יום העבודה המלחיץ כמעט ואינו משאיר זמן להפסקת צהריים והחיים לעיתים קדחתניים וללא נשימה גם לאחר העבודה. מובן שרובם מנסים לחסוך כמה שיותר זמן. לכן אכילה בעמידה כבר אינה נדירה. מה שהיה פעם טקס הפך להיות לא יותר מאשר מנטליות של מזון מהיר, טוענות האמהות והסבתות שלנו. אבל האם זה באמת נכון, האם אכילה בעמידה באמת לא בריאה כמו שמניחים? נסתכל מקרוב על השאלה.

האם אכילה בעמידה מזיקה לעיכול??

מדוע מערכת הבריאות לא בריאה לאכול בעמידה?

אומרים שכל מי שאוכל בעמידה מסתכן בחסימת העיכול שלו. אבל האם זה באמת נכון? כרגע אין מספיק מחקרים זמינים בנושא. לכן לא הוכח מדעית אם אכילה בעמידה היא ממש לא בריאה. עם זאת, רופאים רבים מאמינים שאכילה בעמידה עלולה להוביל לבעיות עיכול. אבל הסיבה היא לא העובדה שאנו אוכלים את האוכל בעמידה. המתח לגוף הוא הרבה יותר קריטי כאשר אנו זוללים במהירות נקניק קארי או גליל ביניהם. זה מוביל לכך שאנו בולעים הרבה אוויר בזמן האכילה או שאנחנו לא לועסים את המזון מספיק טוב. זה גורם לחתיכות מזון גדולות להיכנס לבטן שלנו, מה שעלול לפגוע באיבר. מנטליות זו של מזון מהיר יכולה להשפיע לרעה על העיכול שלנו גם אם אחרת אוכלים בריא. האכילה הטקסית, שבה אנו יושבים ולוקחים את הזמן, מתגלה כטובה בהרבה.

אכילה בעמידה אינה מועילה לעיכול שלך

אגב, ישנן עוד כמה סיבות מדוע לא בריא לאכול בעמידה:

1) אכילה בעמידה מזיקה גם לעיכול מכיוון שלוקח יותר זמן להרגיש שבע. ברוב המקרים כבר אכלנו יותר מדי. זה לבדו יכול להוביל להשמנה.

2) כאשר אנו עומדים, הלב שואב דם הרבה יותר מהר ועובד פי שניים כדי להזיז דם סביב הגוף מאשר כאשר אנו יושבים או שוכבים. הורמון הקורטיזול של הגוף עצמו משתחרר, המעכב אנזימי עיכול ויכול להשפיע על טעמנו. מחקר בעניין זה בוצע על ידי דר. דיפאיאן ביזוואס מאוניברסיטת דרום פלורידה. הנבדקים חולקו לשתי קבוצות. הקבוצה הראשונה ישבה יחד ליד השולחן, הקבוצה השנייה עמדה. הבראוניז שהוגשו לכל המשתתפים דורגו אחר כך על ידי שתי הקבוצות. הקבוצה הראשונה מצאה אותם טעימים, השנייה – ממוצעת. האנשים שעמדו לא יכלו להבחין בהבדלים בטמפרטורה או בתכולת הסוכר.

מדוע לא בריא לאכול בעמידה וטיפים לעיכול טוב יותר

3) כאשר אנו יושבים, אנו יכולים להתרכז טוב יותר באכילה. אומרים שגם העיניים אוכלות, ומדענים יכולים לאשר זאת. אין פלא שמומחי תזונה רבים ממליצים על אכילה פולחנית. אם התהליך מודע מילדות, אז ניתן להימנע מהפרעות אכילה בבגרותו. זה טוב במיוחד לפעוטות כשהמשפחה יושבת ואוכלת יחד מדי ערב. זה לא רק מאמן את תהליך האכילה, אלא גם משחרר את הלחץ בחיי היומיום. מנות בריאות בדרך כלל מוגשות בארוחת הערב עם המשפחה. לעובדה זו יש השפעה חיובית גם על הילדים.

לאכול בעמידה במהלך הפסקת הצהריים?

אכילה עם המשפחה טובה לעיכול

אז לאכול בעמידה זה לא רעיון טוב. מומחי התזונה מזכירים רק יוצא מן הכלל אחד חשוב: אם אנחנו יושבים כל היום בעבודה, מותר לאכול בעמידה במהלך הפסקת הצהריים. עם זאת, חשוב שנשמור על כמה כללים בסיסיים:

1. נסו ליצור אווירת אוכל רגועה. חטיף ברחוב, שבו כל הקונים ממהרים ולחוצים לגמרי, פחות מתאים. הרבה יותר הגיוני למצוא פינת אוכל נעימה ליד חלון בו תוכלו להשקיף למרחקים. זה מאפשר לעיניים להירגע. אם אתה יוצא לארוחת ערב עם עמיתים לעבודה, נסה לא לדבר על עבודה. כך שתוכל להימלט מהמתח של חיי היומיום לזמן קצר.

ארוחת ערב משפחתית היא בריאה לילדים

2. לאכול לאט. אתה צריך לפחות 20 דקות לארוחה. נסו ללעוס את האוכל היטב ולהתמקד רק בארוחה. אכילה מהירה מדי עלולה לגרום לגזים. במקום זאת, לקיחת הזמן תעודד את העיכול.

3. אכלו תזונה מגוונת. זה נכון במיוחד אם אתה רוצה לאכול בריא בעמידה. לדוגמה, אתה יכול למלא קופסת אוכל עם דברים תוצרת בית בריאים. בדרך זו תוכל להבטיח שלא תאכל יותר מדי במזנון ותשמור סקירה כללית של מספר הקלוריות היומי.

למחקר של ד”ר. דיפאיאן ביזוואס מאוניברסיטת דרום פלורידה