ראשונית. המונח החמרה ראשונית בדרך כלל קשור באופן שגוי לתופעות הלוואי. אבל זה בעצם לא נכון, מכיוון שהחמרה ראשונית מובנת כמשמעות לתסמינים נוספים המתפתחים לאחר הבליעה הראשונה או היישום החיצוני. כאשר השפעות הכסף הקולואידאלי מתגלות לחלוטין, החיידקים, הנגיפים או הפטריות מתחילים למות ומשחררים רעלים בתהליך. אז לעיתים קרובות יש חום, כאבי גוף או בעיות מעיים.

כסף קולואידי: הכל תלוי במינון

אפקט מי כסף וטיפים לשימוש ומינון

כמו כל תרופה, בין אם היא נעשית כימית או טבעית, המינון ממלא תפקיד מכריע בתוצאה הסופית. בגרמניה אסור למכור את מי הכסף לשימוש פנימי. הסיבה לכך היא שכרגע תופעות הלוואי שטיפול יכול היה להיות לא נחקרו כראוי. אז יכול להיות שתופעות הלוואי של פתרון הכסף כה חמורות וההשפעה החיובית כל כך קטנה בהשוואה לכך שבליעת כסף קולואידי אינה כדאית..

מסיבה זו, קיימים בשוק רק תכשירים לשימוש חיצוני. גם כאן יש לנקוט משנה זהירות, מכיוון שמינון יתר עלול להוביל לשינוי צבע העור. לכן רוב היצרנים ממליצים לדון עם הרופא במינון. הוא יכול להעריך בצורה הטובה ביותר כיצד מינון הסוכן נכון.

כסף קולואידי: תופעות לוואי של מי כסף

ניתן לייצר מי כסף רק מבחינה כימית במעבדות גדולות

כסף הוא מתכת כבדה המופקדת באיברים כגון הכבד, הכליות, הקיבה והעור. זה יכול לעורר ארגריה. עם המונח "ארגריה" הוא שינוי צבע בלתי הפיך של העור כתוצאה מנטילת תכשירים עם מי כסף. לכן הרופאים מייעצים לרפא את עצמם בעזרת מים כסופים. בנוסף, הנפגעים מדווחים על תופעות לוואי אחרות כגון הפרעות נוירולוגיות, גירוד, כאבי ראש ועייפות. אם נלקחים מי כסף לתקופות ארוכות, הם יכולים אפילו לגרום לנזק בכליות.

אין לזלזל בתופעות הלוואי של מי הכסף. גם אם הרופא המליץ ​​על שימוש מקומי, על המטופל להקפיד במיוחד על כך שהוא מורח את כמות הקרם הנכונה על העור.

עוד נמצא כי בדומה לאנטיביוטיקה, פתוגנים מסוימים, במיוחד חיידקים, יכולים לפתח עמידות בפני מי כסף. לכן, חוק האצבע תקף גם כאן: השתמש רק אם הוא באמת יכול לעזור ואם יש אינדיקציה לכך. אם הרופא רושם את זה, אז זה באמת צריך לשמש במינון שצוין במשך פרק הזמן המומלץ.

מריחת מי כסף: מסקנה

החמרה ראשונית בכסף קולואידלי ותופעות לוואי אחרות במבט חטוף

בעבר זה היה תרופת פלא, כיום תרופה שנויה במחלוקת שיכולה ללוות טיפול בתרופות מודרניות. כאשר משתמשים בהם בצורה נכונה ורושמים על ידי רופא, מים כסופים יכולים להשפיע לטובה על הגוף ולהאיץ את תהליך ההחלמה. כסף קולואידאלי צריך להיות מיושם רק על העור לתקופות קצרות. מכיוון שאין עדיין מספיק מחקרים שיכולים להוכיח את השפעת מי הכסף בעת שימוש פנימי, לא מומלץ ליטול אותם. גם ריפוי עצמי אינו בא בחשבון, מכיוון שתמיד קיים הסיכון להרעלת סמים.

קרמים עם מי כסף לטיפול בנוירודרמטיטיס יכולים להיות תחליף חשוב לתרופות קונבנציונאליות בעתיד. השימוש האפשרי בכסף קולואידי במאבק בסרטן השד מבטיח גם הוא. התרופה הטבעית יכולה לסייע גם בריפוי פצעים.

אל המחקר על ידי חוקרים מהפקולטה לביולוגיה באוניברסיטת לאון, מקסיקו