כולם יודעים שצריך לפתור חידות כאמצעי מניעה לבריאות המוח הטובה ולשמור על כושר המוח. אך רבים ממעיטים בהשפעת המזון הבריא. כי אתה יכול גם למנוע דמנציה כמו מחלת אלצהיימר בעזרת תזונה! הנה מה שאתה צריך לצרוך כדי להפחית את הסיכון למחלת אלצהיימר:

מניעת אלצהיימר בעזרת תזונה

מנע אלצהיימר בעזרת תזונה - איזה מזון טוב

המזונות הנכונים מעוררים שריפת שומנים, הופכים את העור והשיער ליפים ועוזרים בבניית שרירים – כל הדברים שרובנו כבר יודעים. אך אל תשכח שאכילת תזונה בריאה יכולה לסייע גם במניעת מחלות. מחקר שפורסם בכתב העת Neurology מצא כעת שתזונה מאוד ספציפית יכולה לשפר גם את הבריאות הקוגניטיבית ובכך למנוע את מחלת האלצהיימר.

הימנע מדמנציה עם תזונה ים תיכונית בריאה

זוהי התזונה הים תיכונית. מומחי Mayo Clinic מציינים כי דיאטה זו מתמקדת בפירות וירקות, דגנים מלאים ושומנים בריאים. המחקר בדק דיאטה זו בקרב 343 אנשים בסיכון לאלצהיימר. משתתפים אלה הושוו ל -169 אנשים שלא היו בסיכון מוגבר. התוצאה הראתה שהתזונה הים תיכונית מגינה מפני הפרעות זיכרון. כך שניתן למנוע אלצהיימר באמצעות דיאטה.

כיצד הדיאטה הים תיכונית מגנה

מניעת אלצהיימר בעזרת תזונה - התזונה הים תיכונית מגינה מפני דמנציה

שני חלבונים אחראים להתפתחות דמנציה – עמילואיד וטאו. על פי המכון הלאומי להזדקנות, גושים אלה מסתבכים יחד לרובד, המשבש את תפקוד תאי המוח. למשתתפי המחקר שעקבו אחר דיאטה ים תיכונית היו רמות נמוכות יותר של חלבונים אלה במוחם. כך שניתן למנוע אלצהיימר באמצעות דיאטה, אך גם סוגים אחרים של דמנציה.

“המחקר שלנו מצביע על כך שתזונה עשירה בשומנים בלתי רוויים, דגים, פירות וירקות, ודלה במוצרי חלב ובשר אדום יכולה למעשה להגן על המוח שלך מפני הצטברות החלבונים שעלולה להוביל לאובדן זיכרון ודמנציה”, אמר המחבר. מהמחקר Tommaso Ballarini מהמרכז הגרמני למחלות נוירודגנרטיביות (DZNE).

“רוב האנשים אינם מודעים לכך שאפשר להשתלט על בריאות המוח שלהם, אך מחקר זה מראה לנו בדיוק זאת”, הוסיף ריצ’רד אייזקסון, מנהל המרפאה למניעת אלצהיימר ברפואת ויל קורנל ובית החולים הפרסביטריאני בניו יורק. במחקר.

לאכול ים תיכוני – לחיות בריא

לתזונה ים תיכונית יש השפעה חיובית על בריאות המוח

לא רק שאתה יכול למנוע אלצהיימר באמצעות דיאטה מסוג זה. התזונה הים תיכונית יכולה גם להפחית את הסיכון למחלות לב, שבץ, סוגים מסוימים של סרטן כגון סרטן המעי הגס ושד וסוכרת מסוג 2. זה גם מוכיח שהוא מועיל מאוד נגד דיכאון.